Viktorija Eivjārda. Victoria Aveyard

Stāsts par rakstnieci un viņas daiļradi

Sarkanā karaliene. Red Queen

Skolā mēs mācījāmies par pasauli pirms mūsējās, par eņģeļiem un dieviem, kas mita debesīs un mīloši valdīja pār pasauli. Daži saka, ka tās ir tikai leģendas, bet es tam neticu.

Dievi vēl aizvien valda pār mums.

Viņi ir nokāpuši no zvaigznēm uz zemes.

Bet viņi vairs nav labsirdīgi.

Mares Berovas pasaulē cilvēkus iedala pēc asiņu krāsas. Daļai asinis ir sarkanas, daļai – sudrabainas. Mare un viņas ģimene ir nabadzīgi sarkanļaudis, viņu liktenis ir kalpot elitei – sudrabļaudīm, kuru pārdabiskās spējas tos padara gandrīz vai par dieviem. Nejaušība aizved meiteni uz karaļa pili, tur Mare atklāj spējas, par kurām nebija pat nojautusi. Tikai... viņas asinis ir sarkanas.

Aizsākas nežēlīga spēle ar dzīvību un nāvi...

Jaunā amerikāņu rakstniece Viktorija Eivjārda savijusi krāšņu fantāzijas pasauli, kur uzticība un kaislība var saplosīt un vienīgais nenovēršamais ir nodevība.

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/152610-sarkana_karaliene.html

Stikla zobens. Glass Svord.

Vienu Mare Berova zina nešaubīgi: viņa ir citāda. Meitenes asinis ir sarkanas – vienkāršās tautas asiņu krāsā ‒, taču parasti tikai sudrabļaudīm raksturīgās īpašās spējas, piemēram, kontrolēt zibeni, ir pārvērtušas viņu par ieroci, ko cenšas pakļaut karaļa galms.

Tad Mare atklāj kaut ko nudien apbrīnojamu – viņa tāda nav vienīgā. Meitene dodas ceļā, lai atrastu un sapulcinātu citus cilvēkus ar īpašām spējām – jaunļaudis –, kuri piebiedrotos cīņā pret apspiedējiem.

Taču Marei jāatbild uz sarežģītiem jautājumiem. Kāda var būt brīvības cena? Kurš ir viņas patiesais sabiedrotais, bet kurš – ienaidnieks?

Rakstnieces Viktorijas Eivjārdas otrajā grāmatā par sarkanļaužu karalieni atainots saasinājums cīņā dažādo asiņu sašķeltajā pasaulē.

No angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/152611-stikla_zobens.html

Mājas lapa.

https://www.victoriaaveyard.com/

Noslēdzošie romāni: King's Cage. War Storm.

https://www.victoriaaveyard.com/red-queen-series

Rakstniece.

Victorija Eivjārda ir autore un scenāriste, augusi mazā pilsētiņā Rietummasašusetā. Abi viņas vecāki ir skolotāji un arī kino, televīzijas un literatūras fani. Viktorija izauga ciešā tuvumā un ar diētu: "Gredzenu pavēlnieks", "Zvaigžņu kari", "Indiana Džonss", "Harijs Poters" un "LOST". Viņa ieguva grādu Filmu un TV scenāriju rakstīšanā Dienvidkalifornijas universitātes Kino mākslas skolā. Pēc koledžas beigšanas 2012. gadā Viktorija atstāja māju Losanželosā un sāka rakstīt manuskriptu, kas kļuva par "Sarkano karalieni".

Kopš tā laika viņa ir publicējusi trīs New York Times bestsellerus Nr. 1 un USA Today bestselleru grāmatas, divus New York Times bestsellera romānus un turpina savu rakstnieces karjeru, visu laiku dzīvojot losanželosā, Kalifornijā.

"Sarkanās karalienes" sērija turpina nostiprināt viņas rakstnieces karjeru un ir tulkota 37 valodās, dažādās valstīs.