“Twitter” valde piekritusi Īlona Maska piedāvājumam iegādāties uzņēmumu

25.04.2022

Savā paziņojumā presei “Twitter” šodien informējis, ka akceptē Īlona Maska piedāvājumu iegādāties uzņēmumu par 44 miljardiem ASV dolāru jeb 54,20 USD par akciju. Līdz ar to, visticamāk, “Twitter” drīz vien kļūs par privātu kompāniju, kas atradīsies Īlona Maska rokās.

Masks jau ilgus gadus bijis aktīvs “Twitter” lietotājs, publicējot tajā gan joku ierakstus, gan nopietnus paziņojumus. Tomēr viena lieta, ar ko viņš nebija apmierināts – uzņēmuma politika saistībā ar vārda brīvību. Viņš arī iepriekš norādījis, ka uzņēmums ne plauks, ne kalpos sabiedrības labā tā pašreizējā formā, tāpēc “Twitter” esot jāpārveido par privātu kompāniju, ko arī Masks pēdējo nedēļu laikā centās realizēt. Nesenā intervijā “TED 2022” viņš atklāja, ka nevis ekonomiskais apspekts, bet tieši iespēja izveidot platformu, kas atbalsta vārda brīvību, ir galvenais iemesls, kāpēc iegādāties “Twitter”.

Ceļš līdz “Twitter” vadītāja statusam, kas gan vēl nav oficiāli apstiprināts, bet, visdrīzāk, ir laika jautājums, Maskam bijis samērā mērķtiecīgs un interesants. Aprīļā sākumā ziņojām, ka viņš iegādājies daļu jeb 9,2% no “Twitter”, tādējādi kļūstot par lielāko uzņēmuma akcionāru. Pāris dienas vēlāk Masks gandrīz kļuva par “Twitter” valdes locekli, taču pēdējā brīdī atteicās no šīs iespējas. Pēc tam viņš paziņoja, ka ir gatavs iegādāties “Twitter” par 43 miljardiem dolāru skaidrā naudā. Sākumā gan “Twitter” valde pret šo piedāvājumu bija visai negatīvi noskaņota un izdeva jaunu “akcionāru tiesību plānu” ar mērķi bloķēt Īlona Maska centienus kļūt par vienīgo uzņēmuma vadītāju. Tomēr izskatās, ka beigu beigās Maskam izdevies panākt savu un drīzumā mēs

https://kursors.lv/2022/04/25/twitter-valde-piekritusi-ilona-maska-piedavajumam-piegadaties-uznemumu/