Visu laiku labākā datorpele kļuvusi vēl labāka! Logitech MX Master 3S peles apskats

18. Jūl, 2022

Vislabākā pele tirgū tikko palika vēl labāka. MX Master 3S pele ir atjauninājums jau esošajai MX Master 3 bezvadu pelei. Šī ir specializēta bezvadu pele profesionāļiem un radošajiem prātiem no plaši atpazīstama ražotāja Logitech. Jaunā pele piedāvā tikai divus uzlabojumus no iepriekšējās paaudzes, taču tas nemaz nenozīmē, ka tā nav tās naudas vērta. Pavisam nesen Logitech uz apskatu atsūtīja šo jauno MX Master 3S peli – kāda tā ir ikdienas lietošanā?

Uzlabojumi no iepriekšējās versijas

Jaunajai MX Master 3S pelei uzlabotas divas īpašības, tāpēc iemesls to iegādāties ir divtik labāks. Taustiņu klikšķu troksnis samazināts par 90% un lāzera jūtības indekss palielināts divas reizes no 4000 DPI uz 8000 DPI. Šie nav lieli uzlabojumi salīdzinot ar jau lielisko MX Master 3 modeli, kas nozīmē, ka esošajiem peles īpašniekiem visticamāk nav vērts to mainīt.. Savukārt tiem, kuri nekad ar to vēl nav strādājuši, tas ir lielisks rīks darbam pie datora, un, iespējams, ka šobrīd pat viens no labākajiem tirgū.

LogitechMX Master 3S dizains

Šī Logitech bezvadu pele ir viena no visestētiskākajām pelēm, kādu esmu redzējis. Matēts mīksts materiāls, unikāls dizains, kvalitatīvi materiāli – šī noteikti ir augstas kvalitātes pele. Esmu iepriekš izmantojis vecākas paaudzes Apple peles, kuras savā laikā bija ļoti populāras profesionāļu vidū. Pat Windows lietotāji bieži vien izmantoja Apple peles to dizaina dēļ. Taču man jāsaka, ka tehnoloģija ir attīstījusies un Logitech ir izkonkurējis Apple aksesuāru tirgu ar savām pelēm un klaviatūrām, no astētiskā skatupunkta raugoties.

Jaunā Logitech MX Master 3S pele ir unikāla ar matēto krāsu un materiālu kvalitāti. Rullīši ir izgatavoti no augstas kvalitātes alumīnija, taču peles virsma ir mīksta un rokai patīkama no izturīga plastmasas materiāla. Vēl jāpārbauda, kā šis materiāls kalpos ilgtermiņā, taču līdz šim pele nav pat nosmērējusies. Esmu ceļojis ar šo peli, to pārvietojot savā mugursomā kopā ar citiem datora aksesuāriem, vadiem un elektro ierīcēm. Neesmu bijis īpaši saudzīgs un lietoju to ikdienā tā, kā es lietoju citas datora ierīces. Pēc nedēļas aktīvas lietošanas, to pārvietojot mugursomā, tā nav ne nosmērēta, nes saskrāpēta. Pēc sajūtas, materiāls šķiet diezgan izturīgs un augstas kvalitātes. Neskatoties pat uz to, ka pele ir blāvi pelēkā krāsā, tā neskrāpējas un nesmērējas. Ja izvēloties peles krāsu, baidāties dot priekšroku gaišajam tonim, jo tas varētu ātrāk sasmērēties vai nolietoties, varu tikai apgalvot, ka nav pamata šādām domām, jo pele kalpos un izskatīsies lieliski! Ja būtu jāizvēlas peli, visticamāk, ka arī dotu priekšroku gaišajam tonim.

Komforts visas dienas garumā

Ražotājs min, ka arī MX Master 3S pelei ir ergonomisks izliekums, kas radīts plaukstas un pirkstu atbalstam visas darba dienas garumā. Peles virsma nav pilnībā taisna – tai ir plaukstai patīkama tekstūra, kas nodrošina visai ērtu satvērienu. Tā kā šī ir ergonomiska pele, tai ir arī neliels slīpuma leņķis, kas roku novieto nedaudz dabiskākā pozā.

Uz peles izvietotās pogas novietotas tā, lai tās varētu ātri aizsniegt un neaizķeroties turpināt darbu, vienkārši sērfojot internetā vai arī veicot sarežģītākus profesionālos darbus. Peles labajā pusē ir izvietoti divi pogu bloki – ritenītis, ar kuru programmās var pārvietoties pa labi un pa kreisi (īpaši noderīgs veicot lielākus multimediju apstrādes projektus) un trīs citas funkcionalitātes pogas, kuras iespējams pielāgot dažādās programmās pēc savām vēlmēm. Par tām detalizētāk lasīt profesionālā pielietojuma sadaļā. Ritenītis, kas atbild par horizontālo navigāciju, gan šķita nedaudz par augstu.

