Tā darbojas vienādošana... profesors ar piemēru pierāda to.

Ekonomikas pasniedzējs pastāstīja, kā viņš iegāza veselu grupu.

Reiz studentu grupa centās pierādīt, ka sociālisms "strādā": sociālismā neviens nebūs pārāk bagāts, taču arī nabagu nebūs. Tā teikt - visi būs vienlīdzīgi! Profesors teica, labi, veiksim šajā klasē eksperimentu, nodibināsim sociālismu. Visi saņems vidējo atzīmi, ko sarēķināsim no visu studentu nopelnītajām atzīmēm. Tādā veidā neviens neizgāzīsies, lai gan nevienam nebūs arī "teicami".

 

 

Pēc pirmā kontroldarba atzīmes tā arī sarēķināja un visi saņēma atzīmi "labi". Studenti, kas mācījās cītīgi, bija apbēdināti, studenti, kas mācījās vāji - iepriecināti. Taču otrā kontroldarba laikā, studenti, kas mācījās maz, mācījās vēl mazāk - atzīme taču tik un tā būs laba! Tie, kas mācījās cītīgi, nolēma, ka arī grib vieglāk tikt cauri, tāpēc neiespringa... Rezultātā visi saņēma atzīmi "apmierinoši". Vairs neviens nebija priecīgs.

Kad pagāja trešais kontroldarbs, izrādījās, ka visiem vidējā atzīme sanāca "neapmierinoši". Rezultāti tā arī neuzlabojās, sākās strīdi, pārmetumi, lamāšanās, naids, jo neviens nevēlējās mācīties labi citu vietā.

Sociālisms klasē izgāzās. Vienlīdzība dažādu cilvēku vidū izrādījās neiespējama.

No saites: http://storyfox.ru/post/kak-rabotaet-uravnilovka-professor-chetko-obyasnil-molodets/