Zibens iededzinātā seja logā.

Sens spoku stāsts.

Alabamā (ASV) 1876. gada 16. novembrī nodega Kāroltonas Pikensa apgabala tiesas ēka.

Pilsētas iedzīvotāji bija  pārliecināti, ka vainīgs ir bijušais vergs, melnādainais Henrijs Velss. Divus gadus vēlāk, 1878. gada janvārī viņu aiztur un iesloga jaunajā tiesas ēkā, jo pilsētnieki par katru cenu grib viņu nolinčot. Piketi pie ēkas turpinājās caurām diennaktīm. Pārbijies Vells vēroja viņus caur loga stiklu. Leģenda stāsta, ka pērkona negaisa laikā, 30. janvārī  viņš mēģināja bēgt, taču ticis nogalināts. Citi saka, ka viņu nospēris zibens. Vērojot pūļa trakošanu, nelaimīgais, savu vainu neatzīstot, nolād pilsētu.

Tiesu ēkas mansarda loga apakšā uz rūts atklāj nospiedumu, kas atgādina mirušā seju. Nekādi līdzekļi nepalīdz to nomazgāt. Pilsētnieki ir pārliecināti, ka zibens fotogrāfiski ir radījis uz tā Velsa portretu. Zinātnieki savukārt apliecina, ka tas būtu iespējams tikai tad, ja stikls būtu pārklāts ar gaismas jūtīgu materiālu.

Pārsteidzoši, bet šī ir palikusi vienīgā rūts, ko 100 gados nav iznīcinājušas ne vētras, ne krusa. Vēl tagad šis attēls logā esot redzams.

Vai  lāsts ir iedarbojies, to raksts nestāsta.

Skeptiķi tic, ka Vells pēc citām liecībām ir nogalināts bez saistības ar logu, kas tajā laikā nemaz vēl neesot bijis iestiklots, kad Velsu janvārī noķer un nogalina.

http://www.atlasobscura.com/places/henry-wells-lightning-portrait

http://www.exploresouthernhistory.com/faceinthewindow.html

http://www.courthousewindow.com/the-story.html

Viens no skaidrākajiem attēliem ir te.

https://logicalinks.wordpress.com/2010/08/30/reflections-of-the-past/