Vendija Ora. Nimas sala

Ieskats autores biogrāfijā un viņas grāmatas apraksts

Wendy Orr

Vendija Ora ir austrāliešu rakstniece, dzimusi Edmontonā, Albertas štatā, Kanādā. Krievijā un citās valstīs viņa ir pazīstama kā romānu "Nimas sala" un "Nima jūrā" autore, pēc kuras 2008. gadā tika uzņemta filma "Nimas sala" un "Atgriešanās Nimas salā", kuras galvenajās lomās bija Džūdija Fostere, Ebigeila Breslina un Džerards Batlers. ...

Šādu romānu autore:

"Arabella", "Nimas sala", "Nima jūrā", "Princese, viņas pantera un citi".

9 gadu vecumā viņa uzrakstīja savu pirmo stāstu "Pavasara sala" par mazu meiteni, kura bēg no patversmes, lai dzīvotu uz salas. Daudzos aspektos tas bija pirmais Nimas salas projekts. 1977. gadā vilcienā uz Londonu viņa satika jaunu austrālieti, apprecējās un pārcēlās uz Austrāliju, iegūstot tās pilsonību. 1979. gadā viņai un viņas vīram Tomam piedzima dēls Džeimss. 1980. gadā viņiem piedzima meita Sūzena. Daudzi Wendy Orr darbi ir saņēmuši dažādus apbalvojumus.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B8_%D0%9E%D1%80%D1%80

Pilna bibliogrāfija ir te.

https://en.wikipedia.org/wiki/Wendy_Orr

Nimas sala.

Orr (sīpolu mizošana), svārstīgi, dod ticamību vējam un izgudrojami pielāgo sakritību, lai izveidotu fantāzijas pasaku, kas ir tikpat apsveicama kā svaiga tropiskā gaisa elpa. Kopš viņas mātes nāves, kad Nima bija zīdainis, meitene un Džeks, viņas zinātnieks tēvs, dzīvoja nomaļā salā. Kad Džeks izbrauc trīs dienu ceļojumā, lai savāktu planktonu, Nima paliek viena kopā ar trim labākajiem draugiem: jūras lauvu, jūras iguānu un zaļo jūras bruņurupuci. Bet vētra aizpūš Džeka laivu, un Nima veselas divas nedēļas paliek viena pati, sazinoties ar savu tēvu tikai caur fregates putna piezīmēm. Kad autore apraksta meitenes ikdienu, meklējot pārtiku, veicot darbus un spēlējoties ar draugiem, viņa kārtīgi ieslīd stāstījuma daļās ar informāciju par tropisko dzīvotni (piemēram, Čika jūras bruņurupucis katru gadu atgriežas, lai dētu olas uz Nimas salas, kur Čika tika izperēta). Stāsts stāstā parādās, kad Nima uzsāk e-pasta saraksti ar autoru, kurš sāk rakstīt piedzīvojumu romānu - tas atrodas salā, kas izskatās tieši tāpat kā Nimas sala. Ar lielām spriedzes un komēdijas devām un patīkami laimīgu un mūžīgu izskaņu, pasaka ataino neticamo tik gudri, ka lasītāji gribēs ticēt visam par simpātisko Nimu un viņas idillisko salu. Pildspalvas un tintes zīmējumi, kas līdzinās Kventina Bleika zīmējumiem, atdzīvina šos burvīgos tēlus un vidi.

https://www.publishersweekly.com/978-0-375-81123-4v