Teoloģe pieļauj, ka Jēzus bijis hermafrodīts

02.marts 2012

Feminisma teoloģe pieļāvusi iespēju, ka Jēzus bijis hermafrodīts, vēsta britu laikraksts "The Daily Telegraph". Pieņemt, ka Jēzus bijis vīrietis, ir "vienkārši paredzamākais minējums", savā rakstā apgalvo Susanna Kornvola.

image001Nav iespējams droši zināt, ka Jēzus neatradās kādā no starpdzimumu stāvokļiem, uzskata feminisma teoloģe Susanna Kornvola.

Provokatīvie komentāri iecerēti kā ieguldījums diskusijā par sieviešu dzimuma bīskapiem Anglijas baznīcā. 
"Feminisma teoloģijas, seksualitātes, dzimtes, ētikas un citu aizraujošu tematu izpēte un aprakstīšana," savas akadēmiskās intereses blogā raksturo Mančestras universitātes Linkolnas Teoloģijas institūta pētniece.

 

 

Nevar pavisam droši apgāzt pieņēmumu, ka Jēzum bijuši gan sieviešu, gan vīriešu dzimumorgāni, viņa apgalvo rakstā "Intersex & Ontology, A Response to The Church, Women Bishops and Provision". 
"Nav iespējams ar jebkādu pārliecību pieņemt, ka Jēzus bija vīrietis veidā, kādā mēs vīrietību definējam šobrīd," viņa raksta. "Nav iespējams droši zināt, ka Jēzus neatradās kādā no starpdzimumu stāvokļiem, kura dēļ viņam bija ķermenis, kas izskatās neievērojami vīrišķīgs, taču varētu slēpt sieviešu fiziskās pazīmes."
Kornvola norāda, ka fakts, ka Jēzum nav bijis bērnu, padara viņa dzimumu "vēl neskaidrāku". 
"Mēs nevaram skaidri zināt, vai Jēzus bija vīrietis, jo mums nav ķermeņa, ko izpētīt un analizēt, taču, iespējams, viņa autoritātē lielāka nozīme ir vīrišķīgajai dzimuma lomai, nevis vīriešu dzimumam," uzskata teoloģe.

Oriģinālu lasiet šeit