Viljams Brūss Kamerons. Suņa ceļojums

Ieskats autora daiļradē un biogrāfijā.

A Dog's Journey

Draudziņš ir labs suns. Viņš meklējis savas dzīves jēgu vairākos notikumiem bagātos mūžos un ir pārliecināts, ka nu to ir atradis un īstenojis. Taču, vērojot, kā ziņkārīgā meitenīte Klēra iekuļas dažādās nepatikšanās Fermā, viņš gūst pārliecību, ka šai meitenītei ļoti nepieciešams pašai savs suns.

Pārdzimstot Draudziņš saprot, ka viņam ir jauns uzdevums. Viņš ir bezgala laimīgs, kad viņu adoptē Klēra, nu jau enerģiska, kaut arī problemātiska pusaudze. Draudziņš ir viņai līdzās, lai sargātu, iepriecinātu, glābtu un mīlētu viņu bez nosacījumiem un daloties gan tumšākajos brīžos, gan lielākajos priekos.

Romāns “Suņa ceļojums” ir ne tikai kārtējais jaukais suņu stāsts – tas ir saviļņojošs vēstījums par nelokāmu uzticību un mīlestību, kas pārvar visus šķēršļus.

Viljams Brūss Kamerons (W. Bruce Cameron), dzimis 1960. gadā Mičiganā ASV, ir ārkārtīgi populārs humoristisku romānu un stāstu rakstnieks, aktīvs blogeris un sirsnīgā romāna “Suņa dzīves jēga” autors. Autora mājas lapa www.brucecameron.com

No angļu valodas tulkojis Kristaps Bricis.

“Man šī grāmata ļoti patika, es nevarēju to nolikt malā. Tā man patiešām lika aizdomāties par dzīves jēgu. Beigās es raudāju.”

Templa Grandina, New York Times bestsellera Animals in Translation autore

“Smieklīgs, aizkustinošs, uzrunājošs, bet ne sentimentāls, Kamerona romāns atklāj Amerikas suņu pasaules plašumus.”

Library Journal

“Šī grāmata ir klasika. Skaists, pacilājošs, jūtīgi pasniegts, bieži smieklīgs un izsmalcināti aizkustinošs stāsts.”

Airisa Reinere Dārta, New York Times bestsellera Beaches autore

“Astes luncināmais, asaru slaukāmais gabals... brīnišķīgi!”

Publishers Weekly

“Šis raitais, aizkustinošais romāns apburs visus dzīvnieku mīļotājus, sevišķi tos, kuriem patika Džona Grogena romāns par Mārliju un Vikijas Maironas un Breta Vitera stāsts par mazpilsētas bibliotēkas kaķi Djū.”

Booklist

“Šī grāmata ļauj ielūkoties suņa prātā un sirdī – tā uz visiem laikiem izmainīs jūsu priekšstatu par mūsu uzticamajiem draugiem.”

Guideposts

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/84916-suna_celojums.html

Beilija stāsts. Aizraujošs stāsts par suni un viņa zēnu

Bailey’s Story. A Dog’s Purpose Novel

Sirsnīgais stāsts par zeltainā retrīvera Beilija un “viņa zēna” Ētana draudzību aizkustinās ikvienu lasītāju un palīdzēs iepazīt mūsu četrkājaino draugu dabu. “Beilija stāsts” neparastā formā – no suņa skatpunkta – atklāj gan gluži ikdienišķus notikumus, gan attiecību samezglojumus un pat dramatiskus pavērsienus kādas ģimenes dzīvē.

Tas apliecina mīlestību un nesaraujamās saites, kas vieno cilvēku un suni.

Uzticamie draugi vienmēr būs kopā!

Jums ir suns? Jūsu bērns katrā dzimšanas dienā lūdz viņam uzdāvināt sunīti? Varbūt kaut reizi mūžā esat vēlējies suni?

Šī ir grāmata tieši jums!

Lasīšanas un aktivitāšu ieteikumi grāmatas beigās palīdzēs jaunajiem lasītājiem labāk izprast stāstā attēlotos notikumus, rosinās darboties, meklēt informāciju, pašiem rakstīt, veidot prezentācijas, kā arī rūpēties un palīdzēt dzīvniekiem.

