Unicon 2019

Šī gada 3. um 4. augustā risinājās ikgadējais, lielākais tāda veida sarīkojums Latvijā. Jau kuro gadu kopā pulcējās: anime, mangu, komiksu, galda un datorspēļu fani, kā arī citi interesenti šajā jomā. Jau kuro gadu pasākums notisinājās Ķīpsalas izstāžu centrā. Kaut arī izstāžu zāle bija liela, pirms atvēršanas interesentu rinda stiepās gandrīz līdz tehniskās universitātes korpusiem.

Jāsaka gan uzreiz, ka šī gada pasākums kopumā nebija tik krāšņs, kā citus gadus, taču bija ko redzēt. Kā [arasti galvenās vietas centrā aizņēma dažādas tirdzniecības zonas, kur varēja nopirkt visneiedomājamākās lietas: no uzlīmītēm, plakātiem līdz austrumu ēdieniem, krūzītēm, paliktnīšiem un apģērba gabaliem.

Pa zāles perimetru izvietojās dažādu aktīvāku nodarbju zonas, kur varēja zīmēt iemīļotos tēlus, piedalīties dažādās spēlēs. Un, protams, viena centra daļa bija norobežota lielajai zālei, kur notika galvenie pasākumi. Divas galvenās pasākumu grupas vija Kospleja tūres un tā sauktais  dejotāju turnīrs K-Pop: abi sadalīti četrās daļās. Kā teica rīkotāji, tik plaši pārstāvēti konkursi vēl nekad nebija bijuši. Tomēr jāska, ka kospleja tērpi kopumā bija vienkāršāki, kā citus gadus. Arī aksesuāru bija mazāk, kaut arī vairāki dalībnieki ar to izcēlās un - dabiski, ka beigās tika apbalvoti.

No citiem pasākumiem, kas notika lielajā zālē, īpaši jāizceļ kospleja meikapa meistarklase un itāļa Leona Čiro, kospleja tiesneša stāsts par sevi. Otrās dienas beigās uzstājās grupa "Harbor Gents". Diemžēl par pasākumie citur daudz neko nevarēšu pateikt, jo vairāk uzturējos Lielajā zālē.

Tā kā pēdējos gados esmu kļuvis par lielāku anime fanu, tad šoreiz bija patīkami ieraudzīt pāris tēlu no dažiem, maniem iemīļotākajiem anime: "Kā izdzīvot fantāzijas pasaulē no nulles?", konkrēti - dēmonu princesi Remu [1] ar māsu. Bija vairākas, tāpat bija vairākas pūķu meitenes no "Kobajaši jaunkundzes pūķis-istabene", konkrēti - pašas mazākās pūķu meitenītes Kannas Kamui. [2] Bija arī vairāki vokaloīdi Hacune Miku, taču, kaut arī tērps bija, seja nelīdzinājās.

Kopumā varu teikt, ja tevi interesē šadas lietas, nāc arī citreiz. Vēl labāk, ja tev ir daudz naudas...

Noslēguma apbalvošanas ceremonija ievilkās gara, jo nomināciju bija daudz, kospleja uzvarētāja brauks  uz Londonu, cīnīties par balvu Eiropas mērogā. Bet daži Lietuvas un Igaunijas godalgoto vietu ieguvēji jau bija devušies mājup, jo satiksme nav tik bieža.

Pārējās fotogrāfijas ir manas taisītās.