Sjūzena Neipīra: Hajao Mijadzaki brīnumainās pasaules.

Susan Napier. Miyazakiworld. A Life in Art

Hajao Mijadzaki ir lielākais animators pasaulē. Un vienkārši brīnumdaris.

Te vienisprātis ir visi, kas kādreiz ir redzējuši viņa darbus: "Mans kaimiņš Totoro", "Princese Mononoke", "Spoku aiznestie" un daudzas citas pilnmetrāžas multfilmas.

Mijadzaki fenomens ir tajā, ka viņš ir atradis bērnu, kas mīt katrā no mums. Viņš atstāj nopietnu un pieaugušu cilvēku pasauli citiem režisoriem, bet pats ieskauj mūs laimīgajā bērnības pasaulē.

Viņa darbos atdzīvojas fantāzija, šausmenes un sapņi. Mēs zinām, ka meža glabātājs pašlaik guļ, taču drīz iestāsies nakts un viņš izies pastaigā. Zinam, kāpēc līst lietus, kāpēc pūš vējš, kāpēc bērnībai nav jābeidzas, kāpēc starp mums dzīvo Mijadzaki.

"Oskara" balva, astoņas «Tokyo Anime Award» balvas, sešas japānas kinoakadēmijas prēmijas  — balvas var pārskaitīt bezgalīgi.

Grāmata, ko jūs turat rokā, pašlaik ir vienīgā grāmata krievu valodā par lielā meistara daiļradi. Tā ir atslēga, lai saprastu pašu Mijadzaki, mēģinājums paskatīties uz viņa daiļradi caur viņa biogrāfijas prizmu.

Sjūzena Neipira izvedīs jūs caur visām 11 multfilmām, iepazīstinās ar varoņiem, palīdzēs saprast viņu raksturus, norādīs uz tēliem un simboliem, ko meistars ir nomaskējis. Te jūs redzēsiet, kādi notikumi ir risinājušies paša animatora dzīvē šajā periodā un kā tie ir ietekmējuši varoņus.

Grāmata kļūs par lielisku dāvanu, gan Hajao Mijadzaki daiļrades cienītājiem, kā arī tiem, kuri tikai tagad atklāj sev viņa darbu brīnumaino pasauli.

https://www.labirint.ru/books/721315/

Par oriģinālu.

https://yalebooks.yale.edu/book/9780300226850/miyazakiworld

Susan Jolliffe Napier (dzimusi 11. oktobrī, 1955) ir Japānas programmas profesore Tafta Universitātē. Agrāk viņa bija Mitsubishi Japānas literatūras un kultūras profesore Teksasas Universitātē Ostinā. Viņa ir strādājusi arī kā viesprofesore Hārvardas Universitātes Austrumāzijas valodu un civilizāciju departamentā, kā ari kino un mēdiju jomā Pensilvānijas Universitātē. Neipīra ir arī anime un mangas kritiķe. Viņas vecāki ir Hārvadas akadēmiķi. Pirmā interese par anime viņai radās, kad kāds students parādīja viņai "Akiru". To viņa izmantoja savā trešajā grāmatā "No Akiras līdz princesei Mononoke". Viņas pirmā grāmata bija "Fantastika modernajā japāņu literatūrā" (1996).

https://en.wikipedia.org/wiki/Susan_J._Napier

Intervija.

https://mmlafleur.com/mdash/susan-napier-interview

Par citiem recenzentiem.

http://www.nausicaa.net/miyazaki/mh/impressions.html

Anotācija grāmatai "No" Akira" līdz "Howl's Moving Castle”. Kā japāņu animācija izmainīja kino pasauli”.

"Akira", "Spirited Away", "Grave of the Fireflies" - šīs animācijas filmas zina pat tie, kas ir tālu no anime pasaules. Tas tāpēc, ka šie filmu šedevri ir tikuši ārpus sava žanra un kļuvuši par vienu no izcilākajām "nopietnā" kino filmām.

Aizraujošs jaunums no Hajao Mijazaki burvju pasaules visvairāk pārdotās autores Sjūzenas Neipīras ir grāmata, kas uz visiem laikiem mainīs jūsu izpratni par anime. Izdevumā “From Akira to Howl's Moving Castle” Neipīra sīki izpēta tēmas, sižeta detaļas un Lieldienu olas, kas paslēptas japāņu animācijas filmās — tajās, kuras esat redzējis ne reizi vien.

Šī grāmata palīdzēs ieraudzīt jūsu iecienītākās filmas "no iekšpuses uz āru" un rast atbildes uz dažādiem jautājumiem:

- Kas ir shojo fenomens un kā tas atspoguļojas filmās “Spirited Away” un “Howl's Moving Castle”?

– Kā princese Mononoke iznīcina mītus par tradicionālo japāņu pašidentifikāciju?

- Kādu lomu spēlē tehnoloģija “Ghost in the Shell”?

Sagatavojieties uzzināt, kā japāņu animācija ir radījusi revolūciju pasaules kino, nosakot savus noteikumus un iekarojot miljoniem skatītāju sirdis. No “Akira” līdz “Howl's Moving Castle” uz visiem laikiem mainīs jūsu domāšanu par anime žanru.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/830149/

Un citi.

Kriss Stakmans: Anime pasaule. No Pokemon līdz Death Note. Kā ir mainījusies japāņu animācijas pasaule

Anime Impact!

"Tātad ... es jūs brīdinu: viss, ko jūs tagad lasāt, var šķist muļķīgs un pat melodramatisks. Bet tas nav rakstīts ar manām rokām. Tas bija rakstīts ar manu sirdi un mīlestību. Vai jūs saprotat, ko es domāju?"

- Augusts J. Babingtons, viens no šīs grāmatas autoriem

Kinokritiķis un slavenais video emuāru autors Kriss Stakmans kopā ar līdzautoriem ir sarakstījis ļoti īpašu un burvīgu grāmatu par japāņu animāciju. Iekšpusē jūs atradīsiet desmitiem atsauksmju un personisku stāstu no dažādiem cilvēkiem par to, kā anime mainīja viņu dzīvi. Šis nav tikai populārāko filmu saraksts (to var viegli atrast internetā). Šīs ir pārdomas par anime ietekmi uz vairākām paaudzēm.

“No Ghost in the Shell” līdz “Tavs vārds”, no “Cowboy Beepop” līdz “My Neighbor Totoro”, no “Pokemon” līdz “Naruto”, no “Sailor Moon” līdz “Death Note”, katra šīs grāmatas anime var izraisīt nostalģijas vilni, būt negaidīts atklājums, atrodoties prom vakarā vai palīdzēt jums. tikt galā ar sarežģītu situāciju. "Anime World" ir par to, kas padara anime ne tikai izklaidi, bet arī īstu mākslu ar miljoniem sekotāju visā pasaulē.

Ja kāds no jūsu draugiem joprojām uzskata, ka anime ir "tikai bērnu multfilmas", ļaujiet viņam izlasīt šo grāmatu.

Sīkāka informācija: https://www.labirint.ru/books/805421/