Vai tava jaunā mīļākā grāmata iznāks šogad?

Ieskatāmies izdevēju plānos

Tā kā fantastiku, laikam, izdos vienīgi "Prometejs", tad iekopēšu tā plānus.

"Prometejs"

Izdevniecība "Prometejs" 2023. gadā svin jau desmito dzimšanas dienu, kurai par godu top vairāki interesanti tulkojumi fantāzijas un fantastikas literatūras cienītājiem.

Ieva Melgalve iztulkojusi N. K. Džemisinas romānu "Piektais gadalaiks", kas ir triloģijas "Pāršķeltā zeme" pirmā grāmata. Kā ziņo izdevniecības vadītājs Andris Bekmanis, "Pāršķeltā zeme" ir vienīgā fantastikas romānu triloģija, kuras visas trīs daļas katra ir saņēmusi Hugo balvu kā attiecīgā gada (2015, 2016, 2017) labākais romāns.

Īpašu interesi raisa Māras Poļakovas tulkotais baltkrievu rakstnieka Viktara Marcinoviča 2014. gadā iznākušais lingvistiskais romāns "Mova" (Мова 墨瓦), kurš pie lasītājiem nonāks jau gada pirmajā pusē. Grāmatas ideja autoram ienākusi prātā, domājot par baltkrievu dzejnieces Marijas Martisevičas bloga ierakstu, kurā autore baltkrievu literatūras tirgošanu salīdzina ar narkotiku tirdzniecības likumiem. Pēc iznākšanas Baltkrievijā romāns ieguvis gandrīz vai kulta statusu jauniešu vidū. Hieroglifi mo va tika tetovēti uz ķermeņiem un kā grafiti zīmēti uz ēku sienām.

Šogad gaidāmi arī jau aizsākto sēriju turpinājumi. Gada pirmajā pusē lasīsim Džona Skalzi romāna "Sirmgalvju karš" otro grāmatu "Spoku brigādes" Ulda Šēna tulkojumā,

savukārt otrajā pusgadā atvieglojumā nopūtīsies Frenka Herberta "Kāpas" cienītāji. Viļa Kasima tulkojumā top sērijas turpinājums "Kāpas mesija".

https://www.lsm.lv/raksts/kultura/literatura/vai-tava-jauna-milaka-gramata-iznaks-sogad-ieskatamies-izdeveju-planos.a491851/