Unicon 2021. Divu dienu apskats īsumā.

Atskaite par piedalīšanos pasākumā

Pēdējās brīvdienās Ķīpsalas izstāžu hallē, Rīgā notika ikgadējais anime, kospleja, popkultūras deju, dažādu datora un galda spēļu, modelistu un citu fantastisku fanu salidojums divās dienās - Unicon. Spītējot visiem ierobežojumiem, kas saistīti ar pandēmiju. Protams, ka ieeja bija tikai vakcinētajiem un citādi "drošajiem". Laikam tāpēc tas pulcēja jūtami mazāk cilvēku, kā "normālos" gados. Tomēr, ko redzēt un sapirkties bija. Lai gan par dažām precēm cenas bija uzkāpušas debesīs, pat 150 eiro par slavenās anime varones Remas figūriņu klasiskā izpildījumā. Tā arī neviens, cik jutu, nenopirka.

Bet tā arī bija, ko iegādāties kolekcijai, sākot ar visādām sīkām lietiņām eiro vērtībā (uzlīmēm) līdz "laimīgajām "pakām" parasti 25 eiro. Kaut kas tur iekšā, tikai nav zināms, kas. Es tomēr nepirku neko tādu, preču klāstā bija daudz kas tāds, ko es nepazinu. Piemēram, paliktnīši, vairāki simti, taču - labi jau pieci ar tēliem, ko pazinu. Nav jau brīnums, pēc statistikas Japānā saražo 60% no visas pasaules animācijas un visu zināt pilnīgi nav iespējams. Ekstra jaunumi nebija, pārdotavu kontingents atkārtojas no gada uz gadu. Šo to jau nopirku arī es: dzeramu, ēdamu un skatāmu. Iespēju robežās... Guvumu nofotogrāfēšu un tad, iespējams, ka būs vēl viens apraksts.

Arī kospleja tēlos un k-pop dejās galvenokāt tika apspēlēti man nezināmi tēli un grupas. Jauniešu pasaule šajā interešu grupā ir pavisam savādāka. Lai gan satiku vairākus vecus (ne jau gados) paziņas un draugus, kuri arī regulāri apmeklē šos pasākumus.

Par to, kādi pasākumi notika, ko tur varēja redzēt, vislabāk izskaidrots pasākuma mājaslapā https://www.unicon.lv/ Lai gan tur visa informācija ir angļu valodā, jo pasākums ir starptautisks. Saprotams, ka ārzemju viesi bija mazākumā, tomēr bija un arī žūrijas bija starptautiskas.

Savus iespaidus visvairāk izteiks mani foto. Pilnā apjomā tos var skatīt draugiem.lv (tur arī video fragmenti, kā parasti es uzsvaru liku uz kospleju), samērā daudz arī ievietoju Facebook profilā - Ilmārs Bite.

Ņemiet par labu.