V. BRŪSS KAMERONS (W. Bruce Cameron), dzimis 1960. gadā Mičiganā ASV, ir ārkārtīgi populārs humoristisku romānu un stāstu rakstnieks, aktīvs blogeris.

Viņš ir sarakstījis vairākus New York Times bestsellerus: “Suņa dzīves jēga”, “Suņa ceļojums” un “Ziemassvētku suņi”. Pēc grāmatas “Suņa dzīves jēga” motīviem uzņemta pilnmetrāžas filma ar tādu pašu nosaukumu, kas jau iekarojusi skatītāju mīlestību.

No angļu valodas tulkojusi Aija Čerņevska.

“Brūsa Viljama Kamerona “Suņa dzīves jēga” saraudināja daudzus pieaugušos. Ja tikpat daudzi aizdomājās – kāpēc man šajā brīdī birst asaras, tad autors savu mērķis ir sasniedzis. Ja tikpat daudzi vecāki un skolotāji izlasīs “Beilija stāstu” un pratīs to ieteikt saviem bērniem un skolēniem, autors atkal būs uzvarējis. Labradoras retrīvera Beilija dzīves stāsts māca sirsnību un atbildību.

Grāmatas beigās apkopotie uzdevumi bērniem, vecākiem un arī pedagogiem, manuprāt, lieliski papildinās un ar jaunām idejām atsvaidzinās labos darbus, ko ģimenes un klases dara, lai palīdzētu reiz nodotiem astaiņiem Latvijas patversmēs. Bet autors, Beilijam palīdzot izstāstīt viņa dzīves jēgu, uzsver, ka labie darbi nav jāveic kampaņveidīgi, tiem jākļūst par ikdienu. Paldies par vēl vienu fantastisku grāmatu, ko bērniem un pieaugušajiem ieteikt atbildības stundās.”

Zanda Radziņa, žurnāliste,

biedrības Labo un radošo darbu apvienība

atbildības stundu vadītāja

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/147522-beilija_stasts_aizraujoss_stasts_par_suni_un_vina_zenu.html

Suņa dzīves jēga

A Dog's Purpose

“Satriecoša grāmata! Tā lika man smieties un smaidīt, un raudāt... tā spēs atdarīt katra lasītāja sirdi.” Alise Volkere, Pulicera prēmijas laureāte

Sirsnīgais un arī humora pilnais romāns “Suņa dzīves jēga” nav tikai kārtējais emocionālais stāsts par suņa dažādiem likteņiem. Tas lieliski raksturo cilvēku savstarpējās attiecības no suņa skatpunkta un apliecina nesaraujamās saites, kas vieno cilvēku un viņa labāko draugu. Aizkustinošais stāstījums pārliecina – mīlestība nekad nebeidzas, uzticamie draugi vienmēr ir kopā ar mums un katrai dzīvai būtnei uz zemes ir savs iemesls te būt.

Dzīvei ir jēga, saka suns, un dodas to meklēt, aicinot mūs visus pievienoties...

Viljams Brūss Kamerons (W. Bruce Cameron), dzimis 1960. gadā Mičiganā ASV, ir ārkārtīgi populārs humoristisku romānu un stāstu rakstnieks, aktīvs blogeris. Sirsnīgais romāns “Suņa dzīves jēga”, pirmoreiz izdots 2010. gadā, 49 nedēļas bija The New York Times bestselleru sarakstā, tam bijuši arī vairāki atkārtoti izdevumi.

No angļu valodas tulkojis Kristaps Bricis.

“Jūs raudājāt, izlasot grāmatu Mārlijs un es? Tad, pirms iekārtojaties, lai lasītu V. Brūsa Kamerona jauno grāmatu Suņa dzīves jēga. Romāns cilvēkiem, jums derētu sagatavot labi daudz mutautiņu. Kamerons, kurš jau sarakstījis divus bestsellerus, ir apguvis šo māku... Jā, jūs raudāsiet – bet jūs arī skaļi smiesieties.”

Žurnāls Cesar`s Way

“Romāns Suņa dzīves jēga ir visprecīzākais ieskats suņa prātā, kādu man jelkad nācies lasīt. Es to nevarēju nolikt malā un, kad biju pabeigusi, patiešām domāju, ka mans nesen mirušais suns sarunājas ar mani caur šo grāmatu. Triumfāli, nevainojami smalki, gudri un sirsnīgi. Šķiet, visu mūžu esmu gaidījusi šo grāmatu.”

