Deivids Valjamss. Ledus briesmonis

Ieskats autora daiļradē.

Zobu ragana. Demon Dentist

Alfijs dievina saldumus: burbuļūdeni, konfektes, šokolādi – garšīgi! Taču, diemžēl Alfijs šausmīgi nemīl ārstēt zobus – ko vien vēlaties, tikai ne to! Viņam pat izdodas izlaist ieplānotos gājienus pie dentista. Tā tas notiek līdz tam laikam, kad pilsētā ierodas jauns zobu ārsts, mis Sakne. Tad nu Alfija dzīve pārvēršas par murgu: ne tikai tas, ka viņu piespiež iet pie viņas uz pieņemšanu, tad vēl visā pilsētā sāk norisināties noslēpumaini atgadījumi. Bērni, kuriem ir izkrituši zobi, tagad zem spilvena atrod, nevis monētiņu, bet dažādas nejaucības. Vai tiešām pie visa vainīga ir mis Sakne? Kas viņa īstenībā ir – kā izbeigt šo haosu?

Deivids Valjamss ir Britu nacionālās grāmatu prēmijas ieguvējs, mūsdienu bērnu literatūras klasiķis, kura grāmatas ir tulkotas vairāk, kā 50 valodās un tiek pārdotas visā pasaulē daudzu miljonu tirāžās. Deivida Valjamsa stāsti palīdz pārvarēt bailes un liek noticēt paša spēkiem.

Savukārt Tonijs Ross ir visā pasaulē pazīstams ilustrators, H. K. Andersena prēmijas nominants.

Тоhttps://www.labirint.ru/books/655416/

Vectētiņa lielā bēgšana. Grandpa's Great Escape

Doties bīstamu piedzīvojumu meklējumos, glābties no ienaidniekiem, lidot ar leģendārām lidmašīnām ir Džeka un viņa vectētiņa mīļākās nodarbes. Protams, no malas tas viss izskatās, kā spēle, taču Džeks zina, ka vectētiņš patiešām tic, ka viņi ir īsti lidotāji. Kad kādā reizē vectētiņš nokļūst „Krēslas torņos”, šausmīgā vietā, ko pārvalda noslēpumainā mis Svina, Džeks saprot – ir pienācis laiks patiešām kļūt par varoni un jāpalīdz vectēvam veikt Lielo bēgšanu! Tikai tā var atmaskot ļaundarus un „Krēslas torņiem”...

https://www.labirint.ru/books/655407/

Šausmīgā tante. Awful Auntie

Gadās, ka tu atmosties un pasaule ap tevi ir izmainījusies līdz nepazīšanai. Agrāk Stellai bija mīloša māte un tētis, un pati omulīgākā māja pasaulē. Taču kādā reizē viss mainās. Vecāki noslēpumainā veidā ir pazuduši, ģimenes muižu sāk pārvaldīt šausmīgā tante Alberta, tāda vēl ļaunprāte un skopule. Acīmredzot Alberta zina kādu šausmīgu noslēpumu. Meitenei tas ir jānoskaidro, arī tas, kas īstenībā ir noticis ar viņas vecākiem. Palīdzēs to paveikt puisēns, kurš dzīvo Saksbiholā jau daudzus gadus. Viņš zina visas slepenās ejas mājā, jo viņš ir... īsts spoks!

https://www.labirint.ru/books/655423/

Autora mājaslapa.

https://www.worldofdavidwalliams.com

Deivida Valjamsa grāmatas ļoti plaši ir iznākušas arī latviešu valodā. Par tām var lasīt te:

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/saraksts/?author_id=228901

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/saraksts/?author_id=228901&page=1

Par autoru latviski vienā no grāmatas aprakstiem.

