Silvens Novels. Guļošie giganti

Par autora jauno grāmatu un nedaudz par viņu pašu.

Sleeping Giants

Braucot ar jaunu velosipēdu netālu no savas mājas nelielajā Dedvudas pilsētā, meitene vārdā Roze iekrīt pazemē. Pamodusies viņa atklāj dīvainu kvadrātveida kameru, kuras sienas ir pārklātas ar ciļņotiem paneļiem ar kvēlojošiem simboliem. Bet viņas glābēji redz vēl dīvaināku ainu: meitene sēž uz milzu metāla palmas.

Daudzus gadus dīvainais artefakts ir turējis noslēpumu - nav zināma nedz tā izcelsme, nedz radītāji, nedz tā radīšanas mērķis, un tūkstošiem gadu vecums šķiet neiespējams. Rouza Franklina, tagad fizisko un matemātisko zinātņu doktore, pamazām tuvojas risinājumam, taču pati nezina, ko beigās atradīs: mūžīgā miera atslēgu vai masu iznīcināšanas ieroci ...

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/616699/

Recenzija.

https://www.npr.org/2016/04/26/475021271/sleeping-giants-kicks-off-a-new-series-in-style?t=1614931651993

Par autoru.

Silvens Novels ir kanādiešu zinātniskās fantastikas rakstnieks, pazīstams kā grāmatu triloģijas "The Themis Files" autors. Viņš ir dzimis Kvebekas pilsētā un uzaudzis L'Ancienne-Lorette priekšpilsētā. Novels ir ieguvis izglītību Monreālas Universitātē un Čikāgas universitātē, un vada savu profesionālo tulkošanas aģentūru.

"Themis Files" triloģija sākas ar viņa debijas romānu "Miega milži" jeb "Guļošie giganti". Tas seko zinātnieku grupai, kuras vadībā ir fiziķe Roza Franklina, kad viņi izseko un saliek milzīgu noslēpumainas izcelsmes robotus, kas izkaisīti pa visu Zemi. Ideja par Gulošajiem milžiem viņam radās pirmo reizi, kad dēls lūdza uzbūvēt rotaļu robotu. Ne tikai kāds rotaļlietu robots, viņš vēlējās tādu, kuram bija pagarināts aizmugures stāsts, viņš vēlējās uzzināt, no kurienes robots nāca un ko tas darīja. Romāns ir rakstīts netipiskā formātā, izklāstīts turpinošos dialogos, žurnāla ierakstos un dokumentācijā, nevis izmantojot tradicionālo stāstījumu.

Nevels pirmo reizi iesniedza romānu literārajiem aģentiem 2014. gadā un saņēma 50 noraidījumus. Romānu publicēja Del Rey Books 2016. gadā. Tas sāka uzkrāt labvēlīgas atsauksmes pēc tam, kad Kirkus Reviews publicēja atzinīgu pārskatu par saņemto kopiju. Romāns, kurš bija ilgtermiņa pretendents uz Kanādas lasāmo izdevumu 2017. gadā, Sony Pictures ir izvēlējies attīstīt filmu un tika pārdots tulkošanai divdesmit valodās. Tas bija finālists 2016. gada Goodreads Choice balvās par labāko zinātnisko fantastiku, 2017. gada Compton Crook balvai un Konkordijas Universitātes pirmās grāmatas balvai 2016. gada Kvebekas Rakstnieku federācijas balvās.

Novels ir arī pasludināts par vienu no trim līdzautoriem gaidāmajā "Black Mirror" grāmatu projektā. Pirmo grāmatu paredzēts izlaist 2018. gada februārī, un tajā būs katra autora īsās daiļliteratūras kolekcija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sylvain_Neuvel