Valērijs Roņšins. Emmas Muhinas piedzīvojumi

Valēriju Ronšinu, manu mīļāko rakstnieku, iespējams, spēcīgi ietekmē Sanktpēterburgas gaiss un klimats kopumā.

Vienkārši padomājiet, unikāls, teiks tie, kas uzreiz atcerēsies, kas dzīvoja vienā pilsētā, - Daniils Harmss, Oļegs Grigorjevs, Jurijs Viiru un daudzi citi mūsu laikabiedri, nemaz nerunājot par krievu klasiķiem, kuru attēli ir tieši izšķīdināti ziemeļu galvaspilsētas mitrajā gaisā. Viņu ēnas un balsis vajā Ronšinu, nedod viņam mieru. Viena no viņa grāmatām, PILNĪGI NAV DOMĀTA BĒRNIEM, sākas ar epigrāfu: “Tikai daži cilvēki zina, ka dzejnieka Puškina sieva Natālija Nikolajevna Gončarova bija īsta kanibāle…”. Grāmatas nosaukums ir “Sveiks, HarmSa kungs”, pirmā stāsta nosaukums ir “Es vienmēr gribēju uzrakstīt Lermontova“ Tamaņu””, un galvenais varonis tajā ir Gogolis, tāpat kā visā krievu literatūrā. Ronšina stāstā "Doktors Gogolis" tiek izrakts rakstnieka kaps, un zārkā parādās pavisam cita persona. Jā, cik reizes Gogoli “izraka”, lai viņš pārvērstos par kādu citu. Tomēr to visu es rakstu pieaugušajiem. Bērnus ne mazāk aizraus Ronšina pasakas, šausmu stāsti, detektīvstāsti, kurus viņš raksta daudzus gadus.

Valērijs Mihailovičs Ronšins ir dzimis 1958. gadā Lisko pilsētā, Voroņežas apgabalā. Vēsturnieks pēc pirmās izglītības ir beidzis arī Gorkija literāro institūtu. Viņš debitēja žurnālā "Continent" 1990. gadā. 90. gadu vidū viņš bija viens no populārākajiem žurnāla “Tram” un divu izdevniecību autoriem, kas tajā laikā aktīvi publicēja bērnu detektīvstāstus: “Top Secret” un “Eksmo-Press”. Ronšina ironiskā proza ​​prasa zināmu sagatavošanos, tas ir, protams, var lasīt viņa grāmatas un izklaidēties, neko nezinot par literatūru, nezinot, piemēram, kas sarakstīja „Mumu”, bet tad prieks būs nepilnīgs. Ronšina stils, precīza un neparasta valoda brīdina par pastāvīgu paķeršanas klātbūtni, ka groteskas valdītajā literatūrā tā ir parasta lieta. Bija laiks, kad cerības uz katru jauno Ronšina grāmatu pārvērtās par nepanesamu spīdzināšanu, kuriem tik ļoti aizrāva viņa neparedzamā proza. Mēģiniet uzrakstīt neparedzamu detektīvražojumu! Ronšins tiks galā. Viņa smieklīgie detektīvstāsti, sākot no “Zefīra šokolādē noslēpums” līdz grāmatu sērijai, kur nosaukumos parādās slaveni literārie varoņi: “Pinokio slazds”, “Sarkangalvītes medības” utt. - ironiski detektīvstāsti, bet tie ir rakstīti pēc visiem žanra kanoniem. Tas ir, sižets ir savīti cieši, un izmeklēšana tiek veikta saskaņā ar visiem noteikumiem. Bet galvenais, protams, nav sižets ... Kopumā, ja jūsu sirds ir melanholiska un jūs neko nevēlaties, paņemiet jebkuru Ronšina bērnu grāmatu, un jūs uzreiz sajutīsit, ka neesat viens šajā pasaulē. Un jūs aizvedīs fantastiskā rakstnieka pasaule, un daudz kas tiks izskaidrots nesaprotamasa ilgošanās būtībā. Un tad kļūs vieglāk. Un Ronšina "šausmu stāsti" ir labākie pasaulē!

