Zinātnieki: citplanētieši var dzīvot Zemes dzīlēs

image00111.februāris 2015

http://cdn.static1.rtr-vesti.ru/p/xw_1056921.jpg" border="0" height="409" width="720">

Zinātnieki no Jēlas universitātes uzskata, ka citplanētieši dzīvo tiešā nozīmē mums zem kājām. Pētnieki ir pārliecināti, ka citplanētieši mīt 19 kilometru dziļumā zem zemes ekstremālu temperatūru un augsta spiediena apstākļos, ziņo Business Insider.

 

 

Pēdējā laikā zinātnieki meklē ārpuszemes dzīvību ne tikai kosmosā, bet arī mūsu planētas dzīlēs. Par to, ka citplanētu organismi var eksistēt dziļi zem zemes, pētnieki nopietni aizdomājās pēc tam, kad atklāja īpašus oglekļa izotopus senos aragonīta iežos Amerikas salas Lopezas (Vašingtonas štats) piekrastē. Pastāv versija, ka minerāli izveidojās šķidruma, kurš bagāts ar organiskas izcelsmes metānu, ietekmē.

Pēc pētnieku domām, pazemes vide ir pietiekami labvēlīga ārpuszemes dzīvības eksistencei, par cik aizsargā organismus no postošās kosmosa radiācijas un augstajām temperatūrām virspusē.

Agrāk amerikāņu zinātnieki no Berklijas universitātes paziņoja par plāniem meklēt ārpuszemes civilizācijas līdz divdesmit kilometru attālumā no Zemes (kas astāda apmēram 190 trilonus kilometru).

Pie tiem kosmiskajiem objektiem, kur, tiek pieņemts, var dzīvot saprātīga dzīvība, tiks nosūtīts speciāls elektronisks ziņojums. Pagaidām tas, tiesa, vēl nav sastādīts. Iespējams, ka sīkāk par iespējamo „pazemes citplanētiešu” eksistenci cilvēce uzzinās pašā tuvākajā laikā.

http://www.vesti.ru/doc.html?id=2346025&cid=9