Terors Rietumeiropā.

"Huffington Post" žurnālisti ir sastādījuši divas tabulas, kur ir saskaitīti trora aktu upuri Rietumeiropā no 1970. gadiem un Āreiropā tagadējā gadsimtā. Par mūsu laikiem jāsaka, ka vistrakākie terora akti cilvēkiem asociējās ar islāmistu teroru, kaut gan tas nebūt nav galvenais.

Vēsturiski terors Rietumeiropā, ja skatāmies pa gadiem, kaut kā ļoti sakrīt ar Aukstā kara gadiem un tā kā lēnām norimst pēc tā beigām. Citiem vārdiem sakot, PSRS gals dzēš arī terorismu Rietumeiropā. Ja sasitība liekas neticama, tad nevajag aizmirst, ka Padomju Savienība bagātīgi finansēja kreiso kustības ārzemēs un izplatīja kreisās idejas. Rezultātā ļoti daudziem pasaulē sirds kļuva par "liesmojošu motoru" un radās vēlēšanās graut pastāvošo iekārtu. Tas neizbēgami izsauca arī ultralabēju organizāciju uzdarbošanos kā pretdarbību.

 

 

Tāda ir mana versija. Nedomāju, ka tā ir sagadīšanās. Protams, ja kāds var atrast citu loģisku pamatojumu... Piemēram, šie 70. -80. gadi ir raksturīgi ar hipiju kustības uzplaukumu (taču tā eksponēja sevi kā nevardarbīgu), smago roku, rokeriem, futbola faniem (ko tik vēl nē?), personības brīvības idejām (brīvā sabiedrībā es varu darīt visu, ko vēlos, lai kāds tikai pamēģina man kaut ko aizliegt?), amerikāņu karu Vjetnamā, krīzēm, lidojošo šķīvīšu bumu utt. Nav jau izslēgts, ka katra šī lieta kādu savu artavu deva, tomēr es palieku pie pārliecības, ka PSRS atbalsts visas pasaules "nacionālajām atbrīvošanās kustībām" un citiem ultrām pacēla terora līmeni tik augstu.

https://www.statista.com/chart/4093/people-killed-by-terrorist-attacks-in-western-europe-since-1970/

Vēl viens raksts par to.

http://qz.com/558597/charted-terror-attacks-in-western-europe-from-the-1970s-to-now/

Terora akti ārpus Eiropas doti šajā tabulā.

https://www.statista.com/chart/4094/number-of-persons-killed-by-terrorist-attacks-in-iraq-afghanistan-pakistan-et-al/