Sieviete apņēmusies iztikt no ūdens un saules gaismas

TVNET

Kāda ASV, Sietlas iedzīvotāja nolēmusi pārbaudīt teoriju, ka cilvēks var iztikt tikai no ūdens un saules gaismas, raksta «Daily Mail».

 Ritot eksperimenta sestajai nedēļai, 65 gadus vecā Navenna Šaina apgalvo, ka jūtas itin labi.

 Ēst viņa pārstāja 3.maijā, cenšoties pārbaudīt ideju, ka cilvēks dzīvībai nepieciešamās barības vielas var uzņemt arī tikai no saules gaismas. Cietu pārtiku viņa neuzņem jau kopš 30. aprīļa - pēdējās dienas pirms «saules gaismas diētas» sākšanas viņa pārtika no sulām.

 Šaina aktīvi dalās pieredzē arī ar sociālās vietnes «Facebook» un «Youtube» starpniecību.

 Savā nesenākajā video viņa skaidro, ka jūtas «ļoti labi» un tikai dažkārt uznāk sajūtu uzplūdi, kas attāli līdzinās izsalkumam.

Tomēr viss nav gājis tik gludi, kā varētu domāt, - dažkārt viņai nepatīkamas sajūtas rada «žults garša», nelabums un slikta dūša.

 

 

Eksperimenta sākumā

Pensionāre, kura ASV ir ieceļotāja no Lielbritānijas, skaidro, ka «īpašā diēta» ietekmējusi arī viņas sabiedrisko dzīvi. «Ēdiens ir arī socializēšanās veids, no kura atsakoties, jāiemācās kontaktēties arī citos veidos. Iedomājieties, kā ir doties uz kāzām, ballīti vai restorānu un neko neēst. Es to nevaru pat iedomāties,» viņa stāsta.

Plāno iztikt bez ēšanas pusgadu

Nevenna norāda, ka nez vai tikai no saules gaismas pārtiks visu dzīvi. Patlaban viņas mērķis esot četri līdz seši mēneši.

Sieviete mājā un tās apkārtnē ierīkojusi astoņas kameras, kas fiksē viņas ikdienas gaitas un būtu papildu stimuls un pierādījums tam, ka viņa slepus nenašķējas.

Patlaban Nevenna vairās iziet sabiedrībā un dienas vada savā mājā, skatoties filmas, vingrojot un gulšņājot. Viņai nācies atzīt, ka enerģijas, laikam ejot, kļuvis mazāk. «Šodien vingrot bija visai nogurdinoši.. Man pēc tam nācās atgulties,» viņa rakstīja 31. maijā.

Šo piecu nedēļu laikā viņas svars no 72 kilogramiem nokrities līdz 59, un vidukļa apkārtmērs sarucis par vairāk nekā 15 centimetriem.

«Man ir sajūta, ka patlaban esmu sasniegusi tādu punktu, kad mans ķermenis izlietojis visas iekārtās tauku rezerves, un tagad meklē, ko patērēt nākamo,» sieviete rakstīja 30. saules diētas dienā.

Bijuši nāves gadījumi

Šaina nebūt nav pirmā, kas nolēmusi izmēģināt pilnīgu atteikšanos no ēdiena, iztiekot ar saules enerģiju. «The Seattle Globalist» uzsver, ka pasaulē zināms vismaz par četriem šīs «diētas» piekritēju nāves gadījumiem.

Tikmēr «Daily Mail» ziņo, ka pasaulē ir aptuveni 5000 cilvēku, kuri apgalvo, ka spēj iztikt tikai no saules enerģijas un ūdens. Neskatoties uz diētas piekritēju apgalvojumiem, medicīnas eksperimentos līdz šim nav atrasti nekādi pierādījumi tam, ka cilvēks bez pārtikas tiešām ilgstoši varētu palikt dzīvs.

http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/467228-sieviete_apnemusies_iztikt_no_udens_un_saules_gaismas