Dina Zafiris, Animal Planet raidījuma Petfinder vadītāja

“Šī ir smalka, apburoša, fantastiska grāmata. Nekavējoties sarūpējiet sev romānu Suņa dzīves jēga – suņu literatūras kanona paraugu!”

Dankans Štrauss, NPR raidījuma Talking Animals vadītājs

“Šis stāsts ir patiesi aizkustinošs un liek saprast, cik nesaraujamas saites mūs vieno ar mīļotajiem draugiem – suņiem. Pēc grāmatas izlasīšanas sapratīsiet, cik ļoti suņi mūs mīl un cik daudz mīlestības mums būtu jāsniedz tiem pretī.”

The American Dog Magazine

“Jau gana grūti ir sarakstīt romānu cilvēka vārdā, bet sekmīgi izdarīt to ar stāstnieku – suni – tas patiesi ir varens veikums. Tas ir izdevies!... Nolieciet blakus mutautiņus (un savu suni) un lasiet, lai varbūt ne pirmo reizi uzzinātu, ka suņa dzīves jēga ir mīlēt cilvēkus un mācīt arī mums mīlēt bez nosacījumiem.”

Hudson Valley News

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/73786-suna_dzives_jega.html

Ellijas stāsts. Suņa dzīves jēga

Ellie's Story

Jau kopš kucēna vecuma attapīgā sunīte Ellija tiek apmācīta īpašam darbam - meklēt un glābt cilvēkus. Tos, kuri apmaldījušies, pazuduši vai cietuši zemestrīcē. Tos, kuri nokļuvuši nelaimē. Grāmata neparastā formā - no suņa skatpunkta - atklāj, cik aizraujoša, bet grūta un bieži vien bīstama ir meklēšanas un glābšanas dienestā strādājošo ikdiena. "Ellijas stāsts" aizkustinās visu paaudžu lasītājus un ļaus vairāk uzzināt par mūsu četrkājainajiem draugiem un viņu īpašajām spējām. Tas apliecina mīlestību un nesaraujamās saites, kas vieno cilvēku un suni.

Jums ir suns? Jūsu bērns katrā dzimšanas dienā lūdz viņam uzdāvināt sunīti? Varbūt kaut reizi mūžā esat vēlējies suni?

Šī ir grāmata tieši jums!

Lasīšanas un aktivitāšu ieteikumi grāmatas beigās palīdzēs jaunajiem lasītājiem labāk izprast stāstā attēlotos notikumus, rosinās darboties, meklēt informāciju, pašiem rakstīt, veidot prezentācijas, kā arī rūpēties un palīdzēt dzīvniekiem.

V. BRŪSS KAMERONS (W. Bruce Cameron), dzimis 1960. gadā Mičiganā ASV, ir ārkārtīgi populārs humoristisku romānu un stāstu rakstnieks, aktīvs blogeris.

Viņš ir sarakstījis vairākus New York Times bestsellerus: “Suņa dzīves jēga”, “Suņa ceļojums” un “Ziemassvētku suņi”. Pēc grāmatas “Suņa dzīves jēga” motīviem uzņemta pilnmetrāžas filma ar tādu pašu nosaukumu, kas jau iekarojusi skatītāju mīlestību.

No angļu valodas tulkojusi Aija Čerņevska.

Viljams Brūss Kamerons, aprakstot, kā profesionāli glābēji izvēlas sev darbabiedrus, kā audzina diensta suņus un kopā strādā, grib parādīt ne tikai piedzīvojumime bagātu ikdienu, bet to, ka šī draudzība ir uz mūžu. Arī tad, ja suns vairs nevar pildīt darba pienākumus, ja vairs nav labākais. Autors vēlas, lai ikviens suņa īpašnieks saprastu, ka mīlestība un kopā būšana ir ļoti nopietns un atbildīgs darbs abiem".

