Videospēļu dēmonu TOP-15

26.05.2023

Modernā popkultūra ir pilna ar dēmoniem. Nu pārāk mānīga ideja sabīdīt varoņus ar pārcilvēcisku absolūto ļaunumu, kurš nogalina un pavedina. Tādēļ dēmoni ideāli iederējās videospēlēs, jo tur pastāvīgi vajadzīgi kaut kādi ienaidnieki. Nu tad atcerēsimies pašus nejaukākos dēmonus, lai nākošajā virtuālajā tikšanās reizē tos uzreiz atpazīt un ātri uzvarēt ar savu zobenu vai blasteru.

Taču kāpēc vietas ir 15, nevis 13? Ļaunums ir mānīgs.

15. Avangards

Dzīvesvieta: Demon’s Souls

Kā atpazīt? Tas ir milzīgs zobains un ragains monstrs ar trim acīm. Avangards ir apbruņots ar cirvi un kroplīgi neproporcionāls – viņam ir smieklīgi mazas kājas un spārniņi ļoti resnam ķermenim. Iesākumā viņš ir tumši pelēks, taču rimeikā viņu padarīja par baltādainu. Un vienalga viņu ne ar vienu citu nesajaukt, jo tas ir pirmais sešmetrīgais ienaidnieks Boletārijā. 

Ar ko ir bīstams? Viņš neveikli mīņājas uz kājiņām, vicina milzīgu cirvi un reizēm viegli uzlido, lai pēc tam sulīgi piezemētos uz dibengala zemē. Avangards spējīgs nogalināt spēlētāju tikai pāris šādu uzbrukumu laikā. Vēl viņam ir bieza āda, kā dēļ viņu nākas ļoti ilgi “bakstīt” ar zobenu. Taču galvenais Avangarda ierocis – spēlētāja nepieredzētība, jo taču šis dēmons atrodas apmācības līmeņa beigās.

Kāpēc 15-tā vieta? Avangards, kurš nogalina gandrīz katru jauniņo spēlē Demon’s Souls, būtībā atklāja soulslaiku hardkora laikmetu. Lai tad viņš arī iesāk šo topu.

14. 1U©iF#r

Dzīvesvieta: Pony Island

Kā atpazīt? Šis dēmons parasti ir neredzams. Taču, lai sazinātos ar lietotāju, Lucifers (1U©iF#r — vienkārši viņa nikneims litspikā) stādās priekšā kā ehidna ar pikseļu purnu un ragiem. Bet lai novērstu sistēmas kļūmi, viņš var parādīties ar klasisko spārnoto avataru.

Ar ko bīstams? Nelabais izstrādāja Pony Island, lai vāktu dvēseles, kuras uz mūžīgiem laikiem ieslēdz arkādas automātā. Tiesa, viņš pats atzīst, ka viņam vienkārši gribējās radīt videospēli, kura visiem iepatiktos, bet nopelnīto dvēseļu skaits – tikai veids, kā pakļaut tos, kuriem iepatiksies projekts.

Kāpēc 14 vieta? Tas ir viens no ļoti nedaudzajiem videospēļu dēmoniem, kurš radīja visu galvenā varoņa apkārtni. Vispār, Lucifers – elles programists, kā dēļ viņu spēle vienkārši lutina un lūst uz katra soļa.

13. Ketrina

Dzīvesvieta: Catherine

Kā atpazīt? Jūs diezin vai pamanīsiet viņas ārienē kaut ko dīvainu. Viņa ir vilkatis un pieņem sava upura ideālās sievietes veidolu. Taču bez visādām ilūzijām viņa ir ragaina dēmone.

Ar ko bīstama: Ketrina – sens sukkubs. Viņa pavedina neuzticīgus vīriešus, kuri nepiekrīt precēt savas meitenes. Nemirstīgais pusdievs, kura labā viņa strādā, pie tam uzsūta nelaimīgajiem murgus, kuru dēļ viņi galarezultātā nomirst.

