Zaļā Dzīle.

«Zaļā Dzīle» – grāmatnīcu plauktos nonāk jauno rakstnieku konkursa laureāta darbs – Toma Deimonda Barvida fantāzijas žanra romāns.

https://www.lsm.lv/raksts/kultura/literatura/zala-dzile--gramatnicu-plauktos-nonak-jauno-rakstnieku-konkursa-laureata-darbs.a483998/

Ar to arī pasākuma organizētāji neapmierinājās. 7. decembrī Nacionālās bibliotēkas draugu zālē notika grāmatas atvēršanas svētki, kur rakstnieku sveica draugi, paziņas, "Dienas Grāmatas" darbinieki un arī pārējie konkursa laureāti.

Kā atzīmēja runātāji, tad radīt jaunu fantāzijas pasauli nav vienkārši, tai jābūt ticamai līdz sīkumam, tik ļoti izstrādātai, lai lasītājs tam visam noticētu. Autoram tas esot izdevies. Nav jau brīnums, jo viņš atzinās, ka fantastika viņu saista kopš bērnības, arī savu romānu viņš ir rakstījis ilgi un nemaz nav domājis to publicēt, līdz uzzinājis par konkursu. Runātāji atklāja, ka viņa radītā pasaule esot daudz plašāka par romānā aprakstītajiem notikumiem, tā kā tur varētu rasties vēl citi darbi. Rakstnieks minēja, ka viņam iecerēti vairāki citi darbi, taču daudz neizpaudās, kā parasti rakstnieki nemēdz daudz runāt par šādām tēmām.

Pēc svinīgās daļas sākās rakstnieka apsveikšana un autogrāfu došana, notika arī fotografēšanas sesija, ko veica profesionāli fotogrāfi. Viņi darbojās arī pasākuma laikā. Tā kā noteikti jau kaut kur atrodami foto un video. Pēc oficiālās daļas beigām visi pārcēlās uz bibliotēkas kafejnīcu, kur tika dalīta svētku torte un varēja iedzert kafiju un šampanieti.

Atliek tikai sākt lasīt un priecāties, ka mūsu rakstnieku-fantastu vidū ir iemirdzējusies jauna zvaigzne. Jāiezīmē, ka ne vienīgā, nupat iznāk arī divu meiteņu jauns fantāzijas romāns.

Par jauno literātu konkursu var uzzināt ko vairāk šajā saitē:

https://www.manabiblioteka.lv/jauno-rakstnieku-konkurss/

Vairāk te: https://ziemellatvija.lv/zinami-bibliotekas-jauno-rakstnieku-konkursa-finalisti/

Foto no pasākuma nav sasniedzami, jo esot tikuši dzēsti?

https://www.jgb.lv/lv/aktualitates/jaunumi/-jauno-rakstnieku-konkursa-laureats-toms-deimonds-barvidis/

Tā kā būs jāiztiek ar dažiem maniem foto.