Ziemassvētku aļņa stāsts. Ģimenes filma "Midden in de Winternacht".

Makss uzzina, ka tētis Ziemassvētkos nevarēs ierasties ciemos, tādēļ puisis bēdājas, ka šogad gaidāmi garlaicīgi svētki.

Taču tad nakts vidū šķūnītim iebrūk jumts, un pa to ieveļas runājošs alnis. Lielais, saprātīgais dzīvnieks izrādās asprātīgs un sirsnīgs sarunu biedrs. Viņš apgalvo, ka devies izmēģinājuma braucienā ar Ziemassvētku vecīti, bet Ziemassvētku vecītis zaudējis kontroli pār kamanām un avarējis. Vai Makss un alnis atradīs Ziemassvētku vecīti un bērni saņems savas dāvanas?

Christmas Moose Story. Nīderlande, 2013.

Režisors: Laurenss Bloks. Pēc Andreasa Šteinhēfela grāmatas motīviem.

Lomās: Deniss Reinsma, Dana Goldberga, Jelka van Hētena, Arjans Edervēns u.c.

https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/18.12.2021-ziemassvetku-alna-stasts-gimenes-filma.id247351

Vispār ir ļoti daudz sarakstītu stāstu par Ziemassvētku alņiem, kurus sauc visdažādāk. Tā kā viss neaprobežojas tikai ar 8 briežiem un slaveno Rūdolfu ar spīdošo degunu. Šeit alnis ir vienkārši Alnis, kaut arī viņš lielās, ka viņu sauc Apollo.

Rakstnieks.

Andreas Steinhöfel (dzimis 1962. gada 14. janvārī) ir vācu autors bērnu un jauniešu grāmatām un tulkotājs.

Andreass Šteinhēfels uzauga kopā ar diviem brāļiem Vidus Hesenes mazpilsētā Bīdenkopfā un tur apguva A līmeni. Sākumā viņš lektoratūrā sāka studēt bioloģiju un angļu valodu, bet pēc tam nolēma Mārburgas Universitātē studēt anglistikas, amerikānistikas un mediju studijas. Pēc viņa absolvēšanas 1991. gadā tika izdota viņa pirmā grāmata "Dirk und ich".

Viena no viņa slavenākajām grāmatām ir "Paul Vier und die Schröders" (1992), kas tagad ir viena no standarta lasījumiem vācu skolās. Grāmatas adaptācija filmā ieguva Deutscher Kinderfilmpreis 1995. Romāns "Die Mitte der Welt" ir īpaši populārs pusaudžu vidū, kā arī tika nominēts Deutschen Jugendliteraturpreis 1999, kā arī turpinājums "Aizstāvis – Geschichten aus der Mitte der Welt". "Die Mitte der Welt" angļu valodā ("Pasaules centrs") tulkoja Alisa Jaffa, un 2016. gadā no tā tika uzņemta tāda paša nosaukuma filma.

Steinhöfels dzīvo un strādā Hesē un bija Džanni Vitello dzīvesbiedrs līdz viņa nāvei.

https://en.wikipedia.org/wiki/Andreas_Steinh%C3%B6fel

Filmas nosaukums oriģinālā ir kā dziesmai.