Olga Korfa.

http://www.kykymber.ru/authors.php?avtor=123

Vikipēdija.

Valērijs Mihailovičs Ronšins (dzimis 1958. gada 19. jūlijā Liski pilsētā, Voroņežas apgabalā) ir krievu rakstnieks.

Beidzis Petrozavodskas Valsts universitāti ar vēstures grādu un A. M. Gorkija literāro institūtu ar literārās jaunrades grādu. Viņš debitēja kā prozaiķis žurnālā "Continent" (1992). Viņš raksta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Vairāk nekā 60 grāmatu autors. Grāmatas izdevuši izdevēji:

АСТ, ДРОФА, МАХАОН, ЭКСМО, ЭГМОНТ, РОСМЭН, АЗБУКА, НОВОСТИ, ПЕРЕХОД, БЕЛЫЙ ГОРОД, ИМА-ПРЕСС, МАСТЕР-КЛАСС, ГЛАС un citi.

Publicējies žurnālos «Знамя», «Дружба народов», «Октябрь», «Огонёк», «Нева», «Юность»; «Трамвай», «Жили-были», «Костёр», «Кукумбер» un citos. No 2010. gada maija pastāvīgs Jurija Kuvaldina žurnāla «Наша улица» autors.

Viņa darbi ir tulkoti angļu, franču, vācu, ķīniešu un citās valodās. Ir audiogrāmatas, radio lugas, teātra izrādes. Pēc vairāku bērnu pasaku motīviem tika veidotas animācijas filmas. Viņš ir Sanktpēterburgas televīzijā filmētā televīzijas sērijas Kā kļūt par zvaigzni-2 scenārija autors.

Divreiz nominēta Nacionālajai Bestsellera balvai.

V.P. Katajeva prēmija (grāmatām pieaugušajiem).

Mācītā kaķa ordenis (grāmatām bērniem).

Balva "Zelta teļš" "Literaturnaja Gazeta" ("12 krēslu klubs") (2007).

“Loloto sapņu” balvas laureāts.

"Kniguru" balvas ieguvējs.

Divreiz ieguvis balvu "Jaunā bērnu grāmata".

Dzīvo Sanktpēterburgā.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%BD%D1%8C%D1%88%D0%B8%D0%BD,_%D0%92%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B9_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

Grāmatu sērija par Emmu Muhinu.

  • Тайна зефира в шоколаде
  • Тайна африканского колдуна
  • Тайна кремлёвского водопровода
  • Тайна одноглазой Джоконды
  • Тайна танцующей коровы
  • Тайна прошлогоднего снега

1.grāmata «Zefīra šokolādē noslēpums»

Vai nav traki trīspadsmit gadu vecumā kļūt par ārējā izlūkdienesta darbinieci? Bet Emmai Muhinai "paveicās", tomēr ... citas izejas nebija. Viņas rīcībā ir ļoti slepena informācija, par kuru interesējas vienas Āzijas valsts izlūkdienesti. Tāpēc viņi izsludināja viņai "medības". Tagad Emmai ir ne tikai jāpaveic uzdevums, bet arī jāstāv par savu dzīvību. Viņa tiksies ar slepkavu un izlēks no lidmašīnas bez ... izpletņa! Mums jāsaņem atbildes uz jautājumiem: kas ir doktors Zārks un kas ir nekromantija ... Un tas vēl nav viss!

2. grāmata «Āfrikāņu burvja noslēpums»

Drosmīgā un atjautīgā septītās klases skolniece Emma Muhinaķeras pie lietas. Šoreiz viņai ir jānoskaidro, kur pazuda viņas vectēvs, kapteinis Keps! Izmeklēšanas laikā Emmai būs jāiet gan zem ūdens, gan pazemē. Kā arī jāatrisina vesela krimināla "krustvārdu mīkla" ... kurš ir Klibais Maksis? Kas ir „buligongo”? Kā Āfrikas burvis nonāca Krievijas pilsētā? Visi šie jautājumi ikvienu iedzīs neizpratnē. Bet ne Emmu Muhinu! Jaunajai detektīvei ir bijušas ari trakākas lietas!

