Stīvens Donaldsons. Iekšējais karš

Apraksts par autora daiļradi

1. sējums. The War Within

Ir pagājuši divdesmit gadi, kopš Belegeras princis Bifalts atklāja Pēdējo grāmatu krātuvi un tur paslēptās burvestības. Pēc Krātuves maģistra pavēles un apmaiņā par maģijas atjaunošanu abās karaļvalstīs Belegera un Amika pārtrauca karu, ko tās bija vedušas paaudzēm ilgi. Viņu savienību apzīmogoja Bifalta laulība ar Amikas kroņprincesi Estiju. Bet pamiers - un viņu laulība - nav bijusi viegla.

Tuvojas briesmīgs karš, no kura karalis Bifalts un karaliene Estija baidījās. Senais ienaidnieks ir atklājis arhīva atrašanās vietu, un varenais tumšo spēku pulks gatavojas uzbrukt bibliotēkai un iegūt visas maģiskās zināšanas, kuras tā sargā. Ienaidnieks iznīcinās visus ceļā esošos vīriešus, sievietes un bērnus, visus Belegeras un Amikas iedzīvotājus.

Kad viņu aliansi grauj vecas viltības un sazvērestības draudi, būs vajadzīgs viss monarhu spēks un griba, lai iedvesmotu karaļvalstis kļūt par vienotām, lai aizsargātu savu dzimteni, vai arī viss tiks zaudēts....

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/738589/

2. sējums. The War Within (The Great God's War)

Episkās fantāzijas "Iekšējais karš" otrais sējums. Trešais iznāks nākamgad. Apraksts te dublē iepriekšējo.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/738590/

Dzimis: 1947 g. 13. maijā, Klīvlendā, Ohaio, ASV

Pseidonīms: Rīds Stīvens.

Stīvens R. Donaldsons ir amerikāņu rakstnieks. Dzimis 1947. gadā Klīvlendā, Ohaio štatā. Dzīvoja Indijā, kur viņa tēvs strādāja klīnikā. Pēc atgriešanās Amerikas Savienotajās Valstīs viņš pabeidza Vorkesteras koledžu ar medicīnisko grādu un divus gadus strādāja slimnīcā. Viņš ir beidzis Kentas universitāti ar filoloģijas grādu, iestājies augstskolā, taču savu darbu neaizstāvēja, pilnībā pārejot uz literāro darbību. Kopš 1979. gada viņš ir profesionāls rakstnieks. Dzīvo Korallesā, Ņumeksikā. Debija bija romāns "Lorda Faula lāsts" - pirmā daļa no sērijas "Neticīgā Tomasa Kovenanta hronika" («The Chronicles of Thomas Covenant the Unbeliever»), kuru Donaldsons raksta kopš 70. gadu sākuma. Ir teikts, ka pirms Lesters Del Rejs nolēma publicēt šo darbu toreiz nesen atvērtajā Del Rey Books 1977. gadā, to noraidīja 47 izdevēji! Ilgu laiku "Hronikas" sastāvēja no divām triloģijām un stāsta "Žildenas uguns". Pēc pirmās triloģijas iznākšanas Donaldsonam tika piešķirta Džona V. Kempbela 1979. gada balva par labāko jaunpienācēju. Tomass kovenants atnesa autoram atzinību un popularitāti. Un 20 gadus vēlāk Donaldsons atgriezās savā ciklā ar romānu "Zemes rūnas" (2004; nominēts Pasaules fantāzijas balvai-2005), ar kuru sākās "Tomasa Kovenanta pēdējās hronikas" («The Chronicles of Thomas Covenant the Unbeliever»), 2007. gada rudenī tie tika papildināti ar romānu "Fatal Revenant". Zināmi arī vēl divu romānu nosaukumi, kuri it kā iekļauti "Pēdējās hronikās"— «Against All Things Ending» и «The Last Dark».  

Apdāvināts literārais autors, kurš izveidoja pats savu pasauli, kritiķi Donaldsonu bieži dēvē par “Tolkina mantinieku” (ar kura slaveno triloģiju Donaldsona grāmatām ir daudz kopīga), un jaunās fantāzijas meistaru paaudzes vidū viņu biežāk salīdzina ar Džinu Vulfu. Kritiķi norāda, ka daudzos Kovenanta hronikas sižeta elementos ir atsauces uz Ričarda Vāgnera Nibelungu gredzenu, bet ar “pretēju zīmi”. Donaldsona otro fantāzijas sēriju (patiesībā tas bija viens milzīgs romāns, kas pēc publicēšanas sadalījās uz pusēm) veido „Viņas sapņu spogulis” («The Mirror of Her Dreams», 1986) un „Cilvēks izbrauc cauri” («A Man Rides Through», 1987). Šis darbs izrādījās vieglāks - romantiskās fantāzijas žanrā. Donaldsona īsie un garie stāsti, kurās ietilpst arī reāli dārgakmeņi, ir iekļauti divos krājumos — «Daughter of Regals and Other Tales» (1984; Balrog 1985; nominēta Locus 1985 (7. vieta)) un «Reave the Just and Other Tales» (1998; piešķirta Pasaules fantāzijas balvai-2000). Donaldsona jaunā, šoreiz zinātniskās fantastikas, kosmosa operu sērija - "Lēciens" ("Gap", mēs to tulkojām kā "Dziļā telpa") - sastāvēja no 5 romāniem un tika izdota 90. gadu pirmajā pusē. Sērija, kas tika atvērta ar “The Gap Into Conflict: The Real Story” (1990), baudīja zināmu popularitāti, taču tā bija tālu no Kovenanta cikla slavas. Donaldsons ir arī četru detektīvromānu sērijas “The Man Who” autors, no kuriem trīs sākotnēji izdevis Ballantine ar pseidonīmu Reed Stephens – “Cilvēks, kurš nogalināja savu brāli” (1980), “Cilvēks Kurš riskēja ar savu partneri" (1984) un "Cilvēks, kurš centās aizmukt" (1990). Desmit gadus vēlāk Tor Books ar savu vārdu izdeva sērijas ceturto grāmatu "Cilvēks, kurš cīnījās viens pats" (2001), un pēc tam 2002.-2004. Gadā pirmie trīs tika atkārtoti izdrukāti.

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/author/192638-stiven-donaldson

Mājaslapa.

https://www.stephenrdonaldson.com/

Darbi.

Published Works:

 

 

   "The Chronicles of Thomas Covenant the Unbeliever"
   "The Second Chronicles of Thomas Covenant"
   "The Last Chronicles of Thomas Covenant"
   "Mordant's Need"
   the GAP sequence
   the Mick Axbrewder/Ginny Fistoulanovels
   two short story collections
   "The King's Justice"
   "The Augur's Gambit"
   "The Great God's War Trilogy"

 

Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Stephen_R._Donaldson