Sjūzena Hila. Nāve zem maskas

Kembridžas vecā profesora viesistabā atrodas 18. gadsimta glezna, kurā attēlota Venēcijas karnevāla aina.

Un kādu dienu aukstā ziemas naktī novecojoša skolotāja atklāj savu šausmīgo noslēpumu bijušajam skolēnam. Drūmā aina nav tikai ikdienišķa aina, bet slazds nezinātājam. Skatīties uz gleznu nozīmē spēlēties ar neredzamajiem dēmoniem, ko tā slēpj, un kļūt par tās drausmīgā skaistuma upuri...

https://azbooka.ru/books/smert-pod-maskoy

Sieviete melnā

Il Māršas savrupmāja lepni un vientuļi paceļas pāri sāls purvu plašumiem. Jaunais Londonas advokāts Artūrs Kips sava biroja uzdevumā dodas uz savrupmājas pēdējād īpašnieces bērēm un pat nenojauš, kādi briesmīgi noslēpumi var slēpties aiz tās tumšajiem logiem. Bet, kad viņš saimnieces bērēs satiek dīvainu jaunu sievieti, kas ģērbusies pilnīgi melnā, viņa sirdī iezogas nemiers. Uz Artūra jautājumiem par to, kas ir šī noslēpumainā sieviete, cilvēki atbild klusējot. Neviens nevēlas runāt par sievieti melnā – vai bailes liek aizvērt muti?

2012. gadā britu režisors Džeimss Vatkinss pēc romāna motīviem uzņēma tāda paša nosaukuma filmu, kas guva lielus panākumus. Galveno lomu filmā atveidoja Daniels Redklifs, kurš slavens ar Harija Potera lomu slavenajā filmu sērijā pēc Dž.K.Roulingas romāniem.

https://azbooka.ru/books/zhenshchina-v-chernom

Sakvojāžs ar kodēm. Spoku stāsti

Slavenās angļu rakstnieces, prestižu nacionālo balvu ieguvējas Sjūzenas Hilas krājumā iekļauti četri stāsti par citpasaules spēkiem un spokiem. Šajos stāstos ar izsmalcinātu gotikas piesitienu tiek dzēsta plānā robeža starp reālo un iedomāto, dodot vietu tumšām, traģiskām, noslēpumainām parādībām. Ir ļaunās kodes, kas izlido no nekurienes un pārvērš galvenā varoņa dzīvi par īstu murgu, un spoku zēns, kurš negaidīti parādās internātskolā un arī pēkšņi pazūd, un noslēpumains jauns darbinieks, no kura pūš pagrimums un nāve. ofiss, un žultaina vecene, kas šausminās visu ģimeni ne tikai dzīves laikā, bet arī pēc nāves, uzrodas padēla mājā un terorizē bērnus. Noslēpumaini un sirreāli, šie stāsti vietām ir aizkustinoši, vietām biedējoši baisi , vietām smieklīgi.

https://azbooka.ru/books/sakvoyazh-s-motylkami-istorii-o-prizrakakh

Grāmatas krieviski

https://knijky.ru/authors/syuzen-hill

Sjūzena Hila (Dame Susan Hill, Lady Wells, DBE) — angļu rakstniece.

Sjūzena Hila dzimusi 1942. gada 5. februārī Skarboro. Izglītību ieguvusi Londonā King's College (Kembridža). 5 gadus Hila bija literatūras kritiķe laikrakstam "Coventry Evening Telegraph" un sniedza kritiskas daiļliteratūras apskatus periodiskajiem izdevumiem. Atzinība Sjūzenai Hilai nāca ļoti agri: 1970. gadā, divdesmit astoņu gadu vecumā, jauna rakstniece, kuras kontā jau bija trīs romāni, vienlaikus ieguva divas ievērojamas literatūras balvas Lielbritānijā: Somersets Mohems par romānu “Es esmu karalis pilī” un Dome Arts par stāstu krājumu “Albatross”. Viņas vēlākie darbi nepalika bez ievērības: romāns "The Nightbird" (1972) tika apbalvots ar Vitbrīdas balvu, bet otrais stāstu krājums "Kad viņi dzied un dejo" (1973) - ar Levellinas Raisas balvu. 30 grāmatu autore.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B8%D0%BB%D0%BB,_%D0%A1%D1%8C%D1%8E%D0%B7%D0%B5%D0%BD