WoW papildinājums var kļūt par gada spēli

image001

Foto: Flickr/juanpol

datuve.lv

2010. g. 7. oktobrī

World of Warcraft ir izgājusi no tradicionālo videospēļu robežām un kļuvusi par neredzētu sociālo fenomenu. Spēlei ir 11,5 miljoni aktīvo spēlētāju, un tā kontrolē divas trešdaļas MMORPG tipa spēļu tirgus; tā faktiski ir kļuvusi par popkultūras fenomenu. Spēle parādījusies arī multfilmā Dienvidparks un citos televīzijas raidījumos, bet šā gada 7.decembrī gaidāms jaunākais spēles papildinājums.

 

 

Šis gads ir bijis ļoti veiksmīgs videospēļu veidotājiem Activision Blizzard, jo Starcraft II: Wings of Liberty (Starcraft II: WoL) visā pasaulē tika pārdota vairāk nekā 3 miljonos eksemplāru. Taču neraugoties uz Starcraft panākumiem, uzņēmums lielākais grāvējs šogad būs WoW trešais papildinājums – WoW Cataclysm.

Jaunais spēles papildinājums palielinās maksimālo sasniedzamo spēles tēla attīstības līmeni līdz 85 (līdz šim tas bija 80). Tajā tiks piedāvāts arī jauns pretinieks – Deathwing, un divas jaunas tēlu rases – vilkačiem līdzīgie radījumi worgen un goblini. Kā visi papildinājumi, arī šis piedāvās jaunas kartes daļas un aprīkojumu. Uzlabotas tiks arī spēlētājiem jau labi zināmās WoW pasaules daļas.

image002

Foto: Flickr/juanpol

Par stāsta attīstību spēles veidotāji īpaši nevēlas runāt, taču tas būšot kas graujošs. Gluži kā ar Starcraft II: WoL, Activision Blizzard piedāvā arī jaunā WoW papildinājuma beta versiju spēlētājiem, kas jau pasūtījuši galaversiju.

Papildinājuma cena Eiropā būs nedaudz lielāka kā ASV – 35 eiro par parasto papildinājuma versiju un 70 eiro par kolekcionāriem paredzēto (ar īpašu peles paliktni, īpašu dzīvnieku, kas spēlētājam pievienosies spēlē, spēles skaņu celiņu, DVD ar video no spēles veidošanas procesa un grāmatu ar mākslinieku radītajiem attēliem no spēles). Papildinājums būs pieejams gan Mac, gan Windows (XP, <st1:place>Vista</st1:place>, Windows 7) lietotājiem.

Būs interesanti vērot, cik no jau esošajiem spēlētājiem iegādāsies jauno papildinājumu un cik jaunu spēlētāju Blizzard izdosies ar to piesaistīt. Viens gan ir skaidrs, diezgan droši var prognozēt, ka WoW Cataclysm būs gada pirktākā videospēle.

Oriģinālu lasiet šeit