Kāpēc 13 vieta? Ketrina – visviltīgākais videospēļu dēmons, par kura iedabu nenojaut līdz pat pašam stāsta finālam. Taču viņa patiesībā nav nemaz tik ļaundabīga. Jā, Ketrina seko šausmīgam mērķim – attīrīt genofondu no nodevējiem. Taču viņai pašai tas ne pārāk patīk, un pie pirmā izdevīgā gadījuma viņa ir gatava no visa atteikties. 

12. Nelabais

Dzīvesvieta: Cuphead

Kā atpazīt? Klasiskais velns – liels, melns un pinkains. Tāpat viņš māk transformēties – pārvērst savu galvu zirneklī, piemēram. Tiesa, šajā visumā ar ko tādu nevienu nepārsteigt.

Ar ko bīstams? Nelabajam pieder kazino, kurā aizspēlējušies apmeklētāji nospēlē savas dvēseles. Un vēl Nelabais – ellišķīgi sarežģīts boss. Viņš piesauc sev palīgos velniņus un pastāvīgi cenšas iesist ar kādu lidojošu priekšmetu. 

Kāpēc 12 vieta? Vecais ne labais Sātans-kārdinātājs no Lielās depresijas laiku amerikāņu folkloras. Bet pat uz daudzu citu Cuphead bosu fona viņš rādās ne tik ļoti iespaidīgi.

Mēģinājums izpatiks visām skatītāju kategorijām izdevās, taču tikai daļēji.

11. Betrezens

Dzīvesvieta: Disciples sērija

Kā atpazīt? Sarkana āda, auna ragi, gara aste, spārni un liels ugunīgs zobens – kopumā, standarta sārtais dēmons. Ja tikai viens spārns pārplēsts, bet otrs – apdedzis spalvains. 

Ar ko bīstams? Viņš kādreiz bija eņģelis, kurā radīja Nevendaaras pasauli. Taču brāļi aiz skaudības apmeloja Beterezenu un sabojāja viņa radīto, bet pašu ieslēdza ellē. Tur viņš sadusmojās, pārveidojās un radīja veselu rasi dēmonu. Pēc tūkstošiem gadu ragainais nosūtīja ļaunos dēmonus uz Nevendaaru, lai tie palīdzētu viņam atbrīvoties, bet pēc tam atriebties eņģeļiem un dievam.

Kāpēc 11 vieta? Dēmonu armādas līderis, lokālais demiurgs un vispār mazākais otrais spēkā pēc dieva. Tiesa, banāls līdz velniņiem.

10. Munduss

Dzīvesvieta: Devil May Cry sērija, Viewtiful Joe: Red Hot Rumble, Teppen

Kā atpazīt? No sākuma var likties, ka viņš izskatās kā milzīga balta statuja, kura ataino majestātisku spārnotu. Taču patiesībā iekšā – savijusies gaļīga roku un dažu lielu acu kaudzīte. Un vēl Munduss mīl parādīties trīs spīguļojošu sfēru izskatā. (aizmirsīsim par DmC, kur viņš ir vienkārši biznesmenis un liela antropomorfa atkritumu kaudze.)

Ar ko bīstams? Munduss ir tik stiprs, ka viņš nogalināja iepriekšējo dēmoniskās pasaules valdnieku, bet pēc tam atdeva pusi pārvaldītās teritorijas tikai briesmīgam pusdievam-pusdēmonam. Munduss manipulē ar dažādām stihijām un šauj lāzerus, var radīt spēcīgus dēmonus, vadīt saprātu un materializēt nelielus visumus. Un vēl dēmons-imperators ienīst cilvēkus un grib viņus iznīcināt.

Kāpēc 10 vieta? Viens no pašiem bīstamākajiem un atmiņā paliekošajiem Dantes pretiniekiem. Taču viņam nepietiek harizmas un jaudas, lai izlauztos tuvāk pirmajai vietai. 

9. Pakalpiņi

Dzīvesvieta: Overlord sērija

Kā atpazīt? Kārni, veikli, spicausaini un zobaini goblini augumā zem metra. Iedalās četors veidos. Brūnie – paši stiprākie. Sarkanie – ugunīgi un ragaini. Zaļie – ļaundabīgi un indīgi. Zilie – astaini un izskatās pēc abiniekiem. Un visi pakalpiņi uzreiz – nejaucīgi ļaundabīgi radījumi.

