Zobainās vardes apgāž evolūcijas teoriju

04.feb 2011 mango.lv

image001Kokos dzīvojošās somainās vardes Dienvidamerikā kļuvušas par pierādījumu tam, ka līdz šim zinātnieku aprindās dominējošie uzskati par evolūciju ir apstrīdami, atsaucoties uz izdevumā Evolution publicēto informāciju, ziņo BBC.

 

 

Dienvidamerikā dzīvojošajās vardes (Gastrotheca guentheri), kuras ir vienīgās zināmās zobainās vardes visā pasaulē, kļuvušas par dzīvu pierādījumu tam, ka zinātnieku pieņēmums par evolūcijas procesu neatgriezeniskumu ir apstrīdams.

"Es, izmantojot jaunas statistikas metodes, salīdzināju datus, kas tika iegūti, secīgi analizējot fosiliju un DNS rezultātus. Šajā pētījumā atklājās, ka šīs vardes zobus zaudēja pirms aptuveni 230 miljoniem gadu, bet pēdējo 20 miljonu gadu laikā tie atkal atsākuši augt," medijiem stāstījis pētījuma vadītājs, kādas Ņujorkas universitātes doktors Dons Vijenss

Zinātnieks ir pārliecināts, ka šis atklājums ir pārliecinošs pierādījums tam, ka atsevišķas anatomiskas pazīmes, kas zaudētas evolūcijas procesu gaitā, var atjaunoties arī miljoniem gadu laikā, bet viņa kolēģi no evolūcijas pētnieku aprindām pagaidām šo secinājumu komentēt atturējušies.

Oriģinālu lasiet šeit