Teodora Gosa. Dīvainais stāsts

Ieskats autores biogrāfijā un nedaudz par viņas grāmatām.

Dzimusi 1968. gada 30. septembrī Ungārijā, Budapeštā. Theodora Goss

Teodora Gosa ir ungāru izcelsmes amerikāņu rakstniece un dzejniece. Raksta romānus, īsus stāstus, esejas un dzeju. Vada autora emuāru savā oficiālajā vietnē. Teodora dzimusi Budapeštā, Ungārijā. Viņas ģimene pameta valsti, kad viņai bija tikai pieci gadi. Divus gadus viņi dzīvoja Briselē, Beļģijā. Pēc tam Gosu ģimene imigrēja uz ASV, kad meitenei bija septiņi gadi. Teodora uzauga Merilendā un Virdžīnijā, Vašingtonas apgabalā. Tagad viņa dzīvo Bostonā, kur pārcēlās studēt uz augstskolu. Rakstniece ir ieguvusi bakalaura grādu angļu literatūrā Virdžīnijas universitātē, JD no Hārvardas Juridiskās skolas un maģistra grādu un doktora grādu angļu literatūrā Bostonas universitātē. Viņa ir beigusi Odiseja un Klariona rakstīšanas darbnīcas. Studējot Clarion, pārdevusi savu pirmo publicēto stāstu “Divpadsmit ziedlapu roze”. Pašlaik viņa pasniedz Stonecoast MFA radošās rakstīšanas programmu un Bostonas universitātes mākslas un zinātnes rakstīšanas programmu. Pasniedza Odisejas rakstnieku darbnīcā, rakstot jaunajiem autoriem Ridercon, Boscon un Viscon. Viņas darbs ir nominēts daudzām prestižām balvām. Īsie Teodoras daiļliteratūras un dzejas darbi tika publicēti dažādos žurnālos un krājumos, tostarp "Gada labākie sējumi". Theodora Goss publikācijas ir tulkotas brazīliešu, bulgāru, čehu, franču, grieķu, ungāru, japāņu, poļu, krievu, serbu, spāņu un turku valodā.

https://www.livelib.ru/author/228412-teodora-goss

Dīvainais stāsts par alķīmiķa meitu

Jaunā dāma Mērija Džekila, kas pēc mātes nāves palika bāreņa statusā, bija gatava drosmīgi vilkt pusnabaga eksistenci. Tomēr, tiekoties ar ģimenes advokātu, Marija ir pārsteigta, uzzinot, ka viņas māte katru mēnesi pārskaitīja iespaidīgas summas uz nabadzīgo meiteņu patversmi. Ieinteresēta, Marija dodas tur un satiekas ar 14 gadus veco Diānu Haidu, kura apgalvo, ka viņa un Marija ir māsas. Tā sākas dāmu kluba "Athena" vēsture, neticami piedzīvojumi un alķīmiķu slepenās sabiedrības noziegumu izmeklēšana. Misters Šerloks Holmss un doktors Vatsons palīdzēs Džekillas jaunkundzei šajā grūtajā jautājumā. Tomēr Marija palīdzēs slavenajam detektīvam Whitechapel atšķetināt virkni asiņainu slepkavību Vaitčepelā un nokļūt uz Džeka Uzšķērdēja pēdām.

https://www.livelib.ru/book/1002896674-strannaya-istoriya-docheri-alhimika-teodora-goss

Monstru lēdijas Eiropas ceļojums

Pēc palīdzības Šerlokam Holmsam un doktoram Vatsonam atrisināt Vaitčapelas slepkavības, Mērija Džekila Londonā dzīvo mierīgu dzīvi kopā ar savām neparastajām draudzenēm - Beatrisi Rapačini, Katrīnu Moro, Žustīni Frankenšteinu un Mērijas māsu Diānu Haidu. Un, protams, viņas visas jebkurā laikā var paļauties uz Pūlas kundzi - pastāvīgo mājas ekonomi. Tomēr mieru pārtrauc telegramma, kas informē par Lusindas Van Helsingas nolaupīšanu. Kur ir meitene un ko viņai ir nodarījis viņas tēvs, profesors Van Helsings? Mēģinot atrast atbildes uz šiem jautājumiem, Atēnas kluba dalībnieces veic neprātīgu braucienu no Parīzes uz Vīni un pēc tam uz Budapeštu. Šajā ceļā viņas gaida jauni sabiedrotie, veci ienaidnieki un, visbeidzot, tikšanās ar slepeno "Alķīmiķu biedrību" ...

https://www.livelib.ru/book/1003498756-evropejskoe-puteshestvie-ledimonstrov-teodora-goss

Autores mājaslapa.

https://theodoragoss.com/