Tomass Bulfinčs. Bruņinieku laikmeta mīti un leģendas

Aizraujošās Miglainās Albionas leģendas un balādes, kuras sakārtojis slavenais rakstnieks Tomass Bulfinčs, ir pasaules folkloras bagātību krātuves neatņemama sastāvdaļa. Jautri un skumji, fantastiski un dažreiz smieklīgi stāsti atspoguļo viduslaiku laikmeta, karaļa Artūra un apaļā galda bruņinieku pasakainos laikus: viņu svētkus un turnīrus, Svētā Grāla meklējumus, drosmīgo bruņinieku cildeno mīlestību uz sirds skaistām dāmām ...

Tāds ir, piemēram, romantiskais stāsts par Tristanu no Lionas un viņa mīļoto Izoldi vai stāsts par Līru un viņa trim meitām. nekaunīgā Robina Huda un viņa jautro šāvēju piedzīvojumi, burvju Merlina un pasaku Morganas brīnumi, karaļa Ričarda II varoņdarbi un Anglijas cēlākā valdnieka Edvarda Melnā prinča cīņa.

https://www.ozon.ru/product/mify-i-legendy-rytsarskoy-epohi-165181473/

Par autoru.

Tomass Bulfinčs (angļu: Thomas Bulfinch, 1796. Gada 15. jūlijs - 1867. gada 27. maijs) ir amerikāņu rakstnieks, kura izcelsme ir Ņūtonā. Dzimis cēlu Bostonas iedzīvotāju ģimenē. Viņa tēvs bija slavenais arhitekts Čārlzs Bulfinčs. Tomass Bulfinčs pats strādāja par parastu bankas lietvedi, kā arī bija Bostonas Vēstures biedrības sekretārs. Bulfinčs pētīja mītus un leģendas un meklēja viņu sižetu atbilstību sižetiem literatūrā un mākslā.

Sacerējumi.

Slavenākais rakstnieka darbs - «The Age of Fable» (Leģendu laikmets), sastāv no trim daļām: "Dievu un varoņu stāsti", "Viduslaiku Anglijas teiksmas" un "Kārļa Lielā leģendas". Iespiests 1855. gadā, kad autoram bija 59 gadi. Kopš 19. gadsimta beigām grāmatai tiek piešķirts  nosaukums "Bulfinča mitoloģija".

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%83%D0%BB%D1%84%D0%B8%D0%BD%D1%87,_%D0%A2%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%81

e-grāmata oriģinālā.

https://www.gutenberg.org/ebooks/4925