Šervuda Smita. Sherwood Smith

Stāsts par rakstnieci.

Mājaslapa un otra.

https://www.sherwoodsmith.net/

https://www.patreon.com/user?u=6632848

Šervuda Smita (dzimusi 1951. gadā) ir amerikāņu fantāzijas un zinātniskās fantastikas rakstniece vecākiem jauniešiem un pieaugušajiem. Smita ir Nebula balvas fināliste un ilggadēja rakstīšanas grupas organizatore un dalībniece.

Smitas darbi ietver YA romānu Crown Duel. Smita sadarbojās arī ar Deivu Trowbridge, rakstot Exordium sēriju, un ar Andre Norton, rakstot divas Saules karalienes Visuma grāmatas.

2001. gadā viņas stāsts "Mamma un tētis mājas frontē" bija finālists Nebula balvai par labāko īsu stāstu. Smitas bērnu grāmatas ir iekļuvušas daudzos bibliotēkas labāko grāmatu sarakstos. Viņas "Vēnu karš" (Wren's War) bija Annas Spenseres Lindbergas goda grāmata, un tā un "Spiegu princese" bija Mythopoeic Fantasy Award finālisti.

Šervuda Smita dzimusi 1951. gada 28. maijā Glendeilā, Kalifornijā. Savā vietnē Smita sevi raksturo kā pusmūža sievieti, kura ir precējusies vairāk nekā trīsdesmit gadus. Papildus rakstīšanai viņa mācīja nepilnu slodzi skolā K-8, lai gan tagad ir pensijā. Viņai ir "divi bērni, glābēju suņi un māja pilna ar grāmatām".

Smita sāka veidot grāmatas no salīmētiem papīra dvieļiem, kad viņai bija pieci gadi. Kad viņai bija 8 gadi, viņa sāka rakstīt par citu pasauli-Sartorias-deles, lai gan drīz vien pārgāja uz komiksu veidošanu no saviem stāstiem, kas viņai šķita vieglāk. Lai gan viņa pirmo reizi mēģināja izsūtīt savus romānus 13 gadu vecumā, nekas netika pārdots. Tomēr daži no romāniem, kurus Smits pirmo reizi uzrakstīja pusaudža gados, ieskaitot "Wren to the Rescue", tika pārdoti pēc tam, kad viņa iemācījās tos pārrakstīt.

Gados, kas viņai vajadzēja, lai iemācītos pārrakstīt, Smita "iegāja koledžā, dzīvoja Eiropā, atgriezās, lai apgūtu vēstures maģistra grādu, strādāja Holivudā, apprecējās, izveidoja ģimeni un kļuva par skolotāju". Viņa ieguva grādus Dienvidkalifornijas Universitātē (B.A.) 1973. gadā un Kalifornijas Universitātē Santa Barbarā (M.A.) 1977. gadā. 2010. gadā viņa kļuva par kafejnīcas Book View biedri.

Smita šobrīd dzīvo Kalifornijā.

Blakus pašas darbiem:

Andre Norton's Solar Queen Universe

Derelict for Trade (1997) (kopā ar Andre Norton)

A Mind for Trade (1997) (kopā ar Andre Norton)

https://en.wikipedia.org/wiki/Sherwood_Smith