Zanda Radziņa, žurnāliste, biedrības Labo un radošo darbu apvienība atbildības stundu vadītāja

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/147519-ellijas_stasts_suna_dzives_jega.html

Suņa ceļojums. Filma

A Dog's Journey

Suns Beilijs laimīgi dzīvo kādā fermā Mičiganā kopā ar savu "zēnu" Ītanu un viņa sievu Hannnu. Viņam pat ir jauna rotaļu biedrene – Ītana un Hannas mazmeitiņa Sīdžeja. Diemžēl kādudien Sīdžejas mamma nolemj aizvest meitenīti prom. Kad Beilija dvēsele gatavojas pamest šo dzīvi, lai sāktu jaunu, viņš apsola Ītanam, ka atradīs Sīdžeju un sargās viņu, lai ko tas prasītu. Tā sākas Beilija ceļojums cauri daudzām dzīvēm, kas piepildītas ar mīlestību, draudzību un uzticību. [Cik var spriest, filmā ir apvienoti vairāki rakstnieka grāmatu sižeti, veidojot galvenā varoņa - suņa - pārdzimšanu pēc konkrēto suņu nāves no viena suņa otrā, tā radot fantāzijas sižetu - t. p.]

https://www.forumcinemas.lv/event/302683/title/su%C5%86a_ce%C4%BCojums/

Par filmu angliski.

https://en.wikipedia.org/wiki/A_Dog%27s_Journey_(film)

Par autoru.

Viljams Brūss Kamerons (William Bruce Cameron, dzimis 1960. gada 2. februārī) ir amerikāņu autors, slejas autors un humorists. Kamerons ir visslavenākais ar savu romānu “Suņa mērķis”, kas 19 nedēļas pavadīja New York Times bestselleru sarakstā. Grāmata ir pamats filmas versijai, kurā piedalās Dennis Quaid, Britt Robertson, Peggy Lipton, K.J. Apa, Juliet Rylance, Luke Kirby, John Ortiz, un Pooch Hall, un kinoteātros tā palaista 2017. gada 27. janvārī. "Suņa mērķim" seko turpinājums ar nosaukumu "Suņa ceļojums", ko Kamerons kopā ar Katrīnu Mišonu adaptēja filmā ar tādu pašu nosaukumu.

Viņa grāmatas ir tulkotas vairāk nekā 60 valodās.

Kamerons dzimis Petoskejā, Mičiganas štatā. Viņš ir arī visvairāk pārdotās grāmatas par pašpilnveidošanos "8 vienkāršie noteikumi iepazīšanās ar manu pusaugu meitu", kas vēlāk tika pielāgots tāda paša nosaukuma ABC sitcom, kas tika demonstrēts laikā no 2002. līdz 2005. gadam. Viņa grāmata "8 vienkāršie noteikumi Manas meitas laulībām", tika izlaista 2008. gadā, un pirms tās publicēšanas jau bija noslēgts Holivudas filmu līgums, kurā piedalījās "89 films" un Wendy Finerman, filmas The Devil Wears Prada producente.

Kamerons ir arī grāmatas "Kā pārveidot cilvēku" autors, kas tika oztirzāta 2005. gada augusta žurnālā "The Oprah Magazine" un par kuru notika 2005. gada 1. novembra Oprah Show. Viņa romānu “Suņa mērķis” 2010. gada jūlijā publicēja Tom Doherty Associates. The New York Times labāko pārdevēju sarakstā tā cietajos vākos bija 19 nedēļas. Mīksto vāku versija tika izlaista 2011. gada 24. maijā. Kopumā A Dog's Purpose gadu ir pavadījis The New York Times Bestseller sarakstā (cietajos vākos un mīkstajos vākos kopā).

No 2001. līdz 2015. gadam viņš katru nedēļu rakstīja Creators Syndicate sleju, kas parādījās aptuveni 50 laikrakstos ASV un Kanādā, tostarp Havaju MidWeek; "8 vienkāršie noteikumi" stāstīja viņa humoristiskās brīdinošās pasakas un atmiņas par savu dzīvi un tika nosaukts pēc viņa pārdotākās grāmatas. 2012. gadā Kamerons, pārņemts ar citiem darbiem, aizturēja to pēc 689 izdevumiem.

Kamerona 2017. gada romāns “Suņa ceļš uz mājām” iedvesmoja 2019. gada filmu ar tādu pašu nosaukumu.

2012. gada filmas "Suņa mērķis" turpinājumu ar nosaukumu "Suņa ceļojums" Kamerons un viņa sieva Katrīna Mišona pielāgoja tāda paša nosaukuma filmai, kuras režisors ir Gails Mančuso.

https://en.wikipedia.org/wiki/W._Bruce_Cameron

Mājaslapa.

https://wbrucecameron.com/