Sestā kolonna.

"Piektā kolonna" (spāņu: Quinta columna) ir apzīmējums ārvalstu savervētiem vai tām simpatizējošiem aģentiem, kas nodarbojas ar karaspēka, valsts iedzīvotāju demoralizēšanu, piemēram, spiegojot, musinot uz nemieriem, ceļot paniku, veicot diversijas un citas pretvalstikas darbības.

Apzīmējums radās Spānijas pilsoņu kara laikā, kad viens no nacionālistu karavadoņiem, Emilio Mola, radio paziņoja, ka Madridei no četrām pusēm tuvojas četras nacionālistu armijas kolonnas (kolonna — karaspēka vienību grupa), bet "piektā kolonna" jau darbojas pilsētā, ar ko viņš domāja nacionālistu aģentus un atbalstītājus. Arī Otrā pasaules kara laikā šo vārdu salikumu lietoja, lai apzīmētu pretinieka aģentus savā valstī vai frontes aizmugurē.

(No vikipēdijas.)

Klausījos diskusiju vienā no Latvijas TV kanāliem situāciju pasaulē un draudiem, kas kļūst reālāki tā saucamā hibrīdkara apstākļos. Dzirdēju domas, kas iekrita prātā un gribējās ar tām padalīties. Viens no diskusijas dalībniekiem ieteicās, ka reālu draudu apstākļos mums jābaidās, ne tikai no iebrucējiem un tā sauktās "piektās kolonnas". Mums draudēs arī sestā kolonna un pat septītā.

 

 

Kas tad ir sestā kolonna? Tie ir cilvēki, kas ir pārliecināti, ka viss, ko stāsta mūsu informācijas līdzekļi, ir meli. Ka arī Rietumi melo, ka pastāv augstāko aprindu sazvērestība. Šie cilvēki cenšas būt trešā puse, tas ir nekur neiesastīties, taču īstenībā viņi vairāk ir tendēti ticēt pretējai pusei, jo nīst šo pusi. Kā teicienā: es mīļu šo zemi, bet ienīstu šo valsti. Nē, tieši naidīgo spēku atbalstītāji viņi nav, taču viņu pārliecība ir tāda, ka nekādu reālu briesmu nav. Situācija tiek pārlieku dramatizēta. Mums nekas nedraud, toties runas, ka mūs apdraud, kaitina un apvaino zināmo kaimiņu. Situācija tiekot mākslīgi saasināta. Mums nevajag maisīties citu valstu lietās, labāk paklusēt. Tad mūs neviens neievēros un nevērsīsies pret mums. Viņi, piemēram, joprojām netic, ka Krievijas karaspēka pārstāvji karo Austrumukrainā, ka "pieklājīgo cilvēciņu" piederība ir nepārprotama, ka pasažieru lidmašīnas notriecēji ir skaidri nosakāmi utt. Šāda nostāja viņiem pēc pašu domām, dod iespēju necensties aizstāvēt savu valsti, atraisa brīvas rokas, lai stāvētu malā, ja tiešām kaut kas notiks. Pie visa taču būs vainīga pati Latvija, kas būs pati izprovocējusi iebrukumu pārlieku sakaitinot pretējo pusi.

Sestās kolonnas darbību jau var just, ne tikai tepat, bet arī citur Eiropā. Tā ir Ungārijas pašreizējā līdera nostāja. Izteikti kreiso partiju darbība cituviet. Piemēram, Grieķijā. Tā, ko padomju laikos sauca par "Rietumu progresīvo inteliģenci" jau nekur nav pazudusi. Kas ir pat brīnumaini, jo Krievijā visu šo laiku pie varas ir labējie. Acīmredzot, tas ir naudas jautājums. Un šajās rindās mēs redzam tādus pazīstamus māksliniekus kā Žerārs Depardjē, Stīvens Sīgals, Mikijs Rurks un Ornela Muti, kurai tagad jāiet gandrīz vai cietumā, ja nesamaksās soda naudu par to, ka viltojusi slimības lapu, lai nevajadzētu piedalīties izrādē, bet būtu iespēja pusdienot kopā ar Putinu vēl tad, kad viņš bija premjerministrs un prezidenta postenī viņu aizvietoja "Dimons".

http://apollo.tvnet.lv/zinas/divi-slaveni-amerikanu-aktieri-kluvusi-par-putina-atbalstitajiem/661929

http://www.skats.lv/zinas/putina-slaveno-draugu-atbalsts.d?id=44846718

http://rt.com/news/235519-ornella-muti-jail-putin/

Papildinājums par Sesto kolonnu.
Mazliet papētīju vēsturi. Tie, ko šodien var saukt par "Sesto kolonnu" ir visai sena parādība. Kā izrādās, šādiem cilvēkiem agrāk ir bijusi iesauka "noderīgie idioti". Ir leģenda, ka tā tos iesaucis pats Ļeņins (rakstiski gan tā nav apstiprināta). Tā boļševiki esot iesaukuši oficiāli saukto "progresīvo Rietumu inteliģenci", kas visu laiku centušies kvēli mīlēt padomju varu, paši būdami rietumnieki pēc būtības, taču nicinājuši savas valstis, kas negribējušas ieviest pie sevis sociālismu . Vēlāk terminu "Useful idiots" sākuši lietot pēc 2. pasaules kara arī Rietumos, tā dēvējot "intelektuāļus, kuri naivi atbalstīja "progresīvo" PSRS režīmu, un faktiski kalpoja par piesegu staļiniskās Kominternes darbībām". (Tā raksta Kalvis Apsītis). Sesto kolonnu viegli atpazīt arī šodien pēc tā, ko tā ienīst. Tās naids ir kā lakmusa papīrs.