3. grāmata «Kremļa ūdensvada noslēpums»

Jautrā Emma Muhina un viņas draugs Volodjka atkal veic izmeklēšanu. Šoreiz viņi izjauc nelietīgu mēģinājumu ... nogalināt Krievijas prezidentu! Drosmīgos jauniešus gaida Kremļa pazemes labirinti, tikšanās ar maniaku - slepkavu, lēciens no helikoptera, slazds pamestā mājā, apšaudes un pat ... sprādziens Kremlī. Turklāt drosmīgajiem jaunuešiem ar visiem līdzekļiem ir jāatklāj viltīgā profesora noslēpums, kurš nodarbojas ar cilvēku atjaunināšanu, jo prezidenta pazušana un citas nepatikšanas kaut kā dīvainā kārtā ir saistītas ar viņa darbību ...

4. grāmata «Dejojošās govs noslēpums»

Jautrās un atjautīgās septītās klases skolnieces Emmas Muhinas piedzīvojumi, kurus iemīļojuši mazie lasītāji no grāmatām "Zefīra šokolādē noslēpums" un "Kremļa ūdensvada noslēpums", turpinās! Šoreiz Emma un viņas draugs Volodjka meklē nolaupītu uzņēmēja meitu. Izmeklēšanas gaitā rodas arvien vairāk neticamu mīklu, kura atbildi Emmai jāapmeklē trako mājā, jāapmeklē melno burvju sektas sapulces un vecā angļu pilī jāiesaistās cīņā ar asinskāriem spokiem, jārunā ar Ullauhijas Emirāta princi un vēl daudz, daudz citas lietas ...

5. grāmata «Vienacainās Džokondas noslēpums»

Slavenā rakstnieka V. Ronšina cikla "Emmas Muhinas noslēpumi" detektīvstāsts par skolnieces piedzīvojumiem, kas apveltīta ar unikālu talantu atrisināt vissarežģītākos noziegumus. Viņas spējas ļoti augstu vērtē profesionāļi. Un kā vienmēr blakus viņai ir uzticīgie draugi un palīgi - klasesbiedrs Volodjka Vorobjovs un suns Gafčiks. Mazajiem lasītājiem nebūs garlaicīgi.

Adrese tikai 5. grāmatai.

https://www.litres.ru/valeriy-ronshin/emma-muhina-i-tayna-odnoglazoy-dzhokondy/

6. grāmata «Pērnā sniega noslēpums»

Iepriekš izcilā un neuzvaramā Emma Muhina nevarēja dzīvot ne dienu bez galējībām - novērošanas, vajāšanas, slazdiem. Un tagad supermeitenes galvenā nodarbošanās ir kļuvusi ... skatīties smieklīgus sapņus. Emmu no miegainās valstības izveda Volodjka Vorobjovs, kurš izdomāja, ka viņu astronomijas skolotājs ir citplanētietis! Viņš sāka meiteni uzraudzīt un atrada daudzas aizdomīgas lietas. Piemēram, kāpēc tante katru dienu apmeklē veikalu «Клевая рыбалка», pērk sliekas - bet neiet makšķerēt? .. Un kāpēc viņu regulāri redz virtuālajā izklaides centrā? Uzzinājusi, ko dara aizdomās turamais šajā centrā, Emma Muhina atdzīvojās: šķiet, ka var sākt izmeklēšanu! Tā kā planēta Zeme ir lielās nepatikšanās. Un neviens, izņemot viņus, to nevar novērst! ..

Un arī 1. līdz 4.

http://loveread.me/series-books.php?id=1231

Par viņu un arī citiem autoriem.

http://www.maxlib.ru/page.php?article=17