Spānijā atrasta pazudusī pilsēta Atlantīda

15.mar 2011, mango.lv

image001Iespējams, atrisināta viena no noslēpumainākajām mīklām cilvēces vēsturē un atrasta leģendām apvītā zudusī pilsēta Atlantīda – amerikāņu zinātnieku grupa apgalvo, ka Atlantīda atrados purvājā netālu no Spānijas dienvidu krastiem, ziņo izdevums The Telegraph.

 

 

Zinātnieku grupa - arheologi un ģeologi - no Hartforda universitātes ASV profesora Ričarda Froinda vadībā divus gadus pavadījuši, pētot kādu purvainu apvidu ziemeļos no Spānijas pilsētas Kadisas, un tieši tur arī atrastas liecības par seno pilsētu.

Atlantīda atrodoties zem biezas māla nogulšņu kārtas, bet zinātnieki to atraduši, izmantojot spēcīgus radarus, digitālo karšu un satelītu uzņēmumus.

"Es uzskatu, ka mēs esam atraduši labāko kandidātu tam, kas uzskatāms par civilizācijas sākumu... viena no lielākajām un senākajām pilsētām atrodas milzīga purva dibenā. Mēs atradām to, ko nekad neviens nebija redzējis, tāpēc tam ir liela vērtība," atklājumu vērtējis profesors Froinds, kurš jau saņēmis kritiku no spāņu arheologiem par viņu ilgo gadu pētījumu "nozagšanu".

Šobrīd zinātnieki izvirzījuši pieņēmumu, ka Atlantīdu no zemes virsmas savulaik noslaucījis spēcīgs cunami, bet šai hipotēzei apstiprinājums vēl nav gūts.

Ekspertu pārliecību par to, ka Atlantīda tiešām atradusies mūsdienu Spānijas teritorijā, stiprina tas, ka zinātnieki valsts centrālajā daļā atraduši vēl vairākas arheoloģiskas liecības - pilsētu un pieminekļu paliekas, kuras varētu būt radījuši no Atlantīdas izglābtie bojāgājušās pilsētas iedzīvotāji.

Atlantīdas eksistence un bojāeja jau gadu tūkstošiem satraukusi cilvēku prātus - sengrieķu filozofs Platons rakstīja, ka sala atradusies Gibraltāra šaurumā un nogrimusi pēc tās iedzīvotāju neveiksmīgā mēģinājuma iekarot Atēnas ap IX gadu tūkstoti pirms mūsu ēras.

Šie Platona apraksti izmantoti vēlākajos pētījumos, un zinātnieki ik pa brīdim minējuši dažādas iespējamās Atlantīdas atrašanās vietas, aptverot visnotaļ plašu reģionu, bet neviena no šīm versijām līdz šim oficiālu apstiprinājumu nav guvusi.

Oriģinālu lasiet šeit