Zinātnieks apstiprina – Lohnesa ezerā Nesija nedzīvo

image001DELFI Izklaide | 13.aprīlis 2016

Foto: AP/Scanpix

Pasaulē klīst ne mazum sleģendu par dažādiem ūdens briesmoņiem, un nav šaubu, ka pats slavenākais no tiem ir mītiem apvītais Lohnesa ezera monstrs, saukt sarī par Nesiju (attēlā).

Vieni uzskata, ka šis Skotijas "nacionālais dzīvnieks" ir fantāzijas auglis, taču citi tic tā esamībai. Pierādījumus Nesijas eksistencei gadiem ilgi pūlējušies gūt arī zinātnieki, taču jaunākie pētījumi liecina, ka Lohnesa ezerā nav novērojams nekas paranormāls.

Lohnesa ezera briesmoņa izpētes programmas Loch Ness Project vadītājsAdrians Šains izdevumam Sky News apstiprinājis, ka pēc ilglaicīgiem meklējumiem pat vismazākie pierādījumi Nesijas eksistencei nav iegūti.

 

 

Ūdenstilpnē, kuras dziļākā vieta sasniedz 230 metrus, veikta izpēte ar zemūdens robotu.Mērķis bijis atrast Nesijas migu, kurā tā, iespējams, slēpjas no zinātkārajiem ļaudīm.

Izpētes programmas vadītājs pastāstījis, ka šoreiz pētītas plašas teritorijas un ezera tumšākās dzīles. Tiesa, robotam nav izdevies piefiksēt neko pārdabisku. Arī zemūdens tranšeja vai dziļvaga, kurā varētu paslēpties Nesija, nav uzieta.

Uzreiz gan jāatzīmē, ka Lohnesa ezera briesmoņa meklēšanas programma, iespējams, izgāzusies tādēļ, ka pirms diviem gadiem pētnieks Garijs Kempbels paziņoja, ka Nesija nav redzēts tik sen, jo, visticamāk, viņa ir smagi slima vai pat mirusi.Bottom of Form

 

Top of Form

 

 

Bottom of Form

 

http://www.delfi.lv/izklaide/divaina-pasaule/mistika/zinatnieks-apstiprina-lohnesa-ezera-nesija-nedzivo.d?id=47309499