Deivids Valjamss ir populārs britu komiķis. Arī Latvijā televīzijas skatītāji un youtube vietnes vērotāji viņu iepazinuši no komēdijšova Little Britain un talantu konkursa Britain’s Got Talent pārraidēm. Valjamsa romāns “Smirduļa kungs” ne par matu neatpaliek no iepriekšējiem smieklīgajiem grāvējiem – “Gangsteromīte” un “Mazais miljardieris”. Britu prese Valjamsu dēvē par jauno Roaldu Dālu un komikas ģēniju. Šie vārdi nebūt nav pārspīlēti, jo autoram izdodas apvienot humoru ar smeldzi, smieklus ar asarām, vieglu izklaidi ar dziļām pārdomām. Bez niecīgākās didaktikas, bez kādām aizdomām, ka rakstnieks mēģina mūs audzināt, Valjamss aizved lasītāju līdz vēlmei kaut ko mainīt savā dzīvē, līdz iespējai ieraudzīt pasauli pavisam citādu nekā līdz šim. Par bērnu un jauniešu literatūras šedevriem atzīti tādi darbi, kurus ar vienlīdz lielu interesi var lasīt arī pieaugušie. “Smirduļa kungs” – tāpat kā “Gangsteromīte” un “Mazais miljardieris” – noteikti aizraus ne tikai bērnus, bet arī vecākus un pat vecvecākus.

Deivids Valjamss. Puika kleitā

The Boy in the Dress

Pārsteidzoši asprātīga un smieklīga grāmata – pirmajā Deivida Valjamsa romānā bērniem ir viss, ko jūs sagaidāt no bestsellera numur viens “Gangsteromīte” autora. To lieliski papildina Kventina Bleika ilustrācijas.

Deniss dzīvo garlaicīgā mājā garlaicīgā ielā garlaicīgā pilsētā. Taču drīz vien zēns saprot: ja tu ļauj vaļu neprātīgām idejām, dzīve kļūst lai nu kāda, bet ne garlaicīga.

Lasītāj, tu smiesies, raudāsi, un, kad būsi iepazinis Denisu, viņš paliks kopā ar tevi uz visiem laikiem.

“Izcili uzrakstīta, jautra, aizkustinoša grāmata.”

Observer

“Biju pārsteigts, cik maiga un mīļa ir Valjamsa pirmā grāmata bērniem...

Aizkustinošs stāsts.”

Independent on Sunday

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/116174-puika_kleita.html

Ir kādreizējos grāmatu apskatos viņa grāmatas minētas.

https://www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/lasisim-2016-01-13

https://www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/lasisim-2016-03-14

The Ice Monster

1899. gads, Londona. Kad bārene Elsija padzird par noslēpumaino Ledus briesmoni – mataino mamutu, kas atrasts Ziemeļpolā, – meitene ir apņēmības pilna uzzināt par to vairāk…

Drīz vien Elsija sastopas ar šo radījumu aci pret aci un sākas aizraujošākais piedzīvojums – no Londonas, pāri jūrām, tieši uz Ziemeļpolu!

Deivida Valjamsa uzburtajā vērienīgajā piedzīvojumā sastopami visdažādākā lieluma un formas varoņi!

No angļu valodas tulkojusi Daina Ozoliņa.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/179463-ledus_briesmonis.html

Nezinkas.

Iepazīsties ar Mierīšiem!

Mērtlai Mierītei ir viss, ko vien viņa var vēlēties. Bet ar visu nepietiek. Viņa grib vēl, vēl un vēl! Kad Mērtla paziņo, ka vēlas NEZINKO, ir tikai viena problēma… Kas ir NEZINKAS?

Mierīša kungs un kundze ir gatavi uz visu, lai viņu mīļā meitiņa būtu laimīga, un pat dodas uz bibliotēkas tumšajiem pagrabiem, lai pāršķirstītu noslēpumainās Briesmoņpēdijas apputējušās lappuses. Viņu biedējošie meklējumi aizved uz džungļaināko džungļu tumšākajiem nostūriem, kur var atrast pašus retāk sastopamos radījumus.

Bet vai viņi atradīs NEZINKO…?

Jautru joku pilns, pilnīgi neticams stāsts par nevainojami jaukiem vecākiem un viņu neiespējami briesmīgo meitu – un NEZINKĀ satriecošo ierašanos!

No angļu valodas tulkojusi Daina Ozoliņa.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/201518-nezinkas.html

Latviski iznākušas vēl divas Valjamsa grāmatas.