Vladimira Milova apsvērumi par viņa drauga un cīņubiedra Borisa Ņemcova nogalināšanu.

Es parunāju ar paziņām, bijušajiem specdienestu darbiniekiem, un man ir arvien mazāk šaubu, ka aiz Borisa Ņemcova slepkavības stāv vara. Es jau saprotu visādus spriedumus, ka "Putins nevarēja", "viņam tas nebūtu izdevīgi" un tā tālāk.

Taču ir objektīvi apstākļi:

-slepkavas atstāj dzīvu un neskartu tiešo liecinieku;

-slepkavība notika plaši pārskatāmā un noklausāmā rajonā, kur visdrīzāk ir fiksētas visas automašīnu kustības utt.;

 

 

-saskaņā ar esošo informāciju, Ņemcovs pirms slepkavības ir bijis vienā no GUM-a [Valsts universālveikala - t.p.] kafejnīcām. Neviens nevarēja zināt, kad viņš no tās iznāks un uz kurieni viņš pēc tam ies. Tas nozīmē, ka viņš tika novērots vai noklausīts, vai arī mašīnai vajadzēja "ganīties" Iļjinkas/Varvarkas rajonā, kas arī ir viegli pārskatāms un noklausāms - te atrodas prezidenta administrācijas un federālā aizsardzības dienesta teritorija, tas ir, ja te uzrodas kādi varai sveši cilvēki, tad jau tagad varas iestādēm jābūt pilnai informācijai par šo kropļu kustību dotajā rajonā tajā mirklī, kad Ņemcovs vēl atradās GUM-ā un devās no tā laukā;

-slepkavām tas bija jāsaprot, jo, spriežot pēc precīzajiem šāvieniem, kas skāra sirdi, plaušas, galvu utt., viņi bija ļoti profesionāli slepkavas.

Tas nozīmē, ka profesionāļiem bija skaidrs, ka tādā veidā viņi tik spēcīgi "izgaismojas", ka vai nu viņi apzināti rīkojās tik pārgalvīgi (kam noticēt ir ļoti grūti), vai arī bija pilnīgi pārliecināti par savu nesodāmību.

Taču tas viss ir "ziediņi", ja pasakām galveno apsvērumu, kas pārsver visus pārējos:

-līdz plašai opozīcijas akcijai, par ko varas iestādes bija iespringušas, bija palikušas mazāk par 48 stundām, tāpēc bija ļoti liela varbūtība, ka Ņemcovs tika novērots. Novērotāju tiešā tuvumā varēja arī nebūt, taču killeri pēc visa spriežot bija profesionāļi, tāpēc viņiem vajadzēja ņemt vērā šo varbūtību, lai neuzrautos uz izsekošanu. Jebkāda citu motīvu slepkavība, kur nebūtu iesaistīti varas pārstāvji, tiktu atlikta uz vēlāku laiku un mierīgākiem apstākļiem.

Tā kā neviens ne no kā nebaidījās un darbojās nekaunīgi, tad secinājums var būt tikai viens.

Slepkavības iemesls bija - sēt bailes.

Tie ir tikai fakti. Par to, kam tas bija vai nebija "izdevīgi", variet domāt paši.

https://politota.d3.ru/comments/679280/