Ar ko bīstami? Viens pakalpiņš ir ne pārāk bīstams. Viņš ir stiprāks un izturīgāks par parastu cilvēku, taču tas ir viss. Lūk tikai dēmoniņi staigā baros. Bet tad, kad viņus vada saimnieks, tumšais pavēlnieks, tad viņi gan kalnus apgāzīs, un dievu piekaus līdz nāvei.

Kāpēc 9-tā vieta? Šie sīkie pakalpiņi šeit iespraucās bez mūsu ziņas. Taču tālāk viņus nelaida nopietnāki dēmoni.

8. Ginters o’Dims

Dzīvesvieta: The Witcher 3, Gwent: The Witcher Card Game

Kā atpazīt? Ginters izskatās kā pievilcīgs plikpaurains četrdesmit gadus vecs vīrietis. Parasti viņš valkā īsu dzeltenu kamzoli un stādās priekšā kā spoguļu tirgotājs – taču var mainīt apģērbu un izlikties par kādu citu. Bet patiesajā veidolā viņam ir nomākta seja, pelēka āda, labi pamanāmas tumšas vēnas un “čūskas” acis.

Ar ko bīstams? Ginters ir nemirstīgs, gandrīz viszinīgs un visvarens. Un to visu viņš izmanto tikai tāpēc, lai kārdinātu cilvēkus un izmantotu viņu slēptās vēlēšanās tādā veidā, lai viņi pēc tam kauktu. Kā apmaksu Ginters pieņem dvēseles. Taču viņš to dara drīzāk sportiskas intereses dēļ – viņam patīk redzēt, kā mokās viņa upuri. 

Kāpēc 8-tā vieta? Pats profesionālākais videospēļu kārdinātājs, kurš izdarīs jebko, lai tikai savāktu dvēseli un izsmalcināti pārvērst cilvēka dzīvi par elli zemes virsū. Tiesa, uz jautājumu par to, vai viņš ir dēmons, Ginters tikai klusējot skatās spēlētāja sejā. Varbūt, viņš vispār ir dievs, ja reiz viņš ir Gaunter O’Dimm — G.O.D.

7. Mara

Dzīvesvieta:  Shin Megami Tensei sērija

Kā atpazīt? Visvieglāk viņu aprakstīt kā monstrozu Ktulhu peni ar muti, taustekļiem, dažām roķelēm un uz dižmanīgiem ratiņiem. Bet reizēm bez tiem. 

Ar ko bīstams? Mara – pats ļaunuma iemiesojums. Viņš spēlē uz iekāres un nāves bailēm, lai iekārdinātu cilvēkus – bet pēc tam tos apmanītu pašā viltīgākajā veidā. Dēmons ar dažādām nežēlīgām prasmēm nomoka varoņus. Mītos no realitātes viņš mēģināja iekārdināt pašu Budu. Un vēl Maru pastāvīgi nākas cenzēt internetā. 

Kāpēc 7-tā vieta? Jūs varat iedomāties radījumu ar vēl dēmoniskāku ārieni? Vispār, daudzās spēles sērijās Maru var izmantot kā sabiedroto, pie kam bez īpašas nepatikas.

6. Be’lakors

Dzīvesvieta: Total War: Warhammer III, Warhammer: Vermintide 2

Kā atpazīt? Ieraudzīsiet laukā milzīgu tumšu dēmonu ar dažiem ragiem, spēcīgiem spārniem, pakaviem un gaaaru zobenu – nekad pēc tāda silueta neatminēsiet, kas ir jūsu priekšā. Šāda āriene elles izdzimumiem sen kā neiziet no modes. Bet lūk tieši Be’lakoram vēl ir haosa zīme uz krūtīm – astoņstūru zvaigzne aplī.

