Vai nāk hermafrodītu rase?

(Par teksta saturu atbildīgs ir teksta autors. Raksta ielicējs lapā ir tikai tehnisks izpildītājs. - administrācijas piezīme)

Noslēpumi un fakti, 2012., Nr.2

Kādas tik prognozes zinātnieki nepareģo nākotnei – gan tuvākai, gan pavisam tālai! Runa nav tikai par tehnoloģiju attīstību: izskatās, ka cilvēce mainīsies līdz nepazīšanai!

“Elite” un “plebeji”

Laikraksts “The Sun” nesen paziņoja: Londonas ekonomiskās skolas Darvina pētniecības centra līdzstrādnieki uzskata, ka ap 3000-to gadu cilvēka vidējais augums būs ap diviem metriem. Pateicoties medicīnas sasniegumiem, dzīves ilgums pagarināsies līdz 120 gadiem.

Izzudīs rasu atšķirības: visiem cilvēkiem būs vienāda, melnīgsnēja ādas krāsa. Gēnu inženierija ļaus viegli koriģēt ārieni, tādēļ katrs varēs izvēlēties seju un figūru pēc savas gaumes.

Vēl pēc 10 tūkstoš gadiem sāksies civilizācijas pagrimums. Attīstīsies tehnoloģijām, izzudīs nepieciešamība kontaktēties. Pārstās eksistēt ģimenes un dažādas savienības, tā vietā iestāsies totāls individuālisms.

100 tūkstoš gadu vēlāk (ja civilizācija tik ilgi nodzīvos), cilvēce sadalīsies divās ģenētiskās rasēs: “elitē” un “plebejos”. Tos atšķirs garš augums, simetriski sejas vaibsti un augsts intelekts. Savukārt “plebeji” būs maza auguma, ar īsām ekstremitātēm un ķēmīgām sejām. Pēdējie vai nu pilnībā pakļausies “elitei”, vai pastāvīgi  naidosies.

Sekos pagrimuma ēra. Cilvēki būs atkarīgi no augstām tehnoloģijām un gandrīz zaudēs līdzību ar mūsdienu “homo sapiens”. Viņu rokas, kājas un žokļi būs gandrīz atrofējušies, zobi pakāpeniski izkritīs, jo nebūs vajadzības košļāt barību.

Baroti ar tēva pienu

Zinātnieki ir pārliecināti, ka mainīsies jeb vispār izzudīs atšķirība starp dzimumiem. Jau mūsdienās zināmi gadījumi, kad vīrieši baro bērnu ar krūti. Piemēram, 38 gadus vecais Šrilankas iedzīvotājs V.Vižerans, kuram pēc sievas nāves dzemdību laikā palika divas meitiņas, nevarēja tās pieradināt pie piena maisījumiem. Drīz vien izmisušajam tēvam sākās laktācija! Ārsti to izskaidro ar hormona prolaktīna paaugstināšanos asinīs.

Britu medicīnas universitātes profesors Patriks Vitmens paskaidro, ka vīriešu un sieviešu krūšu struktūra ir praktiski vienāda, un noteiktas hormonu stimulācijas rezultātā vīriešu krūšu dziedzeri var izstrādāt pienu. Turklāt vīriešu pienā var būt vairāk derīgo vielu, nekā sieviešu, jo mātes organismā pēc grūtniecības un dzemdībām parasti trūkst vitamīnu un minerālvielu.

Tek izstrādāti hormonālie preparāti, kas veicina piena veidošanos vīriešiem. Sagaidāms, ka viņi būs pieprasīti ģimenēs, kur mātēm nav piena, vai kur zīdainīši kāda iemesla dēļ palikuši bez mātes gādības.

Androgīnu paradīze

Tas vēl nav viss. Vīrieši varēs… dzemdēt!

Nesen angļu profesors Roberts Vinstons izstrādājis metodiku, kas ļauj implantēt embriju vīrieša vēdera dobumā, no kurienes to pēc deviņiem mēnešiem izņems ar ķeizargriezienu. Grūtniecības laikā vīrietim jāievada piena dziedzeru attīstību veicinošus sieviešu hormonus.

Tāds eksperiments jau veikts 2002.gadā. Amerikāņu māksliniekam vēdera dobumā iedēstīja augli ar placentu. “Tētiņam” neizdevās atbrīvoties no nastas.

Zviedru profesors Mats Branstorms piedāvā transplantēt nevis embriju, bet dzemdi. To varēs pārstādīt kā sievietēm, kurām šis orgāns bijis izoperēts, tā arī vīriešiem. Topošajiem tēviem nāksies iziet hormonālās terapijas kursu. Minētā metode ļaus atteikties no surogātmāšu pakalpojumiem, ar kurām bieži rodas dažādas problēmas. Branstorms 2004.gadā jau veica dažus veiksmīgus dzemdes pārstādīšanas eksperimentus laboratorijas pelēm. Tātad, ja bērnu dzemdēšanas funkcijas vairs nebūs sieviešu prerogatīva, dzimumu atšķirība pamazām izzudīs. Nav izslēgts, ka gēnu tehnoloģijas vai pat dabīga evolūcijas norise ar laiku mūs pārvērtīs hermafrodītos-androgīnos. Ne velti Platons teicis – iepriekš cilvēki tādi bijuši.