Ž.Verns-Meteora medības, Begumas pieci simti miljonu

16.12.2022.

Šī ir reāli veca grāmata no bēniņiem - 1979.g. latviski izdotā Žila Verna grāmata, kas satur divus romānus "Meteora medības" un "Begumas pieci simti miljonu".

Man nekas nav pret fantastiku, šad tad trāpās interesanti darbi. Bet par šiem diviem es biju vīlies. Lai kā man bērnībā patika Žila Verna romāni, tad šie ir baigi bālie un neinteresanti. Tā kā visdrīzāk Jūs šo grāmata nekur nemeklēsiet, tad ļoti īsi par saturu.

Meteora medības ir romāns par diviem labiem kaimiņiem, kuri ir astronomi-amatieri. Viņi abi vienlaicīgi atrod debesīs meteoru, kas riņko ap zemi un tad saiet ragos, kurš tad ir pirmais atklājējs, kuram tas pieder. Eļļu ugunī vēl pielej tas, ka izrādās, ka tas ir no zelta un zelta tur ir vairāk nekā uz visas zemes kopā. Papildus romānā parādās viens jocīgs zinātnieks, kurš izdomā, kā asteoroīdu nogāzt. Tad kad ir skaidrs, ka tas kritīs, tad vispār visas valstis grib to iegūt. Tad trakais zinātnieks to nogāž Grenlandē (uz pirms tam nopirkta īpašuma) un beigās vispār nogremdē okeānā, jo redz kādu tas traci un kašķi uz pasaules saceļ.

Otrs romāns ir par mantojuma lietu, kad to iegūst francūzis un vācietis. Francūzis attēlots kā baigais ideālists, kurš grib uztaisīt savu ideālo pilsētu un tas viņam izdodas. Vācietis atkal attēlots kā sliktais rūpnieks, kas visu iegulda bruņojumā un plāno šo pilsētu iznīcināt citiem par biedu un tad pakļaut pārējo pasauli. Franču spiegs iefiltrējas šajā vāciešu pilsētā, uzzin plānus un grib glābt franču pilsētu. Beigās tā tiek glābta, jo vācietim ir kļūda aprēķinos un spridzināšana nepadodas + kā beigās atklājas, viņam pašam ofisā nejauši uzsprāgst bumba un vadonis iet bojā. Nu šo romānu jau var kaut kā atriecināt uz mūsdienu pasauli, kad ES valstis centās mazāk ieguldīt bruņojumā, vairāk cilvēku labklājībā, bet tagad agresīvais kaimiņš 24.02.2022. atkal visus spiež vairāk ieguldīt bruņošanās sacensībās...

Nu tādi, ne visai interesanti romāni. Un pats labākais, ka pārskatot pēcvārdu, sapratu, ka šie tikai saucas par Žila Verna romāniem. Jo pirmo ir sarakstījis cits autors, no kura izpirka autortiesības, kad šo romānu galīgi izbrāķēja. Tad to iedeva Žilam uzlabošanai un tāds tas ir tagad lasāms. Savukārt otrs ir tapis no Žila Verna manuskriptiem un izdots pēc viņa nāves (it kā tad ir nospicēts līdz galam).

https://zzzhobi.blogspot.com/2022/12/zverns-meteora-medibas-begumas-pieci.html