Sērija. Zvaigžņu portāls

(Jāpiezīmē, ka šis apraksts sagatavots vēl pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā - t.p.)

Dažu krievu rakstnieku darbu un nedaudz biogrāfijas apskats.

Kosmiskās fantastikas sērija bērniem no 8 līdz 13 gadiem. Žanra zvaigznes: Sergejs Lukjaņenko, Kirs Buličevs, Niks Gorkavijs un citi slaveni autori, kā arī jaunie rakstnieki, tostarp Sergeja Lukjaņenko dēls Artemijs ar skaļu debiju "Vasara Ceodā".

Papildus krievu autoriem sērijā ir plānotas arī ārvalstu rakstnieku grāmatas. Aizraujoši stāsti, aktuālas tēmas, krāsaini varoņi un mūsdienīgs dizains. Piedzīvojumi kosmosā, laika ceļojumi, roboti un supervaroņi, burvji un pūķi no paralēlām pasaulēm un tālām galaktikām. Aizraujoša iegremdēšanās neaizmirstamajā fantāzijas pasaulē!

[Taču pagaidām iznākušas tikai trīs, zemāk minētās grāmatas.]

https://ast.ru/series/zvezdnyy-portal-9a365d/

Niks Gorkavijs. Kurjers-619

Jaunais pilots Džers Brens piegādā vērtīgu kravu pamestai zinātniskajai bāzei Jupitera sistēmā. Parasts lidojums pārvēršas par neticamu piedzīvojumu un sarežģītu pārbaudījumu sēriju. Džeram ir jāglābj Marsa princese no ienaidniekiem, un milzīgs asteroīds ar milzīgu ātrumu tuvojas planētai Zeme ... Paļaujoties tikai uz saviem spēkiem un uz "indīga" kiberpilota padomu, Kurjers-619 riskē. Galu galā nākotne ir atkarīga no mums! Ir nepieciešams cīnīties un meklēt, atrast un nepadoties!

https://ast.ru/book/kurer-619-840527/

Nikolajs Gorkavijs.

Nikolajs Nikolajevičs Gorkavijs - padomju un krievu astrofiziķis, rakstnieks, fizisko un matemātisko zinātņu doktors (1991). PSRS Valsts balvas laureāts (1989).

Pašlaik dzīvo un strādā Amerikas Savienotajās Valstīs, viņš ir Virdžīnijas privātā Griničas Zinātnes un tehnoloģijas institūta (GIST) direktors un vecākais zinātniskais līdzstrādnieks.

1976. gadā viņš pabeidza Čeļabinskā 92. skolu. Viņš mācījās divās Čeļabinskas NOU (studentu zinātniskā sabiedrība) sekcijās: ķīmijas nodaļā (vada Ju. G. Zicers) un teorētiskajā fizikas nodaļā (vada profesors M. S. Svirskis). Piedalījies trīs nevalstiskās izglītības iestādes Kurčatovecas treniņnometnēs 1975.-1976.

1976. gadā viņš iestājās Čeļabinskas Valsts universitātes Fizikas nodaļā un 1981. gadā to absolvēja.

1981.-1986. Gadā viņš studēja Maskavas aspirantūrā, Krievijas Zinātņu akadēmijas Astronomijas institūtā (ar pārtraukumu militārajā dienestā no 1982. gada pavasara līdz 1983. gada rudenim). Promocijas darbu par planētu gredzenu fiziku viņš aizstāvēja 1986. gadā.

1986.-1998. Gadā viņš strādāja Krimā, Simeiza observatorijā. 1990. gadā viņš aizstāvēja doktora disertāciju fizikā un matemātikā Maskavas Valsts universitātē (tagad - P.K.Sternberga vārdā nosauktais Valsts astronomijas institūts) (grādu 1991. gadā apstiprināja Augstākās atestācijas komisija).

