Voicehs Orļinskis. Lems. Dzīve uz citas Zemes

Wojciech Orliński. Lem. Zycie nie z tej ziemi

"Lems. Dzīve uz citas zemes" - ir pirmā rakstnieka biogrāfija poļu valodā. [Tagad tulkota krieviski - t. p.]. Izmantojot agrāk nepublicētus avotus, Orļinskis atklāj lielus un mazus, nopietnus un jocīgus rakstnieka dzīves noslēpumus. Kā Lems pārdzīvoja Holokaustu? Vai viņš kādreiz ir ticējis komunismam? Kam viņš iztērēja savu honorāru par romānu "Magelāna mākonis"? Cik reizes Lems ir braucis uz PSRS?

 

Kāpēc Lems ir nosaucis Tarkovski par muļķi? Kā draudzība ar Filipu K. Diku pārauga naidā? Ar ko atšķīrās romānu "Dieva balss", "Fiasko" un "Futuroloģiskais kongress" rokraksti no publicētiem variantiem? Kas īstenībā ir "sepulkas"?

 https://www.labirint.ru/books/707126/

Oriģināls.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4657644/lem-zycie-nie-z-tej-ziemi

Par rakstnieku.

Raksta grāmatas: fantastiku, fantāziju, zinātnisko fantastiku, šausmu literatūru, daiļliteratūru, biogrāfijas, autobiogrāfiju, vēstures literatūru, ceļojumu aprakstus, publicistiku, esejas, valodas zinību literatūru, zinātniskus rakstus par literatūru, populārzinātniskus rakstus, dienasgrāmatas, rakstus par kino, filmām, televīziju, tūrismu, kartēm, atlantiem.

Wojciech Orliński (dzimis 1969. gada 24. janvārī, Varšavā) – poļu žurnālists, rakstnieks un publicists. No 1997. gada strādā avīzē "Gazecie Wyborczej", kur raksta galvenokārt par masu kultūras tēmām. Beidzis ķīmijas studijas Varšavas Universitātē. Strādājis "Sztandarze Młodych", Polijas Zinātņu akadēmijas biļetenā un "Wiadomościach Kulturalnych", viens no rakstu izdevuma "Lewą Nogą" dibinātājiem. Publicējies arī "Krytyce Politycznej". 2005. gadā Vīnes Cilvēka zinātnes institūta stipendiāts. Autors grāmatai "Co to są sepulki? Wszystko o Lemie", kas izdota 2007. gadā. Viņš ir arī zinātniski fantastisku stāstu autors, tie publicēti "Nowej Fantastyce". Viņš vada blogu "Ekskursje w dyskursie".

https://lubimyczytac.pl/autor/16406/wojciech-orlinski