Kristīne Starka. Stigmalions.

Par rakstnieci raksts jau ir bijis.

www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/kristina-starka-sparni

Anotācija par "Stigmalionu" no ЛитРес

Kāda ir sajūta visu mūžu izvairīties no pieskaršanās, skūpstīšanās, apskaušanās, ēšanas ar citiem no viena šķīvja? Galu galā jebkura saskarsme ar cilvēkiem vai priekšmetiem, ar kuriem mijiedarbojās nepiederošie cilvēki, var izraisīt smagus apdegumus un pat nāvi... Atbilde uz šo jautājumu ir atrodama Stigmalion lappusēs - tā galvenā varone Doloresa Makbraida sauc savu ķermeni, kurā pēc likteņa gribas viņa izrādījās ieslodzīta, par cietumu. Īpašās slimības dēļ viņa nevar dzīvot kā parasti cilvēki: Doloresa neiet skolā, nesazinās ar vienaudžiem. Viņas vienīgais mierinājums ir saziņa ar mīļoto vecāko brāli, neparasto vecmāmiņu un uzticīgo suni vārdā Hazel.

Bet viss mainās, kad meitene tomēr nolemj spert svarīgu soli - iestāties universitātē. Tur viņu sagaida jauna dzīve, kurā viņa satiks to, ar kuru liktenis viņu reiz ir savedis. Bet vai viņš spēs piedot Doloresai pēc tā, kas starp viņiem notika pirms daudziem gadiem?

Grāmatas apraksts

Mani sauc Doloresa Makbraida, un kopš dzimšanas es cietu no ļoti retas alerģijas formas: pieskaršanās citiem cilvēkiem izraisa smagus apdegumus. Es nevaru noskūpstīt puisi, apskaut vecākus, iziet no mājas bez cimdiem. Es esmu neaizskarams. Tas ir tā, it kā es dzīvotu apburtā pilī, kas mani tur gūstā un soda ar apdegumiem un rētām par katru mēģinājumu "aizbēgt". Viņa pat izdomāja savam cietumam nosaukumu: Stigmalion.

Man vairs nav izmisuma domāt, ka visu savu dzīvi es būšu savas diagnozes ieslodzītā – un es nomiršu ieslodzītā. Es neloloju sevi ar sapņiem, ka manai slimībai tiks izgudrots līdzeklis, un es negaidu, ka satikšu cilvēku, kurš man neatstāj apdegumus ...

Bet kāda sīksta sajūta – cerība. Ko darīt, ja es tomēr izbēgšu no Stigmaliona? Pēkšņi, un es kādu dienu to visu varēšu uzzināt: pieskārieni, apskāvieni, skūpsti, neprāts, brīvība, mīlestība? ..

https://www.litres.ru/kristina-stark/stigmalion/