Taša Suri. Jasmīna tronis

Degošās karalistes, triloģija.

Autore "Smilšu impērijai" un "Pelnu valstībai" Taša Suri darbā "The Jasmine Throne", aizsākot jaunu triloģiju pasaulē, kuru iedvesmojusi Indijas vēsture un eposi, kurā ir sagūstīta princese un kalpone, kuras rīcībā ir aizliegta maģija, kļūst par maz ticamiem sabiedrotajiem tumšajā ceļojumā, lai glābtu viņu impēriju no princeses nodevēja brāļa.

Sava brāļa diktatora ieslodzītā Malīni savas dienas pavada izolācijā Hiranā — senā templī, kas reiz bija vareno, maģisko nemirstīgo ūdeņu avots, taču tagad tas ir tikai nedaudz vairāk par trūdošām drupām.

Prija ir kalpone, viena no vairākām, kas katru vakaru dodas nodevīgā ceļojumā uz Hiranas virsotni, lai iztīrītu Malini kambarus. Viņa priecājas būt anonīma barga, ja vien tas nevienam neļauj uzminēt bīstamo noslēpumu, ko viņa slēpj.

Bet, kad Malīni nejauši liecina par Prijas patieso dabu, viņu likteņi kļūst neatgriezeniski sapinušies. Viena ir atriebīga princese, kas cenšas gāzt brāli no troņa. Otra ir priesteriene, kura vēlas atrast savu ģimeni. Kopā viņas mainīs impērijas likteni.

https://www.goodreads.com/book/show/50523477-the-jasmine-throne

The Oleander Sword

Pareģojums par bezvārda dievu — vārdi, kas pasludināja Malīni par likumīgo Parijatdvipas ķeizarieni — ir izrādījies svētība un lāsts. Viņa ir apņēmības pilna pretendēt uz troni, ko liktenis viņai piedāvāja. Bet pat ar dusmu spēku viņas sirdī un lojālu vīriešu armiju viņai līdzās, brāļa atcelšana būs brutāla un asiņaina cīņa.

Nemirstīgo ūdeņu spēks plūst caur Prijas asinīm. Trīsreiz dzimusī priesteriene, Ahirānijas vecākā, Prijas sapnis ir redzēt, ka viņas valsts tiek atbrīvota no puves, kas to nomoka: gan Paridžatdvipas indīgās valdīšanas, gan ziedošās slimības, kas lēnām izplatās visās dzīvajās būtnēs, dēļ. Bet viņa vēl nesaprot, cik patiesa ir viņas nestā maģija.

Viņu izvēlētie ceļi kādreiz viņas šķīra. Taču Malini un Prijas dvēseles paliek tikpat savstarpēji saistītas kā viņu likteņi. Un viņas drīz saprot, ka apvienošanās ir vienīgais veids, kā glābt savu valstību no tiem, kuri labprātāk redzētu, ka tā nodeg, pat ja tas viņiem maksās daudz.

Gaidāma 2022. gada augustā.

https://www.goodreads.com/book/show/53446712-the-oleander-sword

Trešā daļa gaidāma 2023. gadā.

https://www.goodreads.com/series/290186-burning-kingdoms

Autore.

Taša Suri ir dzimusi Apvienotajā Karalistē, bet bērnības brīvdienās apceļoja Indiju. Tagad viņa ir bibliotekāre Londonā un studējusi angļu valodu un radošo rakstīšanu Vorvikas universitātē.

https://www.goodreads.com/author/show/17718309.Tasha_Suri

Mājaslapa.

Taša Suri ir godalgotās grāmatu "The Books of Ambha" dilo;ģijas ("Smilšu impērija" un "Pelnu valstība") un episkās fantāzijas "The Jasmine Throne" autore. Viņas gaidāmie romāni ietver "The Oleander Sword", "The Jasmine Throne" turpinājumu, un "What Souls Are Made Of", YA remiksu "Wuthering Heights". Viņa ir rakstīšanas pasniedzēja, neregulāra bibliotekāre un kaķu saimniece. Viņa ir saņēmusi Britu fantāzijas biedrības balvu par labāko jaunpienācēju (Sidneja Dž.Bounds) un ir nominēta Astounding Award un Locus balvai kā labākais pirmais romāns. Viņas debijas romānu "Smilšu impērija" žurnāls TIME nosauca par vienu no 100 visu laiku labākajām fantāzijas grāmatām. Kad viņa neraksta, Tašai patīk raudāt par televīzijas šoviem, pirkt pārāk daudz piezīmju grāmatiņu un ļauties savai kaislībai lasīt par Dienvidāzijas vēsturi. Viņa dzīvo kopā ar savu ģimeni viegli spoku apspīdētā mājā Londonā.

ASV literārajā aģentūrā Triada viņu pārstāv Laura Kroketa.

https://tashasuri.com/

Intervija.

https://thenerddaily.com/tasha-suri-author-interview/