Stanislavs Slavins. Kosmonautikas 100 lielākie noslēpumi.

(Jāpiezīmē, ka šis apraksts sagatavots vēl pirms otrā Krievijas iebrukuma Ukrainā - t.p.)

Grāmata stāsta par kosmonautiku, sākot ar cilvēces senākajiem sapņiem par lidojumiem prom no Zemes. Tiek apskatīta arī zinātniskās fantastikas vēsture šajā jautājumā un viltus ziņas par pirmajiem cilvēku lidojumiem kosmosā pirms Gagarina. Arī nacistu plāniem, kas bija, vai tika, vai netika realizēti?

https://www.litres.ru/stanislav-slavin/100-velikih-tayn-kosmonavtiki/chitat-onlayn/

Jūs maldāties, ja uzskatāt, ka sapnis par kosmosa izpēti un starpplanētu ceļojumiem radās 19. un 20. gadsimtā. Jau Senās Babilonas priesteriem un ķīniešu astronomiem pirms aptuveni 5000 gadiem bija primāras idejas par kosmosu un debess ķermeņiem. Thales of Miletus (VI gadsimts pirms mūsu ēras), kuru bieži dēvē par grieķu astronomijas tēvu, nodibināja skolu, kurā, iespējams, pirmo reizi sāka runāt par to, ka mūsu planēta nemaz nav plakana. Un vēl viens grieķu zinātnieks Aristarhs 280. gadā pirms mūsu ēras. pat mēģināja izmērīt Saules un Mēness relatīvo attālumu no Zemes.

https://my-shop.ru/shop/product/1161919.html

Stanislavs Nikolajevičs Slavins ir žurnālists, daudzu populārzinātnisku rakstu un aprakstu autors. [Protams, viņš nav Pervušins, bet arī raksta saistoši. - t. p. ]

https://www.koob.ru/slavin/

Militārās kosmonautikas vēsture.

Grāmata ir veltīta vietējās un ārvalstu militārās kosmonautikas attīstības vēsturei. Autors populārā formā runā par mazpazīstamiem kosmosa izpētes aspektiem. Lasītājs uzzinās par pirmajiem kosmosa dzinēju un kuģu projektiem, par daudzajām grūtībām, kas cilvēcei bija jāpārvar ceļā nezināmajā; iepazīsies ar pirmajām, dažkārt fantastiskajām doktrīnām par zemes un kosmosa izpēti un izmantošanu, ar pirmā apkalpotā un bezpilota kosmosa kuģa ierīci un daudzām citām. Grāmata ir adresēta visiem, kurus interesē kosmosa izpēte, raķešu tehnika un militārās tehnoloģijas.

https://market.yandex.ru/product--slavin-s-n-istoriia-voennoi-kosmonavtiki/561000078

Impēriju kosmiskā kauja. No Pēnemindes līdz Pļeseckai.

[Liekas tā pati grāmata, tikai ar citu nosaukumu. - t.p.]

Grāmata ir veltīta vietējās un ārvalstu militārās kosmonautikas attīstības vēsturei. Autore populārā formā runā par mazpazīstamiem kosmosa izpētes aspektiem. Lasītājs uzzinās par pirmajiem kosmosa dzinēju un kuģu projektiem, par daudzajām grūtībām, kas cilvēcei bija jāpārvar ceļā nezināmajā; iepazīsies ar pirmajām, dažkārt fantastiskajām, doktrīnām par zemes un kosmosa izpēti un izmantošanu, ar pirmā pilotējamā un bezpilota kosmosa kuģa ierīci un daudzām citām. Grāmata ir adresēta visiem, kurus interesē kosmosa izpēte, raķešu tehnika un militārās tehnoloģijas.

livelib.ru:

https://www.livelib.ru/book/1000731073-kosmicheskaya-bitva-imperij-ot-penemyunde-do-plesetska-s-n-slavin

Pielikums. Helmuts Grettrups: Trešā reiha zinātnieks, kurš izveda PSRS kosmosā. Bija Vernera fon Brauna vietnieks. Attēlā, pašā vidū.

https://russian7.ru/post/gelmut-grettrup-uchyonyy-tretego-rey/