Tāds mazs apskats no manis...

Mutanti X

Mutanti X (Mutant X)

xcilveki

TV seriālu Mutanti X radīja Marvel Studija, kas ir apakšnozare Marvel komiksiem. (Tiem, kam strādā smadzenes ļaušu pašiem atminēt kāds ir viens no slavenajiem komiksiem ko ir radījuši „Marvel Comiks”) Un tomēr seriālam nav nekāda sakara ar slaveno Marvel komiksu pasauli, kura saucas X cilvēki. Seriāls savu pirmizrādi piedzīvoja 2001. gada 6. oktobrī. Stāsta centrā ir Grupējums, kurš dēvē sevi par Mutantiem X. Tā ir mutantu grupa, kura gēnu inženierijas rezultātā ir ieguvuši īpašas spējas. Tagad, kad kompānija, kura bija veikusi savus eksperimentus ar tūkstošiem cilvēku, kuri neko nenojauta par šo eksperimentu esamību- vēlās kontrolēt sevis izveidotos mutantus- savām vajadzībām. Mutanti X meklē savus biedrus pa visu pasauli un palīdz tiem izbēgt no kompānijas Genoms X.

 

 

Seriālā ir redzami ļoti skaisti dabas skati, filmēti Toronto, Ontario un Kanādā. Par nožēlu visa dabīgā cienītājiem, bet par lielu prieku datorgrafikas faniem, jāatzīst, ka seriālā lielākoties ir redzama ļoti kvalitatīva datorgrafika un diezgan daudzas seriālā svarīgas fīčas balstās uz tehnoloģijām. Papētot Marvel pasauļu enciklopēdijas var nonākt pie secinājuma, ka, kaut gan TV seriāls Mutanti X neattiecas uz komiksu pasauli tomēr dažu saskarsmes vietu dēļ to var uzskatīt par pilnībā alternatīvu realitāti Marvel multiplikācijas pasaulei.
Neskatoties uz to, ka Krievijas kanālos šis seriāls netika atradis savu nišu un tika novērtēts ar zemiem reitingiem- pasaulē tas sasniedza diezgan augstus rezultātus un tika ieplānots filmēt seriāla ceturto sezonu, kas diemžēl dažādu apstākļu dēļ tika atcelta, kā rezultātā seriāls piedzīvoja savas pēdējās sērijas iznākšanu 2004. gada 17. maijā.
Nevarētu teikt, ka seriāla aktieru sastāvs būtu pārāk pazīstams mūsdienu latviešu skatītājiem, tomēr tiem, kas vēl atceras seriālu „Supermens” noteikti atmiņā būs palicis šarmantais Leksa Lutora attēlotājs John Shea, kurš šajā seriālā tēlo vienu no centrālajiem personāžiem vārdā Adams- Genoma X zinātnieku, kurš pameta valdības kontrolētās teritorijas, lai izveidotu Mutantus X un ir viens no mutantu radītājiem. Tāpat iespējams, ka kāds atceras aktrisi Victory Prat, kura ir tēlojusi tādos seriālos kā: Cleopatra 2525, Xena: Warrior Princess un CSI Lasvegas. Victor Webster, jūs noteikti, ka pazīstat kā: Roberto Chavez iekš CSI Maiami un Denu Hoganu iekš NCIS. Žēl, bet jāatzīst, ka pārējie seriāla aktieri: Forbes March un Lauren Lee Smith nav tikuši manīti mūsu televīzijā demonstrētajos seriālos vai vismaz man nav nekādas informācijas par to. Visā visumā mans seriāla vērtējums pilnīgi noteikti ir 9/10