Ar ko bīstams? Be’lakors pats par sevi ir spēcīgs un bailes uzdzenošs monstrs. Pie viena viņš vēl ir arī pats galvenais dēmonu vidū – pēc haosa dieviem, protams. Tāpēc viņš ved aiz sevis dēmonu un haosistu ordu, lai atnestu Laiku Beigas. 

Kāpēc 6-tā vieta? Leģendārs briesmonis, kurš nes uz pleciem apokalipsi veselai pasaulei. Tiesa, jūs varat sajaukt Be’lakoru ar kādu citu. 

5. Saregarss

Dzīvesvieta:  Warcraft sērija

Kā atpazīt? Pats pamanāmākais spēļu dēmons. Ja jūs redzat zvaigžņotā debesī sarkanu punktu, kurš tuvojas jums dīvainā trajektorijā – iespējams, tas it Sargerass. Jūs noteikti to pazīsiet, ja saskatīsiet teleskopā ragainu liesmojošu velnu planētas izmērā.

Ar ko bīstams? Tas ir galvenais Warcraft visuma ļaundaris. Reiz viņš bija labsirdīgs titāns, bet pēc tam viņš sajuka prātā un radīja dēmonisko Liesmojošo Leģionu, kurš sadedzinās neskaitāmu pasauļu daudzumu. Saregerasa artefakti ir tik spēcīgi, ka pat tikai nūja Ner’zula rokās pzudināja Drenoru. Un arī vienkārši savu gabarītu dēļ Sargerass var ar kaut ko caurdurt planētu.

Kāpēc 5-tā vieta? Burtiski pats lielākais ļaundaris šajā sarakstā. Vispār, ja jūs ne īpaši iedziļinājāties Warcraft mācībā un sen neesat spēlējis World of Warcraft, tad varējāt arī pat nezināt, kā viņš vispār izskatās. 

4. Kakodēmoni

Dzīvesvieta: Doom sērija

Kā atpazīt? Tā ir milzīga lidojoša sarkanas krāsas lode ar paciņu ragu, zaļu aci un lielu, it kā smaidošu rīkli, kurā rēgojas zila mēle. Brīžiem no kakodēmona kakla izlido plazmas recekļi. Vispār, tas ir tikai pats zināmāmkais viņa tēls. Kakodēmoni mēdz būt arī brūnā krāsa, bez “smaida”, ar vairākām acīm un pat nelielām rociņām. 

Ar ko bīstami? Katrs kakodēmona plazmas lādiņš ir ļoti sāpīgs, bet pats dēmons ir visai spēcīgs. Tādēļ, ja jūs iesprūdāt nelielā telpā kopā ar pārīti kakodēmonu un bez patronām kaut kam, kaut vai divstrobenei, būs ļoti slikti.

Kāpēc 4-tā vieta? Saki “spēles dēmoni”- atceries Doom. Atceries Doom — te uzreiz nāk prātā dēmoni. Šīs spēles monstrs vienkārši nevarēja neiekļūt mūsu topā. Bet pateicoties dīvainam biedējošu un komisku īpašību, kuras uz visiem laikiem ieēdušās atmiņā, sajaukumam izvēle krita tieši uz kakodēmoniem. Tiesa, viņi ir tikai ierindas pretinieki, aiz kā viņi nespēja iekļūt līderu trijniekā.

3. Diablo

Dzīvesvieta:  Diablo sērija

Kā atpazīt? Milzīgs sarkans dēmons ar ragiem un kaudzi dzelkšņu, kuri rēgojas uz muguras un astes. Daudz vēlākos iemiesojumos Diablo ragi kļuva mazāki, caur viņa ādu sāka izspīdēt uguns, un vēl arī parādījās divas minirīkles uz pleciem. 

Ar ko bīstams? Vienkārši viens no paša ļaunuma iemiesojumiem – trešais pēc vecuma. Pie kam Diablo ir pats viltīgākais, mānīgākais un varenākais no tiem. Viņš virtuozi izmanto bailes kā savu galveno ieroci. Diablo ir grūti un ilgi nogalināms pat pieredzējušam dēmonu medniekam, kurš labi sagatavojies kaujai.

