Temsina Mjuira. Gideona no devītā nama

Ieskats autores daiļradē un biogrāfijā.

Gideon the Ninth

"Gideona no Devītā nama". Temsina Mjuiras pasaule ir zvaigžņu kuģu, tālu sauļu, zobenu, nežēlīgas politikas un lesbiešu nekromantu visums.

Gideona, kuru audzina nedraudzīgas, pārkaulojušās mūķenes, senie kalpi un neskaitāmi skeleti, ir gatava nodot tradīcijas un atteikties no verdzības un aizsaules dzīves kā dzīvam mironim. Viņa liek makstī savu zobenu un gatavojas drosmīgai bēgšanai. Bet Nemezīdai priekš viņas ir citi plāni.

Harrohaka Nonagesimusa, Devītā nama godājamā meita un ārkārtas kaulu ragana, tiek nosūtīta uz kauju. Imperators aicināja katras lojālās Mājsaimniecības mantiniekus uz nāvējošu dueli - prāta un prasmju pārbaudi. Ja Harrohakai tas izdosies, viņa kļūs par nemirstīgu Visvarenā Augšāmcelšanās Dieva kalpu. Bet neviens nekromants nevar iet uz priekšu bez sava bruņinieka. Bez Gideonas rapiera Harovai nekas neizdosies un Devītais nams izmirs.

Noteikti dažas lietas labāk atstāt mirušas.

Piezīme:

Labākā zinātniskās fantastikas / fantāzijas grāmata 2019. gadā, Amazon versijā.

https://fantlab.ru/work1191547

Grāmatas anonss krieviski.

https://fanzon-portal.ru/press-center/news/knigi/anons-gideon-the-ninth-temsin-myuir/

Locus balva šogad.

https://eksmo.ru/news/marlon-dzheyms-i-temsin-myuir-laureaty-premii-lokus-ID15544369/

Par autori.

Temsina Mjuira (Tamsyn Muir, dzimusi 1985. gadā) ir Jaunzēlandes fantāzijas, zinātniskās fantastikas un šausmu autore. Viņa ir nominēta vairākām balvām, un viņas pirmais romāns tika publicēts 2019. gadā.

Biogrāfija

Mjuira dzimusi 1985. gada 14. martā Jaundienvidvelsā, Austrālijā. Viņa pārcēlās uz Jaunzēlandi, kad viņai bija deviņi mēneši, un uzauga Hovikā, Jaunzēlandē. 2010. gadā viņa pabeidza mācības, ieguva izglītību. Viņa ir arī Clarion Workshop absolvente 2010. gadā. Pašlaik viņa dzīvo un strādā Oksfordā, Apvienotajā Karalistē, kopā ar savu vīru, kuru apprecēja 2014. gadā. Kad viņu intervē, viņa identificē sevi kā lesbieti.

Darbs

Mjuiras novele "Dziļūdens līgava", kas publicēta Fantāzijas un zinātniskās fantastikas žurnālā 2015. gadā, tika nominēta Nebula balvai par labāko noveleti, Pasaules fantāzijas balvai - īsā daiļliteratūra, Eugija balvai un Šērlija Džeksona balvai par labāko noveli.

"Gideona Devītā", Mjuiras pirmais romāns un trilogijas "Slēgtais kaps" pirmā grāmata, tika publicēts 2019. gadā. Tas tika nominēts 2020. gada Locus balvai par labāko pirmo romānu un 2020. gada Crawford balvai, ko katru gadu pasniedz Starptautiskā fantastikas asociācija Māksla. Tas tika nominēts Nebula balvai kā labākais romāns un Hugo balvai kā labākais romāns. Tas finišēja trešajā vietā Goodreads Choice balvā par labāko zinātnisko fantastiku 2019. gadā. Čārlza Strosa priekšējā vāka fragments šo stāstu raksturo kā "Lesbiešu nekromanti pēta spoku gotu pili kosmosā!" Konstance Greidija atzīmē: "Visā laikā Mjuiras proza ​​ir gluda un piespiedu kārtā nolasāma. Viņai ir ģēnijs, kas ļauj nemanāmi nobīdīt savu balsi no Lavkrafta gotikas režīma slenga laikmetīgā režīmā, nekad nepazeminot ne vienu, ne otru lētas komēdijas dēļ. Tā vietā mūsdienu režīms liek Varoņu sastāvu jūst pazīstami un atpazīstami, Lovekrafta šausmas liek pasaulei justies plaši un šausminoši, un paslīdēšana starp abiem spēkiem grāmatā virzās uz priekšu." Džeisons Šīhans sacīja:" Arī Devītā Gideona ir pārāk smieklīga, lai būtu šausmīga. Dumja kā zinātniskā fantastika, tajā ir pārāk daudz kosmosa kuģu un automātisko durvju, lai būtu fantāzija, un tajā ir daudz asiņaināku sadalījumu nekā jūsu vidējā salona romantikā. Tas ir pavisam savs - izcili oriģināls, nekārtīgs un dīvains darbs tieši caur to."

Otra triloģijas grāmata "Harrow the Devinth" tika publicēta 2020. gada augustā, un tai sekos "Alecto the Ninth" 2021. gadā. [Kurš var iztulkot labāk no angļu valodas, skatieties Vikipēdijas saitē. - t.p.]

https://en.wikipedia.org/wiki/Tamsyn_Muir