Funkcionalitāte

Pele ļoti labi strādā gan uz galda bez peles paliktņa, gan ar to. Par to paldies jāsaka lieliskajam lāzera sensoram, kam ir visai augsta jutība.. Pēc nedēļu ilgas lietošanas arī baterīja nav izrādījusi vēlmi pēc uzlādes. Neskatoties uz to, ka Logitech vairumu savas peles piedāvā gan kreiļiem, gan labročiem, MX Master 3S nav tikusi pie kreiļu versijas. Īkšķim paredzētais izliekums ir visai parocīgs, tā novietojums lieki neaizķer pogas un ļauj peli izmantot pilnvērtīgi.  Spēles būtu ērti spēlēt. Protams, Bluetooth pelei ir aizkave un pele ir salīdzinoši smaga tās iebūvētās baterijas dēļ. Tāpēc augstas precizitātes un ātruma datorspēlēm tā nav piemērota. Taču tās aizkave ikdienas darbam pie datora noteikti netraucē un ne pārāk prasīgam spēļu entuziastam citu peli nevajadzēs.

Aksesuāri

Komplektācija iekļautais USB kabelis ir augstas kvalitātes, tas izgatavots no mīkstas gumijas materiāla. Paliktnis (kā jau ierasts) gan jāpērk atsevišķi. Pele lieliski strādā uz darba virsmām gan ar, gan bez paliktņa. Savukārt, ja peli ikdienas lietošanā izmantojat visas dienas garumā, peles paliktnis noteikti būtu vēlams, lai novērstu liekus trokšņus, un mazinātu peles nolietojuma pēdas.

Logitech MX Master 3S peles profesionālais pielietojums

Ražotājs uzsver, ka pele izstrādāta radošiem prātiem, kas izmanto dažādas montāžas programmas vai arī veic vienkāršus ikdienas darbus.

Logi Options + lietotne

Tiklīdz uzinstalēta Logi Options + lietotne datorā, visas maģiskās funkcijas un augstās jūtības sensors aktivizējas vienā mirklī. Mans klēpjdators Dell ar Windows 10 operētājsistēmu uzreiz atpazina peli, kad to ieslēdzu, automātiski savienoja un piedāvāja lejupielādēt Logi Options+ lietojumprogrammu, lai to varētu pilnvērtīgi uzstādīt. Tiklīdz programma uzinstelēta un pele uzstādīta, paverās 3 jaunas funkcijas, kuras, manuprāt, ir galvenais iemesls peles salīdzinoši augstajai cenai.

Kādas ir Logitech MX Master 3S peles galvenās funkcijas?

Pirmā un galvenā funkcija – visas peles pogas iespējams programmēt atsevišķām lietotnēm. Attiecīgi fotogrāfiju apstrādē Adobe Lightroom tastatūras vietā ir iespēja integrēt dažādas funkcijas uz peles, ja patīk izmantot peli vairāk nekā klaviatūru.

Video montāžas lietotnēm Logi Options+ jau automātiski piedāvā pielāgotas funkcijas, lai izmantotu pilnīgas peles priekšrocības. Kaitinošā laika joslas pārvietošana gan vertikālā, gan horizontālajā virzienā ir tīrais nieks ar jauno Logitech MX Master 3S peli. Nav vairs nepieciešams uzmanīgi ar kursoru meklēt šauros pārvietošanas rīkus. Darba efektivitāte uzlabojas momentā un nav nepieciešama iepriekšēja apmācība. Viss strādā ļoti pašsaprotami.

Tiem, kuriem darbā jāizmanto Chrome un jāstrādā ar vairākām cilnēm, Logitech piedāvā savā programmā uzstādīt sānu rullīti, lai pārvietotos starp cilnēm. 

Tikai, kad ielūkojos pamācība, ko sniedza lietotne, sapratu, ka pelei ir papildus poga, kuru kombinācijā ar peles kustību var programmēt ar papildus 5 dažādām funkcijām! Unikāli.

