Vladimirs Karahanovs. Laika krustcelēs

Ieskats autora daiļradē un biogrāfijā.

Vēl nesen lasītājs gandrīz nepazina lielisko rakstnieku Vladimiru Kararhanovu: tikai daži viņa detektīvstāsti un stāsti 1962.-1977. Ar grūtībām sasniedza tipogrāfiju. Padomju cenzūra aizliedza fantastiskos Vladimira Karahanova darbus, iespējams, tos pat nelasot. Astoņdesmitajos gados Iekšlietu ministrijas darbinieks pulkvedis Karahanovs varēja publicēt tikai zinātniskos darbus savā specialitātē. Viņš aizgāja pensijā 1993. gadā un kopš 1996. gada dzīvo Ņujorkā. Tomēr visus šos gadus rakstnieka radošajā portfelī bija asa sižeta fantastiski un vienlaikus detektīva garstāsti. Trīs no četriem lasītājam piedāvātajiem šajā grāmatā tiek publicēti pirmo reizi.

https://www.ozon.ru/context/detail/id/142084579/

Saturs:

Par autoru.

Vladimirs Jevgeņjevičs Karahanovs ir dzimis 1937. gada 17. septembrī, Baku.

 

 

 

No 1959, gada pēc universitātes juridiskās fakultātes beigšanas strādājis Azerbaidžānas PSR Iekšlietu ministrijas orgānos par operatīvo darbinieku, izmeklētāju un pārvaldes darbinieku.

Literatūrā viņš debitēja pagājušā gadsimta sešdesmito gadu sākumā pilsētas un departamenta presē ar stāstiem "Nikodima Andreeviča viedoklis", "Pilsētnieka Petuhova lieta", "Saškina nams", "Komunists". Tad viņš publicēja SF garstāstus "Mana cilvēce" (1966) un "Skorpions" (1970).

1970. gadā viņš kļuva par Iekšlietu ministrijas un PSRS Rakstnieku savienības pirmā Vissavienības konkursa laureātu. Viņa prezentētais stāsts "Signāls uz tālvadības pults" tika publicēts žurnālos "Padomju milicija" un "Literārā Azerbaidžāna", kā arī 1971. gada sērijas "Bulta" krājumā "Piedzīvojumi".

Kopš 70. gadiem viņš dzīvoja Maskavā, nodarbojās ar zinātnisko un mācībspēku PSRS Iekšlietu ministrijas akadēmijā, kļuva par tiesību zinātņu kandidātu (1977), Augstākās atestācijas komisijas docentu (1980), publicēja (DSP) vairākas grāmatas par pārvaldes juridiskajiem aspektiem policijas departamentā. Līdz septiņdesmito gadu beigām viņš publicēja vairākus piedzīvojumu stāstus par policiju. Divi SF garstāsti "Sargieties no nevainīgajiem" un "Dīna Kliforda vakars", kā arī noveles "Nepieciešamā aizsardzība" un "Buldogs" dažādos laikos netika laisti cauri cenzūrai. Astoņdesmitajos gados tika publicētas tikai galvenās specialitātes rokasgrāmatas.

1993. gadā Iekšlietu ministrijas pulkvedis Vladimirs Karahanovs aizgāja pensijā veselības apsvērumu dēļ. Kopš 1996. gada viņš dzīvo Ņujorkā, ASV.

https://fantlab.ru/autor8048