Vlada Ļistjeva slepkavības pasūtītājs - nosaukts

Teleraidījumu vadītājs Dmitrijs Zaharovs intervijā programmai "Vstretjiļjisj - pogovoriļi" ("Satikāmies - parunājām") portālā mixtv pastāstīja par savu versiju, kāpēc tika nogalināts Vladislavs Ļistjevs [kurš atceras, viņš pārbūves laikā bija viens no krievu "Labvakar" tipa raidījuma vadītājiem. Liekas, ka mūsu populārais raidījums tieši no Maskavas aizņēmās šo formātu: trīs simpātiski vīri runā par aktuālo un sasāpējušo, atklājot nezināmus faktus). 38 gadus vecais ORT ģenerāldirektors tika nošauts 1995. gada 1. martā savas mājas caurbrauktuvē, Novokuzņeckas ielā. Pagājuši jau 23 gadi, taču skaļā lieta palika neatklāta.

Zaharovs ir pārliecināts, ka Ļistjeva slepkavību pasūtīja oligarhs Boriss Berezovskis, nozieguma pamatā - liela nauda. Kanāla gada budžets tajos laikos, atgādina Zaharovs, sasniedza par ceturtdaļmiljardu dolāru. Galvenos ienākumus ienesa reklāma, daļu no ienākumiem gribēja pievākt televīzijas starpnieki.

ORT bija izziņots moratorijs par reklāmu, Berezovskis zaudēja jūtamus procentus no tā, Zaharovs stāstīja. Ļistjevam jau nezināmi cilvēki bija draudējuši ar izrēķināšanos, prasot atcelt moratoriju, taču viņš to nevarēja izdarīt. "Raksturot Ļistjevu kā uzņēmēju - tas vienkārši ir smieklīgi. Viņš bija sieviešu mīlētājs, mīlēja iedzert un vispār skaisti uzdzīvot. Viņu iecēla par zicpriekšsēdētāju [no vācu sitzen - sēdēt, tas ir nomināls vadītājs, nevis reālais]", Zaharovs teica.

Zaharovs ir pārliecināts, ka Ļistjeva galvenā kļūda bija tā, ka viņš bija pārliecināts par personīgo neaizskaramību, tāpēc atteicās vērsties FSB un prokuratūrā, lūdzot aizstāvību. Borisa Berezovska līdzdalība visiem bija acīmredzama, Zaharovs, rezumē, taču tā kā oligarhs bija Borisa Jeļcina meitas Tatjanas Djačenko draugs, viņam no atbildības izdevās izvairīties.

http://oknews.site/news/full?id=1501#