Vladimirs Gojs 'Zvaigžņu vācējs'

Ieskats autora biogrāfijā un daiļradē

Apgādā "Valters un Rapa" vienlaicīgi divos izdevumos latviešu un krievu valodā klajā nācis Vladimira Goja pasaku krājums "Zvaigžņu vācējs".

Vladimirs Gojs ir vairāku stāstu un pasaku krājumu autors un Franca Kafkas Eiropas biedrības Zelta medaļas laureāts. Pasaku krājums bērniem un pieaugušajiem "Zvaigžņu vācējs" vienlaicīgi iznāk divos izdevumos latviešu un krievu valodā.

Grāmatu no krievu valodas tulkojusi Karīna Tilberga, ilustrāciju autore Ieva Liepiņa.

Rakstnieka pasakās atdzīvojas brīnumaina pasaule - viņa varoņi mīt gan zemes dzīlēs, gan debesu plašumos, un tur - sapnī vai nomodā - iespējams ir viss. Pasakā "Kaija" mazā meitenīte lido gluži kā putns, stāstnieks pasakā "Puķu strīds" noklausās puķu sarunas, citās - "Atspulgs" un "Zvaigžņu vācējs" - vēstīts par zvaigznēm, kas apciemo zemi, bet tās sastapt un uzrunāt izdodas vien bērniem. Arī rakstnieka teiksmas par tālām zemēm un krāšņās līdzības stāsta par patiesiem brīnumiem - cilvēkiem, kas neuzdrošinās ticēt Laimei, un tā arī to nekad nesastop, un par zemi, kuras vislielākais dārgums ir labestība, mīlestība un taisnīgums, un to nespēj ne atņemt, ne izpostīt svešas varas.

https://www.delfi.lv/kultura/news/books/vladimirs-gojs-zvaigznu-vacejs.d?id=22669287

Par autoru.

Vladimirs Gojs (īstajā vārdā Vladimirs Petrovičs Astapčiks, dzimis 1955. gada 11. jūlijā, Rīga) ir latviešu rakstnieks, bērnu pasaku un prozas pieaugušajiem autors, viens no slavenākajiem krievu prozaiķiem Latvijā.

Grāmatas.

«Хранитель альпийских фиалок», сборник сказок. 1997 год

«Собиратель звёзд», сборник сказок. 1998 год

«Орлана», сборник сказок. 2002 год

«Вкус жизни», сборник рассказов. 2003 год

«Записки современного человека и несколько слов о любви», сборник рассказов. 2007 год

«Лживый роман» 2012 год

«Стертые времена» 2014 год

«Без маникюра» 2016 год

2008. gadā visi pasaku krājumi tika tulkoti latviski un izdoti izdevniecībā "Valters un Rapa".

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80_%D0%93%D0%BE%D0%B9