1998. gadā, saņēmis ASV Nacionālās Zinātņu akadēmijas apbalvojumu un ielūgumu par darbu pie zodiaka putekļiem, viņš sāka strādāt NASA, Kosmosa lidojumu centrā. Godards, Džona Matera (2006. gada Nobela prēmijas fizikā) vadībā. No 2011. gada līdz mūsdienām viņš strādā "Suomi" satelīta grupā (NASA / NOAA).

Vairāk nekā simts zinātnisko rakstu un monogrāfijas par planētu gredzenu fiziku autors.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D1%80%D1%8C%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D1%8B%D0%B9,_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9_%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

Viņa slavenākais darbs fantastikā. "Zvaigžņu meitene"

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D1%8F%D0%BD%D0%BA%D0%B0

Viņu sauc Nikija. Viņa ir kosmiskā maugle. Retākais gadījums, kad tiek apvienots ass prāts, milzīga erudīcija, super ātrums un pārāk liela veiksme. Nikija bija vienīgā kosmiskās katastrofas pārdzīvojušā un uzauga pilnīgā izolācijā. Viņa mācās prestižākajā Saules sistēmas skolā, pie labākajiem skolotājiem, viņai ir daudz uzticīgu draugu un nežēlīgu ienaidnieku.

Vai viņa spēs mainīt šo pasauli ar savām zināšanām un prātu - padarīt to laipnāku un patiesi taisnīgu?

https://astrovityanka.ru/Astrovitjanka

Artemijs Lukjaņenko. Vasara uz Ceodas

"Es lasītājiem teikšu godīgi - jūs nekad iepriekš neesat lasījis šo Lukjaņenko. Šo grāmatu es neesmu rakstījis. Tās autors ir mans vecākais dēls.

Dažreiz tas notiek - vienkārši pajautājiet Stīvenam Kingam. Mani mulsina tikai fakts, ka Artēmijs šo grāmatu uzrakstīja mazāk nekā trīspadsmit gados.

Bet, no otras puses, viņš to uzrakstīja saviem vienaudžiem.

Man šķiet, ka viņš to izdarīja labi. Bet tas, protams, ir lasītāja ziņā."

Sergejs Lukjaņenko

https://ast.ru/book/leto-na-tseode-851766/

Sergejs Lukjaņenko. Puisēns un Tumsa

Visparastākais pusaudzis Daņa satika pārsteidzošu radību: Saules kaķēnu, kas radīts no Patiesās Gaismas. Dzīvnieks ne tikai prasmīgi runāja, bet arī viegli atrada durvis uz citām pasaulēm. Un kā ziņkārīgs zēns var atteikties ceļot kopā ar viņu?

Tikai tagad galu galā Kaķēna atrastās durvis noveda ceļotājus uz drausmīgu pasauli, kurā valda Tumsa. Tāpēc atgriezties mājās nebūs viegli ...

"Zēns un tumsa" ir romāns tūlīt pēc iznākšanas ar iesauku "Sergeja Lukjaņenko melnā pērle". Meklēšanas vēsture. Piedzīvojumu stāsts. Stāsts par briesmīgiem brīnumiem un dīvainām pasaulēm. Stāsts ir tāds, ka patiesa ienaidnieka atrašana dažreiz nav vieglāka nekā patiesa drauga atrašana. Un kā varētu būt citādi, ja Krēsla, Gaisma un Tumsa uzņemas šo darbu ...

Par autoru.

Krievu zinātniskās fantastikas rakstnieks, sērijas "Sardzes", romānu "Spektrs", "Genoms", "Pārdomu labirints", "Sapņu līnija", "Melnraksts", "Tīra kopija", "Kungs no planētas Zeme" autors, "Zvaigznes ir aukstas rotaļlietas", "KVAZI", stāsti "Zēns un tumsa" un "Četrdesmit salu bruņinieki" un daudzi citi darbi.

[Pēc pārliecības impērists un lielkrievu šovinists.]

https://ast.ru/book/malchik-i-tma-855915/