Nākamā funkcija mani īpaši pārsteidza – peles rullīša konfigurēšana un sensora jūtība. Skaidrs, ka 8000 dpi sensora jūtību nav nepieciešams izmantot, ja vien neizmantojat peli lielam kino zāles ekrānam vai stadiona izmēra ekrānam ar milzīgu izšķirtspēju, kur peles kursoram ir jāceļo lielas distances. Normālos lietošanas apstākļos ar salīdzinoši lieliem ekrāniem vairāk par 2000 dpi nav nepieciešams izmantot. Tāpēc šīs peles sensora uzlabojums diži lielas pārmaiņas ikdienišķam lietotājam salīdzinoši ar Logitech Master 3 peli nesniegs. Savukārt rullīti ir iespējams koriģēt starp 3 dažādiem iestatījumiem – klusais, skaļais (klasiskais ar tikšķi) un apvienotais, iekļaujot abas funkcijas vienlaikus. Es personīgi izvēlos peli izmantot tās klusajā režīmā bez trokšņiem, kas sniedz patīkamu augstas kvalitātes sajūtu. Funkcija nemaina peli tikai digitāli, bet gan arī fiziski rullītis reaģē dažādi starp iestatījumiem. Šo pieredzi ir grūti aprakstīt, tā ir jāizjūt, lai to novērtētu.

Logitech Flow

Trešā funkcija ir Logitech jau izsenis slavenā Flow, ar kuras palīdzību peli var izmantot vairākiem datoriem vienlaicīgi . Varbūt jums ir gadījies, kad izmantojat vienu portatīvo datoru montāžas darbam, bet blakus izmantojat savu personīgo klēpja datoru, lai komunicētu ar ģimeni vai skatītos pamācību kādai sarežģītai kreatīvā darba tehnikai? Logitech izstrādātā Flow funkcija sniedz iespēju izmantot vairākus datorus vienlaicīgi, kā arī pārvietot failus, tekstus vai bildes starp datoriem ar vienas peles palīdzību! Lūk,kur šīs peles maģija! Funkcijas, kuras ne tikai atvieglo darbu, bet sniedz papildus iespējas, par kurām nekad neiedomāsieties, ka būtu noderīgas. Manuprāt, tās naudas vērta.

Tehniskā specifikācija

Kā būtiskākās tehniskās specifikācijas iezīmes ražotājs norādījis:

Izmēri

Augstums

51 mm

Garums

124.9 mm

Platums

84.3 mm

Svars

18.4 g

Sensora tehnoloģija

Sensora tips

Darkfield high precision

Jutība

200 – 8000 dpi (regulējama ar soļiem pa 50 dpi)

Pogas

Pogu skaits

(Kreisais/labais klikšķis, atpakaļ/uz priekšu, App-Switch (poga lietotņu pārslēgšanai), ritināmā poga, vidējais klikšķis)

Akumulators

Akumulatora tips

Atkārtojami uzlādējams, iebūvēts Li-Po (500 mAh) akumulators

Ar vienas minūtes uzlādi baterija spēs darbināt peli 3 stundas

Akumulatora darbības laiks

Ar pilnu uzlādi līdz 70 stundām (baterijas kalpošanas ilgums var atšķirties atkarībā no lietotāja peles lietošanas paradumiem un uzstādītajiem parametriem)

Citas funkcijas

Savienojamība

Logi Bolt USB uztvērējs

Bluetooth tehnoloģija

Bluetooth® Low Energy Technology

Bezvadu diapazons

10 m

Atbalstītās sistēmas

vismaz Windows 10, Windows 11, Mac OS X 10.15 Catalina, iPadOS 14, Chrome OS™, Linux®, Android 8 vai jaunākas sistēmu versijas

Komplektācijā iekļauts

MX Master 3S pele, Logi Bolt USB uztvērējs, USB-C uzlādes kabelis (no USB-A uz USB-C), lietošanas instrukcija

Krāsas

Grafītablāvi pelēka

Kopsavilkums

Patika:

  • Taustiņi ir responsīvi un klusi, ļoti patīkami lietošanai.
  • Advancētas funkcijas, kuras iespēja adaptēt atsevišķām programmām.
  • Baterijas darbības garums ir lielisks.
  • Uzlāde ar universālo USB C tipa kabeli, kurš tiek izmantots nu jau gandrīz visām jaunajām ierīcēm.

Varēja būt labāk:

  • Pelei nav kreiļu versijas.
  • Horizontālās navigācijas ritenis šķita nedaudz par augstu, prasa nedaudz laiku, lai pierastu.
  • Jaunās funkcijas prasa nedaudz laiku, lai apgūtu un optimizētu.

Logitech savā oficiālajā vietnē MX Master 3S peli piedāvā par 129 Eur, kas ir ļoti līdzīgi, varbūt nedaudz lētāk par iepriekšējo modeli tā tirgus izlaišanas brīdī.

https://notepad.lv/visu-laiku-labaka-datorpele-kluvusi-vel-labaka-logitech-mx-master-3s-peles-apskats/