Tims Lebons. Kongs. Galvaskausa sala

(Jāpiezīmē, ka šis apraksts sagatavots vēl pirms otrā Krievijas iebrukuma Ukrainā - t.p.)

Tims Lebons (Tim Lebbon) — britu rakstnieks, kurš strādā šausmu un tumšās fantāzijas žanrā, vairāku literatūras prēmiju laureāts. Pseidonīms - T. J. Lebbon, dzimis 1969. gada 28. jūlijā, Londonā, līdz astoņu gadu vecumam dzīvoja Dēvonā, pēc tam divdesmit gadus - Ņuportā.

Savu pirmo stāstu autors uzrakstīja deviņu gadu vecumā. Būdams pusaudzis, viņš sāka rakstīt daudzus romānus, bet nekad nepabeidza neviena no tiem rakstīšanu. Viņa pirmais stāsts tika publicēts 1994. gadā žurnālā Psychotrope, un viņa pirmais romāns Mesmer (1997) tika izlaists trīs gadus vēlāk. Kopš tā laika autors ir publicējis vairāk nekā trīsdesmit grāmatas.

Starpautoru sērijai "Elles zēns" par elles dēmonu, kurš kļuva par supervaroni un cīnītāju pret ļaunajiem gariem, Lebons uzrakstīja romānus "Nedabiska atlase" (2006) un "Uguns vilki" (2009). Viņa romāns "Into the Void" (2013) tika publicēts Star Wars starpautoru projektā.

Tumšās fantāzijas romāns "Krēsla" (2007) ieguva Lielbritānijas zinātniskās fantastikas Augusta Derleta balvu, bet New York Times literārā versija par "30 dienām naktī" (filma) kļuva par bestselleru.

2016. gadā AST publicēja romānu "Predator: Incursion" (2015) - triloģijas "The Rage War" pirmo daļu, kas ir daļa no starpautoru sērijas "Alien vs. Predator" ... Viņš arī publicēja romānu “Svešais. Ārpus ēnām" (" Out of the Shadows ", 2014). Romāna darbība notiek intervālā starp "Alien" un "Aliens". Tajā Elenai Riplijai atkal būs jācīnās ar briesmīgajiem monstriem, kurus ogļrači atklāja uz planētas LV-178, ko sacaurumoja drupinošas smilšu vētras. Šī ir pirmā daļa no autoru sērijas "Out of the Shadows", kas ir daļa no lielākās "Aliens Universe" starpautoru sērijas.

Kopš 2006. gada Tims Lebons sevi pilnībā veltījis literatūrai. Rakstnieka romānu un stāstu filmu adaptācijas tiesības ieguva dažādas filmu studijas.

Pašlaik autors kopā ar sievu un diviem bērniem dzīvo Goitre ciematā, Monmutšīras grāfistē.  https://fantlab.ru/autor643

Kongs. Galvaskausa sala.

Vjetnamas karš ir tikko beidzies. Amerikas valdības aģentūra "Monarch" pulcē speciālistu grupu zinātniskai ekspedīcijai. No pirmā acu uzmetiena uzdevums šķiet vienkāršs: kartēt līdz šim neizpētītu salu Klusā okeāna dienvidos un ņemt ģeoloģiskos paraugus. Tiesa, izpētes apgabals ir slavens ar rekordlielu skaitu pazudušo kuģu un lidmašīnu, un pati sala ilgu laiku ir ļoti draudīga. Un kas gan varēja domāt, ka cilvēku parādīšanās Galvaskausa salā pamodinās nezināmos gigantiskos dabas spēkus un mierīgā ekspedīcija pārvērtīsies par karu starp cilvēku un briesmoni?

livelib.ru:

https://www.livelib.ru/book/1002090264-kong-ostrov-cherepa-tim-lebbon