Kāpēc 3-šā vieta? Pats pazīstamākais “klasiskais” popkultūras dēmons. Viņa vārdā nosauca vienu no pašām pazīstamākajām videospēļu sērijām. Taču ja Diablo nosauktu savādāk (pieļausim, DemonCraft), bet uz spēles diska vāka būtu kāds no galvenajiem varoņiem, tad, liekas, Diablo stipri zaudētu atpazīstamībā. Bet bez tās šim dēmonam nav tik daudz interesantu īpašību.

2. Piramīdgalvis

Dzīvesvieta: Silent Hill sērija, Krazy Kart Racing, New International Track & Field, Super Bomberman R, Dead by Daylight

Kā atpazīt? Ļoti garš, muskuļains, netīrs un bāls vīrietis garā baltā robā bez piedurknēm un notraipītā ar asinīm. Viņa galva paslēpta aiz masīvas sarūsējušas piramidālas konstrukcijas. Viņš lēnām velk aiz sevis nesamērojami milzīgu nazi vai pīķi. 

Ar ko bīstams? Tas ir materializējies iekšējais Džeimsa Sanderlenda dēmons. Piramīdgalvis simbolizē Silent Hill 2 galvenā varoņa vainu sievas priekšā un vispār visu viņa personības tumšo pusi. Lūk kāpēc šis dēmons ir izteikti cietsirdīgs, valdonīgs un moka citus monstrus. Un vēl reiz viņš ir zemapziņas radīts. Tas ir, cīnīties ar viņu vai aizbēgt no viņa ir gandrīz neiespējami, atliek vienīgi pieņemt šo Ēnu – ko ne katrs spēs.

Kāpēc 2-rā vieta? Piramīdgalvi nesauc par dēmonu tieši, taču ja reiz tas ir pārdabiskais mocītājs no elles dimensijas, tad viņam ir pilnīgas tiesības atrasties mūsu sarakstā. Momentāni atmiņā paliekošs, šausmīgs dizains un tēla dziļums Piramīdgalvi vispār varētu izbīdīt šo “Bugimenu” pirmajā vietā – ja ne mūsu uzvarētājs.

1. Šeogorats

Dzīvesvieta: The Elder Scrolls sērija

Kā atpazīt? Viņš var parādīties stalta veča veidolā ar akurātu bārdu, nūju un greznās drēbēs, kuru kreisā puse violeta, bet labā – sarkana. Vispār, tas ir Neprāta Princis – tā ka Šeogorats var ar kaut ko pārsteigt. Līdz Rietumu Deformācijai viņu vispār piedāvāja ugunīgi rudu un zaļā vestē.

Ar ko bīstams? Mūsu priekšā viens no daedru – dēmonisku radījumu, kuru mērķi un motīvi mums ir miglā tīti, - valdniekiem, pie kam viens no pašiem gudrākajiem un varenākajiem. Un ja reiz viņš ir atbildīgs par neprātu, un arī pats cieš no visām eksistējošām psihiskām saslimšanām, tad no viņa var sagaidīt vispār jebko. Vienā situācijā viņš ar kaut ko apdāvinās bez visādiem noteikumiem,bet citā – atņems saprātu, bet trešajā – uzradīs lietu no degošiem suņiem.

Kāpēc 1-mā vieta? Vai var Šeogoratu uzskatīt par kulta personāžu? Tas ir viens no pašiem pazīstamākajiem The Elder Scrolls visuma personāžiem. Vai viņš ir? Viņu daudzi pielūdz kā dievu. Vai viņš ir bīstams? Neprāta kņazs līdzīgs stiprai stihijai, kurai nospļauties uz kaut kādiem mirstīgajiem. Viņš garāmejot izklaidējas ar to, ka vienkārši tāpat padara trakus veselas piedzīvojumu meklētāju vienības. Un vēl Šeogorats ir velnišķigi apburošs savā neprātā, un ar to viņš iemidzina mūsu uzmanību. Taču, kā mēs atceramies, ļaunums ir viltīgs.

https://www.mirf.ru/games/videogames/top-15-demonov-iz-videoigr/