Seržs Brussolo. Aizliegtā siena

La muraille interdite

Ziemeļos valda bads, netīrumi un zvērīga gravitācija, kas nežēlīgi nospiež cilvēkus, pārvēršot viņus par nožēlojamiem monstriem.

Dienvidos ... neviens nezina, kas slēpjas aiz drausmīgās ekvatoriālās sienas. Leģendas vēsta, ka tur atrodas brīnumzeme, bagāta un skaista. Bet vai šīm leģendām var ticēt? Nats dzīvo ziemeļos, bezgalīgā dubļu līdzenumā, kuru pārvalda rāpuļi-kanibāli, apsardzes tirāni un akmens mākoņi - īsti lidojošie aisbergi, kas var iznīcināt veselas pilsētas. Noguris no šīs drūmās pasaules, Nats dodas meklēt leģendāro paradīzi. Bet lielā siena slēpj daudz noslēpumu ... viens briesmīgāks par otru.

 https://www.labirint.ru/books/512515/

Uguns Zvērests.

Le serment de feu

Nata piedzīvojumi turpinās. Jaunietis vispār neplānoja atgriezties uz planētas Almoa, taču dzinēja sabojāšanās dēļ viņam nācās nolaisties tuksnesī. Reiz tas bija apdzīvots rajons, bet meteorīts nokrita no kosmosa un burtiski to nodedzināja. Kuģa borta dators priecīgi informēja Natu, ka bojājuma novēršana prasīs vairāk nekā četrus gadus. Visu šo ievērojamo laiku neskābstot "skārda kannā", Nats nolemj doties ārā, kur valda nāvējošais karstums. Priekšā viņš tiksies ar tuksneša dēmoniem un burvju ūdens meklētājiem - agualvu. Vai viņš spēs izturēt nepanesamo karstumu un pakļausies uguns žēlastībai, zvērējis, ka kalpos viņai mūžīgi?

https://nosorog.net.ua/fantastika-i-fentezi/251617-klyatva-ognya-01048505.html

Par autoru jau lielāks raksts ir bijis viņa bērnu grāmatu sakarā.

https://www.lffb.lv/raksti/lasit-talak/serzs-brusolo-gramatu-serijas-par-pegiju-zigridu-nusku-un-citiem

Seržs Brussolo (fr. Serge Brussolo, dzimis 1951. gada 31. maijā, Parīzē) franču rakstnieks – fantasts.

Viņš debitēja 1972. gadā ar stāstu "Bēglis". Kopš 80. gadu sākuma viņš publicēja romānus ar mašīnas produktivitāti līdz 10 gadā. Kopumā no 1982. līdz 1999. gadam viņš publicēja 72 grāmatas. Balstoties uz romānu „Pūķa tēlā”, 2003. gadā tika izdota multfilma „Lietus bērni”. No Brusolo pildspalvas nāca arī vairāki reālistiski romāni un detektīvstāsti.

Publicēts arī ar pseidonīmiem Kitty Doom, D. Morlock, Akira Shuzuko un Zeb Shillikot.

No krievu Vikipēdijas.