Zemūdens odiseja. SeaQuest DSV

Zinātniski fantastisks seriāls par it kā netālu nākotni. 1993. - 1996. gada seriāls, scenārijs Roknijs O'Benons, deivids Dž. Bērks u.c., režisori: Irvins Keršners, Less Landavs uc, katrā epizodē savi.

SeaQuest DSV (stilizēts kā seaQuest DSV un arī reklamēts kā vienkārši seaQuest) ir amerikāņu zinātniskās fantastikas televīzijas seriāls, kuru izveidojis Roknijs S. O'Benons. Sākotnēji tas tika demonstrēts NBC laika posmā no 1993. līdz 1996. gadam. Pēdējā sezonā tas tika pārdēvēts par seaQuest 2032. Iestatīts "tuvākajā nākotnē" - sākotnēji pirmajā gadā - 2018. gadā - SeaQuest DSV sākumā sajauca augstu dramatisko drāmu ar reālistisku zinātnisko fantastiku. Sākumā tajā spēlēja Rojs Šeiders kā kapteinis Neitans Bridžers, tā paša nosaukuma jūras zemūdenes seaQuest DSV 4600 dizainers un komandieris. Džonatans Brandis kā Lucas Wolenczak, pusaudzis datoru ģēnijs, kura tēvs bija nosūtījis viņu uz SeaQuest klāja, un Stefanija Bičema kā Kristin Westphalen, galvenā ārste un SeaQuest zinātnes nodaļas vadītāja. Trešajā sezonā Maikls Aironsaids nomainīja Šeideru sērijas vadībā, kā kapteinis Olivers Hadsons. Klāt bija arī delfīnu varonis, kuru sauca par Darvinu, kurš tehnoloģiju attīstības dēļ spēja sazināties ar apkalpi. Stīvens Spīlbergs pauda interesi par projektu un pirmajās divās sezonās bija viens no izrādes izpildproducentiem.

Pirmās sezonas ražošanu iezīmēja strīdi starp producentiem, NBC un dalībniekiem, izmaiņas ražošanas personālā un pat zemestrīce. Otrajā sezonā notika izmaiņas dalībnieku sastāvā, kā arī turpinājās strīdi starp dalībniekiem un producentiem, savukārt trešajā sezonā tika ieviests jauns galvenais aktieris un nosaukums. Lai arī sākotnēji tas bija populārs, seriāla reitings visā tā garumā sāka samazināties, un trešās sezonas vidū tas tika pēkšņi atcelts.

Sērija seko augsto tehnoloģiju zemūdenes seaQuest DSV 4600 piedzīvojumiem - dziļam zemūdens aparātam, kuru vada Apvienotā Zemes un Okeānu organizācija (UEO), pasaules valstu koalīcija un zemūdens konfederācija, līdzīgi kā ANO. UEO tika izveidota pēc būtiskas tautu un konfederāciju sadursmes Livingstona dziļvagā Atlantijas okeāna ziemeļdaļā, kas notika aptuveni 2018. gadā, kā parādīts izmēģinājuma epizodē "Būt vai nebūt", un tas visu laiku palika atkārtots elements sērijās. SeaQuest vadīja atvaļinātais jūras kapteinis Neitans Bridžers, un to uzbūvēja NORPAC (militārā organizācija, kas minēta pilotsērijā), un pēc tā izveides to piešķīra kā aizdevumu UEO. Sižets sākas 2018. gadā, kad cilvēce ir izsmēlusi gandrīz visus dabas resursus, izņemot tos, kas atrodas okeāna dzelmē. Tur ir izveidotas daudzas jaunas kolonijas, un seaQuest un tā apkalpes uzdevums ir pasargāt viņus no naidīgām nelokāmām valstīm un palīdzēt strīdus starpniecībā, kā arī iesaistīties zemūdens pētījumos, no kuriem liela daļa vēl bija sākotnējā posmā, kad seriālu sāka ražot 1993. gadā. Lai arī sākotnēji Bridžers bija nelabprāt akceptēts amatā, jo apsolīja sievai pēc tam, kad viņu dēls Roberts tika nogalināts jūras militārajā darbībā pirms viņas nāves, ka vairs nesaistīsies ar floti, tikai pārliecināts atgriezties flotē UEO paspārnē. un uzņemieties komandu pār seaQuest. Pirmās sezonas sižeti galvenokārt bija saistīti ar ticamiem okeanogrāfijas pētījumiem, vides jautājumiem, pasaules politiskajām mahinācijām un apkalpes savstarpējām attiecībām.

https://en.wikipedia.org/wiki/SeaQuest_DSV

No krievu vikipēdijas.

Okeāna attīstība un tā kolonizācija līdz XXI gadsimta vidum jau bija pabeigta, un pat visnepieejamākajās vietās tika izveidotas rūpnīcas un uzņēmumi. Tāpat kā parastajā pasaulē, attīstoties sociālajām attiecībām, sākās noziedzības pieaugums okeāna dziļumos. Šajā sakarā tiek veidota organizācija Zemes Apvienotie okeāni, kas ir bruņota ar eksperimentālo kaujas zemūdeni "Seaquest". Saskaņā ar Apvienoto okeānu organizācijas vadības lēmumu Nathan Bridger ir jākļūst par "Seaquest" kapteini.

Pēc sievas nāves Neitans pārcēlās prom no cilvēkiem tuksnešainā salā, kur savas dienas pavada apmācītā delfīna Darvina sabiedrībā. Tomēr pēc ilgām sarunām un spēcīgiem komandas argumentiem Neitans tomēr uzņemas kuģa vadību un kļūst par starptautiskas apkalpes kapteini, kurā ietilpst ne tikai militārie virsnieki, bet arī pētnieki, kas aicināti izpētīt jūras dibenu un citas, vēl neizpētītas lietas, ar kurām var saskarties apkalpe viņu piedzīvojumos.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%81%D1%81%D0%B5%D1%8F

Kino lapa.

https://www.imdb.com/title/tt0106126/

Filmu lapa.

https://www.allmovie.com/movie/v338510?cmpredirect

TV filmu lapa.

http://www.tv.com/shows/seaquest-dsv/