Tesla 2024. gadā ražos taksometru bez stūres un pedāļiem

24.04.2022

Elektroauto ražotāja Tesla vadītājs Īlons Masks atklājis, ka jau 2024. gadā uzņēmums piedāvās “robotaksi” – šim transportlīdzeklim nebūs pedāļu un stūres, tā vietā pilnībā paļaujoties uz Tesla izstrādāto “Full Self-Drive” sistēmu, kas pašlaik atrodas izstrādes un izmēģinājumu stadijā.

“Šobrīd strādājam pie jauna auto, par kuru ieminējos Giga Texas atklāšanā. Tas ir speciāli šim mērķim radīts robotaksis, kas ir optimizēts autonomai braukšanai, proti, tam nebūs stūres un pedāļu,” skaidro Masks. “Šajā mašīnā ir dažādas aizraujošas inovācijas, bet tas viss darīts ar mērķi, sasniegt mazākās iespējamās izmaksas. Domāju, tas būs ļoti spēcīgs produkts.”

Masks apgalvo, ka brauciens ar šo transportlīdzekli izmaksās lētāk nekā braukšana ar autobusu. Tesla plāno masveida ražošanu jau 2024. gadā, savukārt nākamā gada laikā plānots oficiāls atklāšanas un demonstrācijas pasākums. Masks uzskata, ka šis produkts nākotnē Tesla nodrošinās lielas izaugsmes iespējas. Arī tirgus analītiķi norāda, ka šādam produktam ir potenciāls palielināt Tesla vērtību akciju tirgū.

Tesla un tās vadītājs jau iepriekš nācis klajā ar skaļiem paziņojumiem un ambicioziem termiņiem, taču daudz kas no tā nav piepildījies. Piemēram, ielās jau bija jābūt gan “Cybertruck”, gan “Semi” kravas auto, taču tie joprojām nav masveida ražošanā, tāpēc arī šis Maska paziņojums jāuztver ar zināmu piesardzību.

https://kursors.lv/2022/04/24/tesla-2024-gada-razos-taksometru-bez-stures-un-pedaliem/