Uz Marsa atrasts virvei līdzīgs objekts

on jūlijs 24, 2022

Šobrīd Marss ir cilvēku visvairāk pētītā planēta – uz tās strādā uzreiz vairāki pētniecības transportlīdzekļi. Daudzi no tiem ir aprīkoti ar kamerām, un Perseverance visurgājējs nav izņēmums. Nesen viņa redzeslokā nonācis priekšmets, kas ļoti atgādina virvi vai makšķeres auklu.

Science Alert autori pajokoja, ka ūdens nepārprotami plūda arī vietā, kur kādreiz pastāvēja makšķerēšana.

NOSLĒPUMAINI OBJEKTI UZ MARSA

Visā novērojumu gaitā zinātnieki un entuziasti Marsa fotogrāfijās ir atraduši daudz noslēpumainu objektu. Pirmais šāds atklājums tika veikts tālajā 1976. gadā, kad kosmosa kuģis Viking 1 nosūtīja fotogrāfiju no Marsa reģiona Kidonijas. Uzņemtajā fotogrāfijā var redzēt kaut ko tādu, kas neskaidri atgādina cilvēka seju. Tas bija iemesls teorijām, ka kādreiz uz Marsa dzīvoja saprātīgas būtnes, un milzīgā figūra ir daļa no senas statujas.

2001. gadā Mars Global Surveyor zonde uzņēma augstākas izšķirtspējas fotogrāfiju no Cydonia virsmas. Izrādījās, ka noslēpumainā figūra ir parasts kalns – acu, deguna un mutes aprises izrādījās tikai gaismas un ēnu spēle. Turklāt fotogrāfiju stipri izkropļoja vājā Viking-1 kamera.

Nesen vienā fotogrāfijā no Perseverance iekļuva kaut kas, kas stipri atgādina virvi. Priekšmets gulēja tieši zem ierīces. Pēc ekspertu domām, tas noteikti nav sens Marsa zvejnieku artefakts un arī kāda auga sakne. Šī virve, visticamāk, ir daļa no izpletņa, kas tika izmantots, lai 2021. gadā mīkstāk nosēdinātu visurgājēju. Droši vien ar vēju viņa nokļuva zem aparāta, jo vēlāk uzņemtās bildēs vairs nav redzama.

ROBOTS PAŠGĀJĒJS PERSEVERANCE

Līdz šim jaudīgākais Marsa visurgājējs Perseverance veic savu vissvarīgāko uzdevumu – iegūst Marsa augsnes paraugus. Kad būs savākts nepieciešamais daudzums, materiāls tiks nosūtīts uz Zemi pētīšanai. Cerams, ka zinātniekiem izdosies atrast dzīvu būtņu pēdas, augus un citas dzīvības pazīmes uz Marsa. Fotoattēlā ar virvi var redzēt, ka NASA aparāta manipulators pieskaras akmenim – visticamāk, viņš tikko paņēma jaunu paraugu.

ATKRITUMI UZ MARSA

Iepriekš Marsa helikopters Ingenuity uz Marsa atrada metāla atlūzas un auduma gabalu. Visi šie atkritumi bija radušies Perseverance piezemēšanās rezultātā. Pēc tam visurgājējs nofotografēja sudrabainu priekšmetu, kas bija iespiests starp diviem lieliem akmeņiem. Pēc zinātnieku domām, šis ir termiskā apvalka fragments, kas pasargāja visurgājēju nolaišanās laikā no augstām temperatūrām.

Кā cilvēce jau ir sākusi piepildīt Marsu ar atkritumiem rakstījām iepriekš, tomēr zinātnieki tajā nesaskata neko sliktu. Piegružošanu mierīgi uzņem arī Red Planet attēlu apstrādes speciālists Stjuarts Atkinsons. Pēc viņa teiktā, kaut kur pēc simts gadiem uz Marsa var izveidoties cilvēku apmetne, un viņi mērķtiecīgi meklēs šos fragmentus, lai tos nosūtītu uz muzejiem. Kādreiz šie atkritumi kļūs par tikpat vērtīgu artefaktu kā senās figūriņas mūsdienu cilvēkiem.

 https://kripto.media/uz-marsa-atrasts-virvei-lidzigs-objekts/