Zelta salas diženā vēsture.

Zelta sala (L'île d'Or) ir privāta sala, kas atrodas uz austrumiem no Sentrafelas (Saint-Raphaël), netālu no Dramonta raga [cap du Dramont, Francijas Vidusjūras piekrastē].

Tā ir klinšaina sala, kas satāv no sarkanīgām klintīm, uz tām uzbūvēts Viduslaiku stilā celts tornis, kas reiz iedvesmoja Tintiņa piedzīvojumu autoru Eržē (Hergé) komiksā attēlojot to kā Melno salu (“L’Ile noire”, 7. sējums).

1897. gadā Francija Zelta salas klinti pārdeva izsolē. Vietējais arhitekts Leons Seržāna kungs (M. Léon Sergent) to ieguva par 280 frankiem. Tolaik klints bija neapbūvēta.

Pēc leģendas, iereibušais salas īpašnieks to paspēlēja kāršu spēlē. Klinti ieguva ārsts Ogists Luto (Auguste Lutaud), kas apņēmās uzbūvēt uz tās saracēnu tornim līdzīgu būvi.

 

 

Tas pats Seržāna kungs uzrasēja ēkas plānu. Apmierinātais Ogists Luto 1913. gadā pasluidināja sevi par Zelta salas karali Ogistu I ( Auguste Ier) un organizēja greznus svētkus.

Ne bez humora uz salas, kur arī viņš nolēma dzīvot, 25. septembrī notika jaunā karaļa inaugurācija. Lielās viesībās, kas sekoja piedalījās viss "sabiedrības krējums", kas prezentēja Sentrafelu. Citu starpā festivālā piedalījās to laiku Alžīrijas gubernators, "karaļa" brālis Šarls Luto (Charles Lutaud), ģenerālis Galieni ar sievu, Francijas akadēmijas loceklis Žans Akārds (Jean Aicard), valsts sekretāra palīgs Viljams Sesils (William Cecil) ar kundzi, Monako valsts ministrs Floha (Mr Floch) kungs, gleznotājs Karols-Durāns (Carolus-Duran). Svētki izcēlās ar lielisku ēdienkarti un izcilu vīnu, viesi ieradās dažādās laivās un lēnprātīgais un ekscentriskais valdnieks nekad neatteica ciemiņiem un viņa "valsts" turpināja eksistēt. Kad monarhs pēc ceturtdaļgadsimta nomira, viņu apbēdija uz paša salas.

1961. gadā sala tika pārdota kādam bijušam jūras spēku virsniekam, kas pārbūvēja torni un labiekārtoja pa savam visu salu. Pēc viņa nāves sala joprojām pieder viņa ģimenei ir ir kļuvusi par populāru vietu, lai praktizētos niršanā un airēšanā ar jūras kajakiem.

http://www.agay.fr/decouvrir/histoire/ile-d-or

Drona lidojums pār salu.

http://www.esterel-cotedazur.com/littoral-var/l-ile-dor/

No Franču Rivjēras stāstiem.

http://frenchlessonsblog.com/photo-essay-cote-dazur-by-sea-part-2/

Video.

https://www.youtube.com/watch?v=sieyadFQPqw

Vikipēdija.

https://fr.wikipedia.org/wiki/%C3%8Ele_d%27Or